Національна комісія ядерної енергії (Бразилія)

Національна комісія ядерної енергії (порт. Comissão Nacional de Energia Nuclear, CNEN) — федеральне агентство Бразилії, створене за декретом Nº 40.110 від 10 жовтня 1956 року. Організація підпорядкована Міністерству науки і технологій та є головним органом планування, контролю та просування норм та регуляцій ядерного захисту і розробки ядерних технологій Бразилії.

Ядерний завод адмірала Алвару Алберту

CNEN проводить активні дослідження з питань використання ядерних технологій для інтересів суспільства. Офіційною місією CNEN є: «Гарантувати безпеку та мирне використання ядерної енергії, розробка та розповсюдження ядерних та пов'язаних з ними технологій, турбота про добробут населення», із особливою турботою про безпеку та розвиток області з орієнтацією на очікування суспільства та надання йому відповідних служб та продуктів.

В області ядерної безпеки CNEN забезпечує захист робітників відповідних підприємств від радіації, так саме як і захист всього населення та довкілля. З цією метою проводиться ліцензування ядерних підприємств, підприємств відповідної діяльності та підприємств, що займаються отриманням первинних матеріалів для ядерної промисловості, встановлення норм і регуляцій, встановлення правил поведінки для радіаційного захисту; виконання допоміжних служб, інформування і відповідь на небезпечні ситуації, проведення досліджень та вимірювань з радіаційної безпеки. Контроль за ядерними матеріалами в країні повністю відноситься до компетенції CNEN, з метою гарантувати їх використання для мирних цілей, зокрема транспорту, обробки і захоронення відходів.

Агентство CNEN у місті Каетіте (BA)

В області досліджень, проводяться вивчення використання ядерних технологій в медицині, сільському господарстві, промисловості та довкіллі. Зокрема проводиться виробництво радіоізотопів та радіаційних лікувальних препаратів для використання в ядерній медицині, зокрема радіодіагностиці і радіотерапії; розробка промислових реакторів, нейроніки; розробка нових матеріалів, інструментів контролю, технологій стерилізації та збереження продуктів харчування за допомогою опромінювання; цитогенні препарати, розробка вакцин, неінвазивних методів дослідження, ядерних реагентів, гідрологічних методів, детекції витоків газів та рідин, процесів аналізу довкілля. В області логістики, створюється інфраструктура для ядерної промисловості, ядерної безпеки та досліджень захоронення відходів, технології аналізу, освіта та забезпечення суспільства інформацією про галузь.

Ресурси Інтернету

Інститути
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.