Норман Роквелл

Норман Роквелл (англ. Norman Percevel Rockwell; 3 лютого 1894, Нью-Йорк — + 8 листопада 1978, Стокбрідж, штат Массачусетс) американський живописець і журнальний ілюстратор.

Норман Роквелл
англ. Norman Rockwell
Норман Роквелл, фото близько 1921 року
Народження 3 лютого 1894(1894-02-03)
Нью-Йорк
Смерть 8 листопада 1978(1978-11-08) (84 роки)
  Стокбрідж, штат Массачусетс
(емфізема легень)
Поховання Stockbridge Cemeteryd
Національність американець
Країна США
Жанр фігуративізм[1] і побутовий жанр[2]
Навчання Нова школа дизайну Парсонсаd і Ліга студентів-художників Нью-Йорка
Діяльність художник, ілюстратор, митець, фотограф
Напрямок реалізм, фантастика
Роки творчості 1921 — 1977
Вплив Джозеф Крістіан Леєндекер (1874-1951)
Твори обкладинки для журналів, ілюстрації для газет і книг, картини
Батько Jarvis Waring Rockwelld[3]
Мати Anne Mary Hilld[3]
У шлюбі з Molly Pundersond, Mary Leete Pundersond[3], Mary Rhodes Barstowd[3] і Irene O'Connord[3]
Брати, сестри   Jarvis Waring Rockwelld[3]
Нагороди

 Норман Роквелл у Вікісховищі
 Висловлювання у Вікіцитатах
Обкладинка до журналу «Червоний хрест» з зображенням хлопця-бойскаута, що допомагає собаці, 1918 р. Передрук для календаря бойскаутів 1925 р.
Cлавнозвісна “Rosie the Riveter” Нормана Роквелла на обкладинці журналу Saturday Evening Post (May 29, 1943),

Найбільш відомий як автор обкладинок («Чотири свободи») для журналу The Saturday Evening Post, з яким співпрацював протягом понад 40 років. До його найвідоміших праць належить серії з Віллі Ґіллісом (Willy Gillis), Rosie the Riveter i цикл картин «Чотири свободи».

Навчання

Норман Роквелл народився в 1894 році в Нью-Йорку, в 14 років вступив в Нью-Йоркську школу мистецтв (The New York School of Art), а через два роки перейшов в Національну академію дизайну.

Згодом він перевівся до творчої групи Art Students League, де навчався у Томаса Фогарті і Джорджа Бріджмана. Настанови Фогарти в жанрі ілюстрування підготували Роквелла до його першого комерційного замовлення. У Джорджа Бріджмана він навчився технічним прийомам, на які покладався всю свою довгу кар'єру.

Перший успіх

Успіх до Роквелла прийшов рано. Своє перше замовлення, чотири різдвяні листівки, він виконав у п'ятнадцятирічному віці. Ще підлітком, він був найнятий провідним художником в «Boys 'Life», офіційне видання бойскаутів Америки. Приблизно в цей же період Роквелл почав успішну кар'єру вільного художника, постійно отримуючи безліч замовлень на ілюстрації для молодіжних журналів.

Коли Роквеллу виповнився 21 рік, він організував власну студію. Дуже швидко йому стали замовляти роботи авторитетні видання, як «Life», «Literary Digest» і інші. Вже через рік Роквелл створив свою першу журнальну обкладинку для видання «The Saturday Evening Post». Ілюстратор завжди високо цінував цей журнал, відгукуючись про нього як про точному дзеркало американського життя.Серед обкладинок цього видання була славнозвісна «Розі клепальниця».

Подальша творчість

Період 1930-40-х років виявився найбільш плідним в кар'єрі ілюстратора. Разом з дружиною і трьома синами Роквелл перебрався з Нью-Йорка в невелике містечко Арлінгтон в штаті Вермонт. Зміна місця проживання позначилася і на роботах Роквелла: він став приділяти більше уваги зображенню американського життя в невеликих містечках.

У 1943 році, натхненний виступом президента Франкліна Рузвельта в Конгресі, Роквелл створив свою знамениту серію картин «Американські свободи» («Four Freedoms»). В поширеній в США атмосфері прихильності демократичним цінностям ці роботи принесли Роквеллу ще більшу популярність. Вони об'їздили з виставками всю країну, а отримані від демонстацій кошти (130 млн дол.) пішли на військові потреби.

У 1953 році Роквелл разом з сім'єю переїхав до Стокбридж, штат Массачусетс, де продовжував невпинно працювати, створюючи численні ілюстрації, постери, рекламні роботи та багато іншого. У 1960 році, завдяки довгій і наполегливій роботі, в якій Роквеллу допомагав його син Томас, художник опублікував автобіографічну книгу під назвою «My Adventures as an Illustrator»[4]. Обкладинку книги прикрасила одна з найбільш відомих робіт Роквелла — потрійний автопортрет, який зображає його за роботою.

У 1963 році Роквелл припинив співпрацювати з «The Saturday Evening Post» і почав малювати для журналу «Look». Протягом 10-річної співпраці з цим виданням Роквелл створив безліч ілюстрацій, що відбивали його власні інтереси і світогляд. Він ілюстрував матеріали, присвячені цивільному праву, боротьбі з бідністю і дослідженням космосу.

На початку сімдесятих Роквелл довірив свої роботи історичному товариству Old Corner House Stockbridge, яке згодом стало музеєм, названим його ім'ям. А в 1970-м художник удостоївся почесної нагороди: президентської медалі Свободи (Presidential Medal of Freedom) за свої яскраві і характерні зображення американського життя.

Його картина «Застільна молитва» (англ. Saying Grace) була продана на аукціоні Сотбіс за 46 мільйонів доларів 4 грудня 2013 Нью-Йорку і стала найдорожчим твором американського реалістичного мистецтва, будь-коли проданим на торгах[5] .

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.