Місис Мінівер

«Місис Мінівер» (англ. Mrs. Miniver) — американська драма Вільяма Вайлера за однойменною книгою Джен Стратер. Премія «Оскар» за найкращий фільм, режисуру, жіночу роль, жіночу роль другого плану, операторську роботу й адаптований сценарій. Фільм розповідає про участь рядових англійців в обороні своєї країни від німецьких військ.

Місис Мінівер
Mrs. Miniver
Жанр драма
Режисер Вільям Вайлер
Продюсер Сідні Франклін
Сценарист George Froescheld, James Hiltond, Артур Вімперісd і Claudine Westd
У головних
ролях
Грір Гарсон[1][2][…], Walter Pidgeond[1][2][…], Тереза Райт[1][2][…], Richard Neyd[3][2][…], Мей Вітті, Реджинальд Оуен[3][2][…], Henry Traversd[3][2][…], Генрі Вілкоксон[3][2][…], Helmut Dantined[4], Сідні Франклін[4], Пітер Лоуфорд[4], Paul Scardond[4], John Abbottd[4], Rhys Williamsd[2][4], Чарльз Беннетт[4], Leonard Careyd[4], Alec Craigd, Vernon Steeled і Ian Wolfed
Оператор Джозеф Руттенберг
Композитор Герберт Стотгартd
Художник Седрік Гіббонс
Кінокомпанія Metro-Goldwyn-Mayer
Дистриб'ютор Metro-Goldwyn-Mayer і Netflix
Тривалість 134 хв.
Мова англійська
Країна США
Рік 1943
Дата виходу 1942
IMDb ID 0035093
 Місис Мінівер у Вікісховищі

Сюжет

В англійському селі, де проживає сім'я головної героїні, життя йде своєю чергою. Несподівано починається війна — на село падають німецькі бомби, а збитий німецький льотчик ховається в будинку Мінівер. Попри всі тяготи війни, сім'ї Мінівер і жителям зруйнованого села вдається подолати всі труднощі.

В ролях

  • Грір Гарсон — місис Кей Мінівер
  • Волтер Піджон — Клем Мінівер
  • Тереза Райт — Керол Белдон
  • Мей Вітті — леді Белдон
  • Реджинальд Овен — Фоулі
  • Генрі Треверс — Джеймс Боллард
  • Річард Ней — Вин Мінівер
  • Генрі Вілкоксон — вікарій
  • Крістофер Северн — Тобі Мінівер
  • Бренда Форбс — Гледіс, покоївка

Історія створення

Вайлер відкрито визнавав, що зняв фільм для пропаганди. Уродженець Німеччини, він був переконаний, що США повинні вступити у війну проти нацизму і що політика ізоляціонізму виявиться згубною, тому зняв фільм, що демонструє рядовим американцям, через що довелося пройти їх британським побратимам. Завершивши знімання, Вайлер вступив до армії США і був приписаний до сигнального корпусу. У ніч, коли йому присудили його перший «Оскар», він був за океаном. Як Вайлер зізнавався пізніше, тільки бувши на фронті він зрозумів, що в «Місис Мінівер» війна показана в дуже м'яких тонах.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.