Нічниця триколірна

Нічни́ця триколі́рна, лилик триколірний (Myotis emarginatus E. Geoffroy, 1806)  — кажан, один з видів роду Нічниця (Myotis), відомий у складі фауни України.

Нічни́ця триколі́рна
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Підродина: Нічницеві (Myotinae)
Рід: Нічниця (Myotis)
Вид:
Нічни́ця триколі́рна (M. emarginatus)
Біноміальна назва
Myotis emarginatus
Geoffroy, 1806

Опис українських популяцій виду за виданням «Червона книга України» (1994 р.)

Таксономічна характеристика. Один з 66 видів роду; один з 9 видів у фауні України, представлений номінативним підвидом.

Поширення. Закарпатська і Тернопільська області та Крим. Ареал охоплює також більшу частину Центр, і Пд. Європи, Зх., Пд.-Зх. і Серед. Азію, Пн. Африку.

Місця перебування. Теплі печери та підземелля, щілини і тріщини в скелях, горища будівель, розташованих у розріджених лісах, парках, на виноградниках.

Чисельність. Трапляється дуже рідко. У зх. областях з 1970 по 1992 р. знайдено, переважно в зимовий період, 13 особин.

Причини зміни чисельності. Зменшення кількості схованок, забруднення природного середовища пестицидами тощо.

Особливості біології. У зх. областях — осіла. У Криму на зимівлі не виявлена. Один з найбільш теплолюбних кажанів фауни України. Живе здебільшого поодинці, самиці утворюють виводкові зграї. Може селитися поряд з ін. видами кажанів, зокрема з підковоносом великим і нічницею великою, їжу добуває з настанням густих сутінок. Літає на узліссях, виноградниках, у парках, серед кущів і дерев; уникає суцільних лісових масивів. Політ низький (на висоті 1 — 3 м), відносно повільний з частими поворотами. Живиться дрібними комахами (двокрилі, саранові та ін.). Самка раз на рік (кін. червня — поч. липня) народжує одне маля. Вороги сови, куниці.

Розмноження у неволі. Даних немає.

Заходи охорони. Занесено до Червоної книги Української РСР (1980). Необхідно взяти під охорону місця можливого перебування виду.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.