Нетворкінг

Нетво́ркінг (англ. networking) — діяльність, спрямована на обмін інформацією між людьми, об'єднаними спільними професійними чи особистими інтересами, що зазвичай відбувається в неформальній обстановці[1]. В основі нетворкінгу лежить побудова довгострокових довірчих відносин[2] за принципом соціальної мережі[1]. Мета нетворкінгу полягає в тому, щоб за допомогою кола друзів і знайомих максимально швидко і ефективно вирішувати складні життєві завдання і бізнес-питання (наприклад, знаходити клієнтів, наймати кращих співробітників, залучати інвесторів)[2].

Нетворкінг у бізнесі

Нетворкінг використовується фахівцями, щоб розширювати коло своїх знайомих, дізнаватися про можливості працевлаштування у своїх галузях та підвищити обізнаність щодо новин і тенденції у своїй галузі чи в цілому. Нетворкінг використовує формування зв'язків за принципом соціальних мереж у їх широкому розумінні, та може реалізуватися як в безпосередньому спілкуванні, так і за допомогою нових медіа.

Зазвичай люди об'єднуються в мережеву групу на основі однієї спільної точки зору, поділюваної всіма її учасниками. Побудова соціальної мережі допомагає фахівцям не відставати від поточних подій у своїй галузі та розвивати стосунки, які можуть сприяти подальшому розвитку бізнесу чи перспективам працевлаштування. Також нетворкінг допомагає іншим людям знайти роботу завдяки фахівцям, встановити зв'язки з ними та отримувати від них новини. Власники малого бізнесу можуть створювати мережі для розвитку стосунків з окремими людьми та компаніями, з якими вони можуть вести бізнес у майбутньому. Ці зв'язки допомагають встановити взаємозв'язки та довіру також всередині власних колективів. Успішні ділові зв'язки передбачають регулярне спілкування для обміну цінною інформацією, яка може бути недоступною за межами поточної соціальної мережі[1].

Налаштовуючи нові канали інформаційного обміну між керівництвом і рядовими співробітниками, нетворкінг сприяє підвищенню мотивації персоналу. Також він важливий в управлінні для залучення неформальних комунікацій і процесів самоорганізації, посилення офіційної структури і внутрішнього бренду організації, ефективнішого впровадження інновацій. Завдяки нетворкінгу відбувається формування єдиного понятійного апарату, поширення передових стандартів роботи, здійснюється ефективніше господарювання[3].

Соціальний нетворкінг

Соціальним називається нетворкінг, зумовлений не бізнес потребами, а особистими прагненнями та цінностями індивідуума. Як правило, використовується для формування кола спілкування поза професійною діяльністю. Слугує основою для зав'язування дружніх відносин з новими людьми. Може відбуватися в середовищі формальних організацій чи неформальних, як-от випускники закладу освіти, прихожани церкви чи учасники клубу за інтересами[1].

Примітки

  1. Kagan, Julia. Networking Definition. Investopedia (англ.). Процитовано 10 травня 2021.
  2. Що таке нетворкінг та френдінг? – Frnds.Network - Перша українська нетворкінг мережа. Frnds.Network (uk-UA). Процитовано 6 березня 2018.
  3. Брич, В. Я.; Снігур, Х. А. (2017). Нетворкінг: поняття та особливості застосування в управлінні персоналом. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки 5. с. 108–111.

Джерела

  • Нетворкінг. Освіта.ua. 25 травня 2010. Процитовано 18 січня 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.