Міжнародна федерація з обробки інформації

Міжнародна федерація з обробки інформації (ІФІП) — всесвітня організація для дослідників і фахівців, що працюють в області інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ). Створена в 1960 році під егідою ЮНЕСКО. ІФІП визнається Організацією Об'єднаних Націй і об'єднує близько 50 національних і міжнародних товариств і академій наук із загальною чисельністю понад півмільйона фахівців. ІФІП розташована в Лаксенбурзі, Австрія, і є міжнародною, неурядовою організацією, яка діє на некомерційній основі. Діяльність координується 13 технічними комітетами (TC), які організовані у більш ніж 100 робочих груп (WG), які об'єднують понад 3 500 професіоналів в сфері ІКТ і дослідників з усього світу для проведення досліджень, розробки стандартів і сприяння обміну інформацією. Кожен технічний комітет охоплює певний аспект цифрових обчислень і суміжних дисциплін, як зазначено нижче.

Міжнародна федерація з обробки інформації
Тип парасолькова організація
Засновано 1960
Сфера комп'ютинг
Штаб-квартира Лаксенбург[1]
Вебсайт ifip.org

Історія

ІФІП була створена в 1960 році під егідою ЮНЕСКО, під попередньою назвою International Federation of Information Processing Societies (IFIPS). В рамках підготовки ЮНЕСКО організувало першу Міжнародну конференцію з оброблення інформації, яка відбулася в червні 1959 року в Парижі, і тепер вважається першим Конгресом ІФІП.

У 1961 році назва була змінена на IFIP. Початковим внеском організації стало визначення мови програмування АЛГОЛ 60, як один з перших прикладів справжнього міжнародного співробітництва в галузі інформатики.

Засновником і президентом ІФІП був Ісаак л. Ауербах (1960 & ndash; 1965). [2]

У 2009 році ІФІП заснувала International Professional Practice Partnership (IFIP IP3), щоби провадити розвиток ІКТ-професій по всьому світу. [3] [4]

Технічні комітети

Діяльність ІФІП зосереджена в 13 технічних комітетах [5], які діляться на робочі групи. Ці групи (з назвами на кшталт "WG 2.4 Software Implementation Technology") організовують конференції і семінари, поширюють технічні документи, сприяють обговоренням і результатами наукових досліджень.

Повний список технічних комітетів ІФІП наведено нижче:

  • TC 1: Foundations of Computer Science [2]
  • TC 2: Software: Theory and Practice
  • TC 3: Education
  • TC 5: Information Technology Applications
  • TC 6: Communication Systems
  • TC 7: System Modeling and Optimization
  • TC 8: Information Systems
  • TC 9: Relationship between Computers and Society [4]
  • TC 10: Computer Systems Technology [5]
  • TC 11: Security and Protection in Information Processing Systems
  • TC 12: Artificial Intelligence
  • TC 13: Human-Computer Interaction
  • TC 14: Entertainment Computing

Примітки

  1. http://www.ifip.org/index.php?option=com_content&task=view&id=254&Itemid=659
  2. Isaac L Auerbach. IT History Society. Архів оригіналу за квітень 3, 2012. Процитовано 12 квітня 2012.
  3. IFIP News March 2010 - IP3 News March 2010. IFIP. Процитовано April 2 2010.
  4. IP3 - Leading the Development of the Global IT Profession. IP3. Процитовано April 2 2010.
  5. Technical Committees

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.