Національна молодіжна рада України

Національна молодіжна рада України (НМРУ; англ. National Youth Council of Ukraine, NYCU) громадська спілка, що об'єднує більшість молодіжних громадських організацій в Україні.

Платформа[1] молодіжних організацій в Україні, яка створена для просування та захисту прав молоді по всій Україні та на міжнародному рівні.

Член Європейського молодіжного форуму представляє права та інтереси молоді Україні на національному та міжнародному рівнях.

Місія НМРУ: представляти та захищати громадянські, політичні, соціальні та економічні права української молоді, розширювати можливості особистісного розвитку та активної участі молоді в суспільно-політичному житті[2].

Бачення НМРУ: Молодь є невід'ємною частиною суспільства та бере активну і рівноправну участь у формуванні громадянського та політичного життя України та Світу[2].

Мета діяльності

  • представляти та захищати громадянські, політичні, соціальні та економічні права української молоді;
  • розширювати можливості особистісного розвитку та активної участі молоді в суспільно-політичному житті;
  • розвивати демократичні молодіжні організації України для захисту та представлення інтересів молоді на регіональному національному та міжнародному рівнях

Стратегічні пріоритети

  • Інституційний та регіональний розвиток[3]
  • Міжнародне представництво[4] та співпраця
  • Комунікація й адвокація

Історія

Національна молодіжна рада України створена у 2015 році[5] провідними національними та міжнародними молодіжними організаціями.

На першому етапі свого існування, НМРУ включала до свого складу лише національні молодіжні організації, проте протягом першого року роботи платформи стало очевидно, що для того щоб представляти інтереси молоді по всій Україні, необхідно об'єднати організації у різних регіонах. Так почалась розбудова мережі Відокремлених підрозділів НМРУ, що триває і досі.

Протягом перших років роботи Національна молодіжна рада України отримує визнання на національному та міжнародному рівнях. Так, у листопаді 2016 року НМРУ стає членом Європейського молодіжного форуму, а у лютому 2018 отримує статус Національного координатора інформаційної платформи Євродеск в Україні.

А також публікує значні для розвитку молоді в Україні публікації, такі як:

  • Ефективні моделі участі молоді в Україні — в якій вперше були зібрані кращі практики в Україні, і всі існуючи інструменти завдяки яким молоді люди можуть впливати на процес і кінцевий результат рішень що приймаються стосовно молодих людей, і напряму їх стосуються.
  • Посібник з адвокації прав молоді — посібник, в якому, використовуючи експертизу видатних Європейських спеціалістів з участі молоді, а також використовуючи практичні знання та досягнення НМРУ у сфері адвокації, доступним і молодіжно-доступним форматом викладається інформація про формування адвокаційної кампанії для захисту прав та інтересів незахищеної соціальної групи.
  • Все що ви завжди хотіли знати про національні молодіжні ради, і боялись спитати — яка зібрала в собі наявні практики молодіжних рад Європи та Європейського молодіжного форуму, і включають всі аспекти, які входять у повноваження й обов'язки репрезентативної молодіжної ради.

Примітки

  1. ГРОМАДСЬКА СПІЛКА НАЦІОНАЛЬНА МОЛОДІЖНА РАДА УКРАЇНИ. opendatabot.ua (укр.). Процитовано 6 серпня 2020.
  2. Місія та Бачення, Стратегія. NYCUkraine (укр.). Процитовано 27 липня 2020.
  3. НАЦІОНАЛЬНА МОЛОДІЖНА РАДА УКРАЇНИ ЗАПРОШУЄ МОЛОДІЖНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛАСТІ ДОЛУЧИТИСЯ ДО СТВОРЕННЯ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ. kp-rda.gov.ua (ua). Процитовано 6 серпня 2020.
  4. U-Report УКРАЇНА. ukraine.ureport.in. Процитовано 6 серпня 2020.
  5. Громадська Спілка "Національна Молодіжна Рада України". Розвиток ОГС (uk-ua). Процитовано 6 серпня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.