Національний палац (Барселона)

Національний палац (кат. Palau Nacional, ісп. Palacio Nacional) — палац на площі Іспанії в Барселоні, яскравий приклад іспанського академічного класицизму, входить в число найбільш відвідуваних туристами місць країни. З початку минулого століття тут відкрито Національний музей мистецтва Каталонії. Національний палац (Барселона, Іспанія) — місце, з якого найкраще починати знайомство з самобутньою Каталонією.

Національний палац

41°22′06″ пн. ш. 2°09′11″ сх. д.
Країна  Іспанія
Розташування Санс-Монжуїк
Тип палац і пам'ятник[1]
Площа 45 000 квадратний метр
Стиль еклектика (архітектура)d
Архітектор Енрік Катаd, Еужені Пера Сандояd і Пера Доменек і Роураd
Дата заснування 1926

Національний палац
Національний палац (Іспанія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Площа Іспанії з'явилася в Барселоні в 1929 році. Місто тоді брав Всесвітню виставку, і нова площа стала центром проведення основних заходів, а в палаці проходили церемонії відкриття та закриття. Копії венеціанських Кампанелла, чарівний фонтан з підсвічуванням і широкий проспект Марії-Христини — все це було покликане символізувати національний дух і неподільність Іспанії. Центром архітектурної композиції став Національний палац. Барселона — місто історичних і архітектурних шедеврів, тому при будівництві палацу був обраний класичний стиль, завдяки якому будівля гармонійно вписалося в його загальний вигляд.

Іспанська інженер і архітектор Карлос Буйгасвибудував палац на схилі пагорба Монжуїк, що підноситься над південною стороною міста. Біля входу розташований оглядовий майданчик. З палацових ступенів відкривається приголомшливий вид на Барселону. Національний палац - один з найбільших архітектурних комплексів Каталонії. Внутрішнє оздоблення не поступається зовнішньому величі - овальний зал під величезним куполом з ламаними лініями, сходи честі, прикрашена ліпниною, особисті королівські покої - палацова розкіш з перших хвилин зачаровує відвідувачів величчю і витонченістю.

Палац і музей. Від готики до авангарду. Середньовіччя і сучасність

1934 рік став новою точкою відліку в історії музею. Саме в той рік у палаці розмістився Національний музей каталонського мистецтва. Він об'єднав експозиції двох музеїв, що були колись самостійними — мистецтв Каталонії і сучасного мистецтва. Сьогодні в колекції музею представлені всі жанри - скульптура, живопис, графіка, зібрана велика колекція нумізматики.

Величезний інтерес у відвідувачів викликає збори рідкісних експонатів готичного каталонського мистецтва - крім живопису і скульптури тут можна побачити барельєфи, фрагменти фресок, дерев'яні скульптури. Колекція сучасного мистецтва охоплює проміжок з кінця XIX століття до сьогоднішніх днів. Вона включає в себе всі напрямки живопису і скульптури - від неокласицизму до авангарду; колекції фотографій, гравюр, плакатів, малюнків, унікальне зібрання предметів меблів. Поринути в атмосферу справжнього мистецтва можна, відвідавши Національний палац. Барселона давно стала культовим містом для всіх любителів витонченого мистецтва і творчості, а Національний музей Каталонії — один з найкращих музеїв Іспанії.

Розташування.

Палац розташований на високому пагорбі, до центрального входу веде каскад водоспадів і сходів, але для того, щоб уникнути стомлюючого підйому, краще під'їхати до основної будівлі на ескалаторі. Крім музейної каси, квитки можна замовити на сайтах квиткових і туристичних агентств. Пройшовши фоє, гості потрапляють в величезний Овальний Зал, з якого можна пройти до всіх музейним галереям.

Галерея

Примітки

Література

  • DDAA (1930). Aclaraciones respecto al caso de los arquitectos de la Exposición de Barcelona. Barcelona.
  • Barral i Altet, Xavier (1992). El Palau Nacional: Crònica gràfica. Barcelona: Museu Nacional d'Art de Catalunya y Lunwerg Editores. ISBN 84-8043-001-X.
  • Grandas, M. Carmen (1988). L'Exposició Internacional de Barcelona de 1929. Sant Cugat del Vallès: Els llibres de la frontera. ISBN 84-85709-68-3.
  • Roig, Josep (1995). Historia de Barcelona. Barcelona: Ed. Primera Plana S.A. ISBN 84-8130-039-X.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.