Ніколас Хеннеман

Ніколас Хеннеман (або Клас Хеннеман, іноді зустрічається транскрипція Ніколаас Хеннеман, нід. Nicolaas (Klaas) Henneman 8 грудня 1813, Хемскерк, Суверенне князівство Об'єднаних Нідерландів — 18 грудня 1898 Лондон, Велика Британія) — англійський фотограф голландського походження. Він брав активну участь в роботі Вільяма Генрі Фокса Тальбота в якості помічника і співробітника, а потім керував фотоательє в Редінгу і Лондоні. Відомий як наставник в фотомистецтві найбільших фотографів Вікторіанської епохи.

Ніколас Хеннеман
нід. Nicolaas (Klaas) Henneman
Народився 8 листопада 1813(1813-11-08)
Heemskerkd, Північна Голландія, Нідерланди
Помер 18 січня 1898(1898-01-18)[1][2][…] (84 роки)
Лондон, Сполучене Королівство
Країна  Нідерланди
Діяльність фотограф
Знання мов нідерландська
Жанр фотографія і портрет

Биографія

Ніколас Хеннеман народився 8 грудня (за іншими даними — 8 листопада [3]) 1813 в багатодітній родині Адріана Енгелса Хеннемана (нід. Adrianus Engelsz Henneman), поденника в Хемскерка (Голландія), і Петронелем Класдр Вагеместер (нід. Petronella Klaasdr Wagemeester) . З 1827 року працював клерком у Якоба Борила, голландського посла при португальському дворі. У 1833 році Хеннеман поїхав в Париж. У 1838 році працював в Парижі у леді Елізабет Філдінг, матері Вільяма Генрі Фокса Тальбота. У 1839 році Хеннеман вже перебував на службі у самого Тальбота в Лакокском абатстві .

16 березня 1841 датується перший портрет Хеннемана, зроблений Тальботом. В цей час Тальбот згадує про Хеннеман в своїх декількох листах, відзначаючи його діяльну участь в фотоекспериментах. У травні — червні 1842 року Хеннеман супроводжує Тальбота в поїздці по Німеччині, Франції і Бельгії. З 12 травня по 21 липня 1843 року він знову супроводжує Тальбота в поїздці по Франції, де вони сфотографували кількох вулиць і церков в Парижі, Руанський собор і міст в Орлеані. Тальбот навіть планував відкрити комерційну студію в Парижі, але вона так і не була створена. Також не буде реалізований план випуску фотоальбому про французькі собори.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.