Нижньогірський елеватор

Нижньогірський елеватор — дочірнє підприємство ДАК «Хліб України».

З історії

У травні 1944 року, відразу ж після визволення Криму, відродив свою роботу Нижньогірський елеватор (тоді Сейтлерський пункт «Заготзерно» зі складами підлогового зберігання ємністю 22,4 тис. тонн).

1945 — Сейтлерський пункт «Заготзерно» був перейменований у Нижньогірський пункт «Заготзерно».

1952 — введений в експлуатацію новий елеватор місткістю 10, 5 тис. тонн.

1972 — були нарощені потужності елеватора шляхом добудови двох силосних корпусів ємністю 22,2 тис. тонн. Від того часу підприємство офіційно отримало назву «Нижньогірський елеватор».

1976 — на підприємстві збудували комбікормовий цех (виробнича потужність — 210 тонн на добу) з прилеглим елеваторним корпусом на 11,2 тис. тонн зберігання.

На сучасному етапі

Наразі зернові місткості ДП ДАК «Хліб України» «Нижньогірський елеватор» становлять 66,6 тис. тонн і гарантовано забезпечують його можливості щодо безперебійного приймання та якісного зберігання зерна й олійних культур протягом тривалого терміну.

Зберіганню зерна передує приведення його в стійкий кондиційний стан вологості, що досягається шляхом її зниження. Для цього на підприємстві діють дві зерносушарки: ДСП-32 і ДСП-50. Для очищення зерна від насіння бур'янів та інших домішок використовують сепаратор.

Відвантаження зерна на залізничний транспорт здійснюється завдяки під'їзним залізничним коліям. До того ж підприємство має на балансі два мотовози для забезпечення доставки вагонів під завантаження.

З 2001 року введено в експлуатацію млин «Харків'янка 450-Плюс».

У жовтні 2005 року запрацювало виробництво екструдованого корму, що користується попитом у населення.

2007 — дала першу продукцію міні-пекарня (до 1 тисячі штук хліба на добу, у тому числі й батони і булочки). Виробництво макаронів — продуктивністю до 200 кг на добу.

Збіжжя до елеватора надходить від підприємств з декількох районів Криму (Нижньогірський, Радянський, Білогірський, Червоногвардійський і Джанкойський).

2007 — взяті в оренду 300 га землі дали прибутки, бо вирощене власними силами зерно завозять на елеватор і переробляють на власному виробництві.

Працівники підприємства

Багато років сумлінно працюють на підприємстві начальник елеватора Анатолій Андрійович Павлов, головний бухгалтер Галина Михайлівна Чеботарьова, головний енергетик Микола Васильович Кононов, заступник головного бухгалтера Олена Віталіївна Белікова, бухгалтер Алла Євгенівна Верончихіна, змінний майстер Геннадій Олександрович Терешко, вагар Валентина Григорівна Суботіна, слюсар-наладчик Ігор Іванович Яцута, столяр-тесля Олександр Васильович Миролюбов та ін.

Відразу ж після закінчення Одеського технологічного інституту харчової промисловості ім. Ломоносова (1984) на елеватор прийшла працювати начальником виробничо-технологічної лабораторії Емілія Сергіївна Пасічник як молодий фахівець. З 1996 року вона стала заступником директора з питань якості.

У числі ветеранів праці: начальник планово-економічного відділу елеватора Ірина Миколаївна Ярош, старший майстер млина Любов Прокоф'ївна Миролюбова, комірник Віра Геннадіївна Черненко, інженер по кадрах Чеслава Станіславівна Мишевська, які завжди готові поділитися своїм досвідом з молоддю, підтримати своїми знаннями, допомогти і порадити у будь-яку хвилину.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.