Нева Чіфтчіоглу

Нева Чіфтчіоглу Бейнс (нар. 1963 року, Ерзурум) — турецька та американська астробіолог, доктор наук і перша громадянка Туреччини, яка працює у НАСА.[1] Чіфтчіоглу є першою турецькою жінкою, яка була номінована на лауріата Нобелівської премії в медицині.

Нева Чіфтчіоглу
тур. Neva Çiftçioğlu
Ім'я при народженні тур. Neva Çiftçioğlu
Народилася 24 лютого 1963(1963-02-24) (58 років)
Ерзурум, Туреччина
Країна  Туреччина
Діяльність біолог
Alma mater Університет Анкари
Знання мов турецька
Заклад Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору

Освіта

Нева навчалась в державній школі. У 1985 році закінчила біологічний факультет університету Хаджеттепе. Того ж року вона захистила ступінь магістра з мікробіології в університеті Тіппа, штат Анкара, і отримала ступінь доктора .

Наукова діяльність

У 1991 році їй було присвоєно державну стипендію і вона розпочала свою кар'єру з галузі біотехнології в університеті Куопіо у Фінляндії та стала доцентом цього ж університету.[2] Доктор Олаві Каяндер допоміг Нева Чіфтчіоглу виділити, новий мікроорганізм, який вони назвали нанобактеріями, який спричиняєо кальцифікацію в організмі.[3][4] Згідно з теорією Чіфтчіоглу і Каяндер, патологічні кальцифікати у 25 % невідомих захворювань людини ініціюються нанобактеріями.[5] До таких захворювань, що спричиненює кальцифікацієя належать: камені у нирках, камені в жовчному міхурі, зубні камені, вогнища вапна, що спостерігаються при раку, Альцгеймера бляшки і артеросклероз.

Нева Чіфтчіоглу брала участь у наукових дослідженнях багатьох університетів світу. Зараз вона співпрацює з 5 європейськими країнами, Канадою та Америкою.

Олаві Каяндер і Нева Чіфтчіоглу в 2000 році заснували в Фінляндії компанію Nanobac Oy[6] для розробки медичних діагностичнних комплектів ідентифікації нанобактерій і розробки способів лікування хвороб затвердіння. Компанія була підпрорядкована в 2003 році компанії Nanobac Pharmaceuticals, Inc.[7]

В 1998 році Її діяльність привернула увагу Американського космічного агентства НАСА і вона була прийнята в якості повноправного члена Інституту Астробіології НАСА.[8] У 2001 році вона переїхала до космічного центру НАСА. Зараз вона працює науковим радником в НАСА.

Під час вручення Наукової премії Ротарі, вчені з різних країн світу, були прив'язані до церемонії методом телеконференції та вітали Неву Чіфтчіоглу. У своєму виступі Нева Шифтчіоглу з великою смиренністю сказала:

Я дуже пишаюся тим, що є дочкою Ататюрка. Я хотіла би підкреслити, що я застосовуюв такий принцип свого життя: я поважаю людей ... Замість того, щоб конкурувати з ними, я змагаюсь із собою, із собою постійно.

Нева Чіфтчіоглу отримала стипендії від багатьох університетів по всьому світу.[9] Їй присуджено десять міжнародних нагород.

Нагороди та номінації

Скандинавська наукова премія

Нобелівська премія з медицина[10]

Наукова премія Ротарі Клубу Золота Корона

Дивись також

НанобактеріїНАСА

Список літератури

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.