Міжнародний день джазу
Міжнародний день джазу — щорічна подія, організована ЮНЕСКО. Він є кульмінаційним днем Місяця джазу.[1] Мета святкування: «підвищення ступеня інформованості міжнародної громадськості про джаз як про силу, що сприяє миру, єдності, діалогу і розширенню контактів між людьми». [2] Подія святкується 30 квітня, починаючи з 2012 року.
Багато урядів, організацій громадського суспільства, навчальні заклади, а також приватні особи, котрі наразі сприяють просуванню джазової музики, у подальшому можуть повпливати ще більшому визнанню не тільки самої музики, але і надбанню, котре вона здатна внести у створенні більш інклюзивного суспільства.[3]
День був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в листопаді 2011 року. Перший щорічний Міжнародний день джазу у Парижі відкрили Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова і посол доброї волі ЮНЕСКО Хербі Хенкок.
Чому відмічається день джазу?
- Джаз стирає кордони між людьми і створює атмосферу взаєморозуміння та терпимості.
- Джаз - це вектор свободи вираження думок.
- Джаз є символом єдності та миру.
- Джаз знижує напруження у відносинах між людьми, соціальними групами та громадами.
- Джаз сприяє гендерній рівності.
- Джаз сприяє посиленню ролі молоді в соціальних змінах.
- Джаз заохочує художні новаторства, імпровізацію, нові форми творчої діяльності, а також використання традиційних музичних форм при створенні нових жанрів.
- Джаз сприяє міжкультурному діалогу і надає підтримку молодим людям з маргіналізованих верств суспільства.
References
- International Jazz Day. International Jazz Day (амер.). Процитовано 30 березня 2021.
- http://www.un.org/en/events/jazzday/
- Nations, United. Международный день джаза | Организация Объединенных Наций. United Nations (рос.). Процитовано 30 березня 2021.