Нагрудний знак «Знак пошани» (ДСНС)

Нагрудний знак «Знак пошани» — відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Відомча заохочувальна відзнака Державної служби України з надзвичайних ситуацій — нагрудний знак «Знак Пошани»
Країна  Україна
Тип нагрудний знак
Вручається: Працівникам ДСНС
Вручає: Голова ДСНС
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 17 січня 2014
Нагороджені:
Черговість
Молодша нагорода Нагрудний знак «За відвагу в надзвичайній ситуації»

 Нагрудний знак «Знак пошани» у Вікісховищі

Знак є аналогом Почесної відзнаки МНС України, що вручалася до 2014 року[1][2].

Історія нагороди

Нагрудний знак «Знак пошани»

30 травня 2012 року Президент України В. Ф. Янукович видав Указ, яким затвердив нове положення про відомчі заохочувальні відзнаки; міністрам, керівникам центральних органів виконавчої влади, керівникам (командувачам) військових формувань, державних правоохоронних органів було доручено забезпечити в установленому порядку перегляд актів про встановлення відомчих заохочувальних відзнак, приведення таких актів у відповідність із вимогами цього Указу[3]. Наказом Міністерства оборони України від 17 січня 2014 року № 33 «Про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій»[4] серед інших була встановлена відзнака — нагрудний знак «Знак Пошани». 26 листопада 2018 останній наказ було визнано таким, що втратив чинність[5] та видано новий наказ № 953 «Про відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби України з надзвичайних ситуацій»[6].

Положення про відзнаку

  • Нагрудним знаком «Знак Пошани» нагороджуються особи з числа персоналу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які успішно й сумлінно виконують службові (трудові) обов’язки, мають не менше 10 років вислуги (стажу роботи) у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій у календарному обчисленні, нагороджені Подякою, Грамотою і Почесною грамотою, за особистий внесок у розвиток системи цивільного захисту; особливі заслуги в організації та здійсненні заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, що загрожують життю або здоров’ю людей, завдають матеріальних збитків, рятування людей та матеріальних цінностей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; особливі заслуги під час виконання службових обов’язків; особливі трудові заслуги; високі досягнення у професійній діяльності, а також за 25 і більше років бездоганної служби (праці).
  • Нагрудний знак «Знак Пошани» є найвищою заохочувальною відзнакою Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
  • Нагрудним знаком «Знак Пошани» можуть відзначатися особи рядового і начальницького складу, звільнені зі служби цивільного захисту, пенсіонери з числа колишніх працівників та державних службовців ДСНС, якщо вони не були раніше нагороджені цією відзнакою.
  • Протягом календарного року кількість нагороджених не може перевищувати 400 осіб.

Опис відзнаки

Планка відзнаки до 2018 року
  • Нагрудний знак «Знак Пошани» складається із чотирикутної зірки з розбіжними рельєфними променями, виготовленими з металу жовтого кольору, та накладеної на неї чотирикутної зірки, виготовленої з металу білого кольору, які, у свою чергу, накладені на коло у вигляді лаврового вінка з металу жовтого кольору. У центрі знака — круглий медальйон білого кольору, посередині якого — емблема Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Медальйон обрамлено смужкою синього кольору з жовтими рельєфними пружками, на якій розміщено напис по колу літерами золотистого кольору «ЗАПОБІГТИ ВРЯТУВАТИ ДОПОМОГТИ». У центрі нижньої частини смужки — рельєфне зображення двох колосків золотистого кольору, направлених у протилежні боки.
  • Розмір знака: між протилежними кінцями зірки — 45 мм, між протилежними краями вінка — 40 мм.
  • На зворотному боці відзнаки розміщено нарізний штифт із круглою гайкою для кріплення нагрудного знака до одягу та передбачено місце для гравірування номера відзнаки.
  • Планка відзнаки — металева прямокутна пластина, обтягнута шовковою муаровою стрічкою оранжевого кольору з вертикальними смужками білого й синього кольорів по краях завширшки по 2 мм кожна. Розміри планки: висота — 12 мм, ширина — 28 мм.
  • До 2018 року планка відзнаки мала вигляд стрічки оранжевого кольору з вертикальними смужками малинового, білого й синього кольорів по краях шириною 2 мм кожна[4].

Порядок носіння відзнаки

  • Нагрудний знак «Знак Пошани» носиться з правого боку грудей і розміщується нижче державних нагород України та іноземних державних нагород.
  • Замість відзнаки нагороджений має право носити планку до неї, що розміщується після планок державних нагород України та іноземних державних нагород.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.