Міжнародний день пам'яті жертв рабства і трансатлантичної работоргівлі

Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі — це міжнародне свято Організації Об'єднаних Націй, яке було започатковане у 2007 році та відзначається 25 березня щороку.

Міжнародний день пам'яті жертв рабства і трансатлантичної работоргівлі
Ким святкується глобальний
Тип Міжнародний
Дата 25 березня
Святкування щорічно

День вшановує і згадує тих, хто постраждав і помер внаслідок трансатлантичної торгівлі рабами, яку назвали «найгіршим порушенням прав людини в історії», у якій за 400 років стали жертвами понад 15 мільйонів чоловіків, жінок та дітей.[1]

Історія

Уперше воно було відзначено у 2008 році за темою «Порушення тиші, щоб ми не забули».[2] Темою 2015 року була «Жінки та рабство».[1] Міжнародний день також «спрямований на підвищення обізнаності про небезпеку расизму та упереджень сьогодні».

Із 2015 року, що ознаменувався початком Міжнародного десятиліття ООН для людей африканського походження, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку було відкрито постійний меморіал[3] під назвою «Ковчег повернення»[4] розробив американсько-гаїтянський архітектор Родні Леон, який також спроектував Африканський цвинтарний національний пам'ятник.[5]

Примітки

Див. також

  • Міжнародний день пам'яті работоргівлі та її скасування
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.