Міядоно-Мару

Міядоно-Мару (Miyadono Maru) — транспортне судно, яке під час Другої cвітової війни брало участь у операціях японських збройних сил на Філіппінах, в архіпелазі Бісмарка та на Соломонових островах.

Історія
Японія
Назва:
  • SS War Kestrel
  • SS Argalia
  • Міядоно-Мару (Miyadono Maru)
Власник:
  • The Shipping Controller
  • Donaldson Line
  • Tatsuuma Kisen
  • Імперська армія Японії
Будівник: Craig, Taylor & Co
Будівельний номер: 199
Закладений: 1917
Спуск на воду: 1918
Завершений: липень 1918
Доля: 19 червня 1943 потоплене при слідуванні від Палау до Рабаулу
Основні характеристики
Тип: вантажне
Тоннаж: 5190 GRT
Довжина: 125,6 м
Ширина: 15,8 м
Осадка: 7,6 м
Двигуни: 1 парова машина потрійного розширення, 517 к.с. (на гвинті)
Швидкість: 11 вузлів
19.06.43
Район загибелі Міядоно-Мару

Передвоєнна історія

Судно спорудили як SS War Kestrel в 1918 році на верфі Craig, Taylor & Co в Стоктон-он-Тісі для The Shipping Controller. У зв’язку із завершенням Першої світової війни воно було невдовзі продане компанії Donaldson Line, яка використовувала його під назвою SS Argalia.

У 1927-му новим власником стала японська компанія Tatsuuma Kisen, котра перейменувала судно у Міядоно-Мару.[1]

21 вересня 1941 судно реквізували для потреб Імперської армії Японії та призначили для перевезення військ.

Вторгнення на Філіппіни

18 грудня 1941-го Міядоно-Мару та ще 27 суден вийшли з Мако (важлива база японського ВМФ на Пескадорських островах у південній частині Тайванської протоки) та попрямували до затоки Лінгаєн на острові Лусон. Вони складали другий ешелон сил вторгнення на Філіппіни (всього у цій операції задіяли 76 транспортів). Вночі 24 грудня почалась висадка доправлених військ в затоці Лінгайєн.

Рейси до Рабаулу

9 грудня 1942го судно вийшло з японського порту Саєкі у складі конвою «H» – одного з багатьох, проведення яких здійснювалось в межах операції «Військові перевезення №8» (No. 8 Military Movement, 8-Go Enshu Yuso). Метою цих транспортних перевезень було постачання головної передової бази в Рабаулі (острів Нова Британія у архіпелазі Бісмарку), з якої провадились операції на Соломонових островах та сході Нової Гвінеї.

З 11 по 13 березня 1943 Міядоно-Мару перебувало на якірній стоянці Шортленд – прикритій островами Шортленд акваторії у південного узбережжя острова Бугенвіль. Тут відстоювались кораблі та перевалювались вантажі перед слідуванням до розташованих далі на схід частин Соломонових островів. 15 березня судно прибуло до Рабаула.

У середині червня Міядоно-Мару опинилось на Палау – важливому транспортному хабі у західній частині Каролінських островів. 14 червня воно вийшло звідси у новий рейс до Рабаулу разом з конвоєм P-514, маючи на борту 1457 осіб з числа військовослужбовців автомобільного підрозділу та будівельних працівників. 19 червня о 15:14 за п’ять сотень кілометрів на північний захід від острова Новий Ганновер судно було торпедоване підводним човном Growler. Незважаючи на велику кількість людей на борту, загинуло лише 3 пасажири та 5 членів екіпажу. Біля опівночі, вже після того як завершилось переміщення людей, есмінець за підводними човнами CH-22 добив Міядоно-Мару артилерійським вогнем.[2][3]

Примітки

  1. Miyadono Maru [+1943].
  2. Japanese Army Auxiliary Transports. www.combinedfleet.com. Процитовано 6 грудня 2020.
  3. Japanese Auxiliary Collier Tankers. www.combinedfleet.com. Процитовано 6 грудня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.