Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

Міжнаро́дний день боротьби́ за ліквіда́цію бі́дності (офіційними мовами ООН: англ. International Day for the Eradication of Poverty; фр. Journée internationale pour l'élimination de la pauvreté; ісп. Día Internacional para la Erradicación de la Pobreza; рос. Международный день борьбы за ликвидацию нищеты) міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 47/196 Генеральної Асамблеї ООН 22 грудня 1992 року, який відзначається щорічно 17 жовтня[1].

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності
Офіційна назва англ. International Day for the Eradication of Poverty
Засновано 22 грудня 1992
Початок 1993
Дата 17 жовтня
 Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності у Вікісховищі

Історія встановлення

Спочатку цей день було означено як Всесвітній день боротьби за подолання крайньої бідності. Його відзначали неурядові організації світу з ініціативи Міжнародного руху за надання допомоги групам населення, що бідують «Четвертий Cвіт» і її засновника о. Жозефа Вресінскі (фр. Joseph Wresinski, пол. Józef Wrzesiński).

1992 року Генеральна Асамблея ООН підтримала цю ініціативу й оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію бідності.

Мета проведення

Метою проведення цього дня є підвищення усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію бідності та злиднів у всіх країнах, особливо в тих, що розвиваються, — необхідності, що набула першочергового значення.

Щорічні гасла та теми Міжнародного дня боротьби із бідністю

  • 2017 — «Відповідаючи на заклик 17 жовтня про подолання бідності: шлях до мирних та інклюзивних суспільств» (англ. Answering the Call of October 17 to end poverty: A path toward peaceful and inclusive societies).
  • 2018 — «Спільна робота з найбільш вразливими верствами населення на благо створення інклюзивних спільнот для забезпечення прав і гідності для всіх»[2]
  • 2020 — «Спільні дії для досягнення соціальної і екологічної справедливості для всіх»[3]

Статистика

  • У 2005 році щоденно від бідності помирало 30 000 дітей.
  • У 2005 році 2,5 млрд людей жили менш ніж на 2 долари в день.
  • У 2005 році 2,6 млрд людей не мали можливості користуватися каналізацією.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.