Національний парк Дракенсберг

Дракенсберг (англ. Drakensberg) — варіант назви Драконових гір, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заповідники та національні парки займають велику частину цього гірського ланцюга.

Національний парк Дракенсберг

29°24′00″ пд. ш. 29°31′12″ сх. д.
Тип природоохоронна територія
Відкрито 1993[1]
Розташування Квазулу-Наталь
Національний парк Дракенсберг
Національний парк Дракенсберг (Південно-Африканська Республіка)

Розташування

Гори проходять територією Південної Африки зі сходу на захід та розташовані на території трьох держав: Південно-Африканської Республіки, Лесото, Свазіленду. Протяжність гірського ланцюга — більш ніж 1100 км.[2]

Національні парки та заповідники

Природний парк Голден Гейт Хайлендс (англ. Golden Gate Highlands National Park), загальною площею 340 км², розташований у Південно-Африканській Республіці на кордоні з Лесото. Створений у 1963 році з метою захисту пісковиків від руйнування. На території парку здійснено багато палеонтологічних знахідок, серед яких яйця та скелет динозавра знайдений у 1978 році.

Національний парк Роял-Наталь (англ. Royal Natal National Park), заснований у 1916 році. Має площу 80, 94 км² та розташований у провінції Квазулу-Наталь Південно-Африканської Республіки. Частину цього парку складають гори Дракенсберг, круті схили яких знаходяться на півдні Африканського континенту. Колись це було місцем полювання бушменів. Свої мисливські пригоди вони закарбували у наскельних малюнках. Одним з вражаючих місць є Амфітеатр – кам’яна стіна довжиною 5 км та висотою 1 200 м. Найвищий пік – Монт-о- Сурс,  де починається виток ріки Тугела та знаходиться водоспад, висотою 948 м. Водоспад Тугела є другим у світі за висотою.

Укхахламба-Дракенcберг (англ. uKhahlamba-Drakensberg Park) парк — захищена територія у провінції Квазулу-Наталь, що займає площу 2 428, 13 км² і є частиною світової охоронюваної території. Цей парк включає Національний парк Роял-Наталь, який разом із розташованим поруч Національним парком Сехлабатебе у королівстві Лесото, є складовою парку Малоті-Дракенсберг. Фауна у Дракенсберг парку характеризується високим рівнем ендемізму[3] як хребетних так і безхребетних тварин. Більша частина парку це круті горні схили та незаймані землі. Укхахламба-Дракенсберг парк знаходиться під захистом Рамсарської конвенції[4], якою передбачено збереження та належне використання водних ресурсів.

Парк Сехлабатебе (англ. Sehlabathebe National Park) був створений 8 травня 1969 року та є першим національним парком у Лесото. Розташований у південно-західній частині цієї країни на висоті 2.400 метрів над рівнем моря. Сехлабатебе є домівкою для великого біологічного різномаїття. У ландшафті домінують пасовища різних типів. Велика екологічна система доставляє чисту воду у Лесото, Південно-Африканську Республіку та Намібію.

Малоті-Дракенсберг парк (англ. Maloti-Drakensberg Park) заснований 11 червня 2001 року шляхом з’єднання Національного парку Сехлабатебе та Укхахламба-Дракенсберг парку. Саме у горах Малоті розташована найвища вершина Тхабана-Нтленяна, що височіє на 3.482 метри. 30 листопада 2000 року Малоті-Дракенсберг був проголошений об'єктом світової спадщини. У документах ЮНЕСКО він описаний як «незвичайної природної краси, де височіють базальтові гори з гострими піками та золотіють пісочні вали… з великим різномаїттям рідкісних видів тварин і рослин». Також під охороною знаходяться печери з наскельними малюнками, яким приблизно від 40 000 до 100 000 років.

Фауна

Ареал Драконових гір відомий своїм біологічним різномаїттям. Він є місцем проживання таких рідкісних тварин, як чорний гну, синій журавель, лисий ібіс. Деякі види знаходяться під загрозою зникнення, зокрема капський гриф (лат. Gyps coprotheres) та бородатий гриф (Gypaetus barbatus).

Флора

У національних парках та заповідниках на території Драконових гір збереглася первозданна природа. На схилах гір ростуть високогірні ліси. Кожен із більш ніж шістдесяти різновидів трав має свій час цвітіння.

Туризм

Драконові гори привабливі для туристів національними парками з їх рідкісною флорою та фауною, водоспадами та озерами. У скелях Укхахламба-Дракенсберг парку є багато печер із наскельними малюнками. Для зручності пересування передбачені автомобільні, кінні та пішохідні маршрути.

Примітки

  1. http://www.thesalmons.org/lynn/wh-wcmc/South%20Africa%20-%20uKhahlamba%20Drakensberg.pdf
  2. Що таке ДРАКОНОВІ ГОРИ - УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія) - Словники - Словопедія. slovopedia.org.ua. Процитовано 20 грудня 2021.
  3. Ендемізм. ВУЕ (укр.). Процитовано 19 січня 2022.
  4. Рамсарська конвенція. Природно-заповідний фонд України (укр.). Процитовано 19 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.