Міжнародний менеджмент

Міжнародний менеджмент є різновидом загального менеджменту.

Міжнародний менеджмент — процес застосування управлінських концепцій та інструментів у багатокультурному середовищі та отриманні завдяки цьому найкращих результатів у досягненні своєї мети, додаткових переваг і заощадження часу.

Основними елементами Міжнародного менеджменту є:

  1. менеджери, які виконують управл рішення і функції стосовно планування, організації, укомплектування штатів, контролю і керівництва;
  2. Міжнародний менеджмент існує в будь-яких організаціях
  3. Міжнародний менеджмент застосовують на всіх організаційних рівнях
  4. Мета міжнародних менеджерів, як і менеджерів взагалі створювати додаткову вартість або отримувати прибуток
  5. міжнародні менеджери стурбовані продуктивністю, тобто досягнення їх цілей повинно бути раціональним і економічним.

Міжнародний менеджмент – це процес проектування і отримання середовища, в якому індивідуальності, які працюють разом в групах продуктивно досягають цілей міжнародних компаній.

Виділяють 7 основних ролей міжнародного менеджера:

  1. як організатор стратегічного пошуку можливостей фірми на зовнішньому ринку
  2. як стратегічний мотиватор
  3. як ефективний організатор і керівник інтернаціонального проекту в інтернаціональному колективі
  4. як дипломат
  5. як громадський діяч
  6. як стратегічний оптимізатор міжнародного бізнесу
  7. як ефективний комунікатор

Природа міжнародного менеджменту має дві основні складові:

  • функції і концепції загального менеджменту — базова складова;
  • національні моделі менеджменту материнських країн, в яких були засновані ті чи інші міжнародні корпорації — культурологічна складова.

Основні функції менеджменту:

Планування. Складання плану завжди розглядається як початковий етап процесу управління. Воно означає, що хтось повинен вирішити: що, як, коли та ким має бути виконано. Керівництво організації повинно знайти відповіді на такі запитання:

  • Де ми знаходимося в цей час? (Оцінити слабкі та сильні сторони організації у сфері фінансів, маркетингу, виробництва, трудових ресурсів).
  • Куди ми хочемо рухатися? (Оцінити можливості та загрози в навколишньому середовищі: конкуренція, екологічні умови, постачання, якими повинні бути цілі та як їх досягти).
  • Як ми збираємося це зробити?

Організація. Як тільки план складений, необхідно підготувати та забезпечити його виконання. Наприклад, якщо у вас є план побудови будинку, то організація його виконання передбачає, зокрема, підбір та розміщення відповідних робітників, придбання та доставку необхідних для будівництва матеріалів.

Мотивація. Мотивація — це таке регулювання спонукаючих стимулів людини, при яких виникає бажання працювати так, щоб сприяти досягненню цілей організації. Серед німців існує таке прислів'я: «Хто виробляє, той не керує, хто керує, той не виробляє». Зробити роботу якісно чужими руками — завдання не з простих. Для цього необхідні: талант, знання та вміння.

Контроль. Останнім етапом процесу управління є здійснення контролю, тобто порівняння фактичних результатів із запланованими.

Література

  • Міжнародний менеджмент : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. П. Яхно, І. А. Лапшина; Львів. комерц. акад. - Л. : Компакт-ЛВ, 2005. - 304 c.
  • Міжнародний менеджмент : навч. посіб. / О.Є. Кузьмін, Н.І. Кара, Л.П. Сай, О.О. Пшик-Ковальська. – Львів : Растр-7, 2019. – 202 с. – ISBN 617-7726-47-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.