Обі-Ван Кенобі

Обі-Ван Кенобі (англ. Obi-Wan «Ben» Kenobi) — вигадана особа, персонаж саги Зоряних війн. Один з найвідоміших та помітних героїв шести фільмів.

Обі-Ван Кенобі

(19 р. ДБЯ)


ПосадиПадаван, джедай, генерал Великої армії Республіки, Магістр Ради джедаїв
ПланетаСтьюджон
РасаЛюдина
НаціональністьЛюдина
СтатьЧоловік
ОрганізаціїОрден джедаїв
АкторАлек Гіннесс (IV-VI), Юен Мак-Грегор (I-III)

Біографія

Обі-Ван Кенобі народився на Стьюджоні. Орден Джедаїв високо оцінив його чутливість до сили і забрав хлопця із рідного світу в Храм Джедаїв на галактичну столичну планету Корускант, де почалося його навчання. Хоча Кенобі мало що пам'ятав про життя з родиною на Стьюджоні, деякі спогади у нього все ж були, такі як споживання фруктів із братом Оуеном на трав'янистій планеті. Після початкової стадії навчання Рада Джедаїв дозволила Кенобі вряди-годи відвідувати сім'ю на Стьюджоні.

Був учнем магістра Йоди, однак потім став падаваном Квай-Гон Джинна. Разом з Квай-Гон Джинном він виконував місії та подорожував галактикою. 32 ДБЯ Обі-Ван стає лицарем-джедаєм, і взяв у падавани Енакіна Скайвокера, про що розповідається у першій частині Зоряних війн.

У 32 ДБЯ Обі-Ван став першим джедаєм, який вперше приблизно за тисячу років завдав поразки лорду ситхів, перемігши Дарта Мола під час Другої битви за Тід.

Був майстром третьої форми, Соресу, в бою на світлових мечах. Кенобі бився в званні вищого генерала-джедая на стороні Галактичної Республіки протягом Воєн клонів, заробивши прізвисько «посередник» («парламентер»). Обі-Ван особисто поклав кінець загрозу, яку представляв собою генерал Гривус. Кенобі був одним з останніх членів Ради джедаїв за часів падіння Старої Республіки, а також одним з небагатьох джедаїв, які пережили наказ 66. Після дуелі зі своїм колишнім учнем на Мустафарі, Обі-Ван відправився у вигнання на Татуїн, щоб наглядати за підростаючим Люком Скайвокером.

У 0 ДБЯ він разом з Люком, Чубаккою і Ханом Соло проник на першу Зірку Смерті , де вдруге воював з Вейдером. Через деякий час після початку дуелі Обі-Ван з причин, відомих лише йому самому, припинив бій, піднявши свій меч, і закривши очі, фактично підставляючись під удар колишнього учня. Але Вейдер не встиг його вдарити, бо Обі-Ван встиг розчинити своє тіло в Силі, залишивши свій розум і дух живими.

Він згодом з'являвся Люку Скайвокеру в неясних видіннях і в вигляді голосу, а кілька разів навіть в образі примари.

Життєпис

Ранні роки життя

Кенобі народився в 57 ДБЯ і був першим сином в сім'ї середнього достатку. Батьки погодилися віддати Обі-Вана Ордену, і його забрали на Корусант для навчання у джедаїв. Його рідна планета достеменно невідома, проте є інформація, що це Стьюджон. Згодом Кенобі згадував, що він смутно пам'ятає гри з його братом Оуеном. Можливо, Кенобі відвідував свою сім'ю вже після прийняття в Орден.

Юнлінг

«Виклик Квай-Гона відчуваю в тобі я. Не повинен ти цього бажати»
— Йода


До того, як стати падаваном Квай-Гона Джина, Обі-Ван, будучи юнлінгом, навчався у Йоди, разом з іншими дітьми його віку. Бент Ейрін, Гарен Мульн і Квінлан Вос залишилися друзями Обі-Вана на все життя, а пізніше він навіть закохався в свою подругу Сірі Тачі. Інші падавани, такі, як Брук Чан і Аалто, стали змагатися з Обі-Ваном, а згодом перетворилися на ворогів. Згодом Кенобі став одним з тих, кого джедаї називали Старою гвардією. Вчителями фехтування Обі-Вана були Анунах Бондара та Цин Дралліг.

В юності Кенобі був зачарований машинами, будував моделі судів і навіть мріяв стати пілотом. Як не дивно, стаючи старше, він поступово почав зневажати польоти. Незважаючи на чудові навички пілотування, Кенобі продовжував стверджувати, що «польоти - це для дроїдів». Його здатність ремонтувати машини і перепрограмувати комп'ютери добре послужила йому в майбутньому, проте через свою здатність швидко навчатися Обі-Ван став зарозумілим і нетерплячим. Під чуйним керівництвом гранд-майстера Йоди з віком Кенобі все ж знову став стриманим і спокійним.



Учень Квай-Гон Джина

«Тобі ще багато чому належить навчитися, мій юний падаван.»

- Квай-Гон Джинн

Джин та Кенобі борються з драйгонами

Незважаючи на успіхи в навчанні, Обі-Вана не взяв в учні жоден лицар-джедай. Обі-Вану було вже дванадцять років, а тих юнлінгів, кого не брали в учні до тринадцяти, відправляли в одне з відділень Корпуса Обслуговування Джедаїв. За два тижні до тринадцятиліття Кенобі, Храм відвідав майстер-джедай Квай-Гон Джин, в надії знайти собі учня. Обі-Ван в цей час бився на дуелі з одним зі своїх конкурентів, Бруком Чаном, щоб привернути до себе увагу джедая. Кенобі боровся відважно, на межі виснаження. Остання атака була виконана настільки люто і запекло, що Квай-Гон не захотів навчати хлопчика, вирішивши що це занадто небезпечно. Обі-Ван був посланий на планету Бендомір для роботи в Сільськогосподарському корпусі. За випадковим збігом Квай-Гона послали із завданням на цю ж планету. Юнлінг і майстер-джедай змушені були об'єднатися, щоб пережити цю місію, яка опинилася пасткою для Квай-Гона, яку влаштував його колишній учень Ксанатос.







Місія на Бендомірі

Джинн відправив Обі-Вана виконувати свої обов'язки в Сільськогосподарському корпусі,, а в цей час сам Квай-Гон запланував зустріч з Ксанатосом, але не як зі старим супротивником, а як з послом, щоб спробувати знайти угоду між «Далекими світами» і Бендоміром. Ксанатос же запланував саботувати їх зустріч і вбити Квай-Гона. За допомогою Обі-Вана Квай-Гон ще раз спробував покінчити з Ксанатосом. Він бився на дуелі зі своїм колишнім учнем, і хоча всі плани «Дальніх Світів» були зруйновані, Ксанатосу вдалося втекти. Під час конфлікту з Ксанатосом Квай-Гон побачив нарешті справжній потенціал молодого Обі-Вана і взяв його в учні. Їхні стосунки на початку були напруженими, оскільки між ними постійно виникали розбіжності; Квай-Гон був впертим і свавільним, в той час як Обі-Ван був більш практичним. Це тривало досить довго, щоб майстер і учень навчилися доповнювати один одного і перетворилися в дуже ефективних напарників.

Появи

Епізод І: Прихована загроза

Падаван Обі-Ван Кенобі

На початку фільму 25-літній падаван Обі-Ван Кенобі та його вчитель джедай Квай-Гон Джин, за наказом Канцлера були відправлені як представники Республіки на корабель Торгової Федерації. Невдовзі їхній корабель наказують знищити правителі Федерації. Слід додати, що торговці були під впливом таємничого лорда Сидіуса, котрого джедаї не могли виявити.

Обі-Вану та Квай-Гону вдається вижити. Вони сховалися на одному з військових кораблів Федерації. Цей корабель летів на Набу, у складі наступальної армії дроїдів. Так як джедаїв не помітили, вони непомітно втекли з корабля. Незабаром падаван та вчитель визволяють з полону дроїдів королеву Падме Амідалу, яка правила Набу. Разом вони викрадають зореліт, однак через пошкодження, які отримав корабель, герої вимушені були зробити позапланову посадку на Татуїні.

На цій планеті Квай-Гон знаходить хлопчика на ім'я Енакін Скайвокер. Енакін був рабом місцевого продавця. Джедай впевнений, що хлопчина і є тим самим «Обраним» із давнього пророцтва, який повинен відновити рівновагу Сили і знищити ситхів. Обі-Ван теж був надзвичайно вражений та здивований, коли за проханням свого вчителя виміряв кількість медіхлоріан в Енакіна. Однак спочатку падаван вважав, що Скайвокер не готовий до того, щоб стати джедаєм. Коли Квай-Гон питає дозволу у Ради Джедаїв на навчання Енакіна, бо Обі-Ван вже був готовий стати джедаєм, Рада відмовила йому. За їхніми словами хлопець володіє Силою, проте в ньому ще багато страху, через який він може перейти на сторону ситхів. Розчарований цими словами, Квай-Гон говорить, що буде навчати хлопця все одно.

Незабаром Обі-Ван, Квай-Гон, а також Енакін, який полетів разом з ними, відправляються на Набу. Джедай та падаван допомагають бійцям Амідали звільнити палац. Однак незабаром Кенобі та його вчитель натикаються на воїна Ситха, Дарта Мола. Між ними зав'язується сутичка, в ході якої Дарт Мол смертельно ранить Квай-Гона, а розлючений Обі-Ван вбиває переважаючого за силою Мола. Після цього Кенобі поспішає на допомогу вчителю. Помираючий наставник просить Кенобі навчити Енакіна Силі, після чого помирає.

Обі-Ван виконує прохання Квай-Гон Джина. Він умовляє магістра Йоду дати йому право на навчання Енакіна. Йода вимушений погодитись, також він офіційно присвоює Обі-Вану Кенобі звання лицаря-джедая.

Епізод ІІ: Атака клонів

Після подій «Епізоду І» минуло десять років. Джедай Обі-Ван Кенобі та його падаван Енакін Скайвокер отримують спільне завдання. Вони повинні захистити сенатора Падме Амідалу. Невдовзі на неї здійснюють замах, однак Енакін її рятує. Джедаї починають переслідування найманця. Коли вони його нарешті впіймали, але на їх очах його відразу ж вбив отруєним дротиком невідомий найманець, і як пізніше стало відомо, цим найманцем став Джанго Фет, мисливець за наживою і прототип всіх клонів Великої Армії Республіки.

Обі-Ван наказує Енакіну охороняти Падме, а сам тим часом розпочинає слідство, намагаючись знайти безпосереднього замовника вбивства сенатора.

Пізніше Енакін, Падме Амідала та Обі-Ван потрапляють в полон до графа Дуку, який став новим учнем Дарта Сидіуса. Коли їх вже збиралися вбити, на допомогу приходить Магістр Вінду, який прилетів з великим числом лицарів на майстрів Ордена Джедаїв. Однак дроїди змогли оточити джедаїв, коли разом з армією клонів прилетів Йода. Клони знищили дроїдів та забрали джедаїв, які вижили. Ця битва на планеті Джеонозіс стала початком Клонічних війн.

Тим часом Енакін та Падме закохуються одне в одного і таємно одружуються, про що знає лише Обі-Ван, адже джедаям заборонено одружуватися.

Епізод ІІІ: Помста ситхів

В третій частині Зоряних війн Обі-Вану Кенобі 38 років (події відбуваються через три роки після другого фільму). Тепер Обі-Ван досвідчений генерал армії клонів та Магістр Ради джедаїв.

Кенобі та Енакін Скайвокер летять на Корускант, аби врятувати канлера Палпатина, якого викрав генерал Грівус. Канцлер знаходиться на кораблі сепаратистів.

Енакіну та Обі-Вану вдається прорватися всередину корабля та зіткнутися з графом Дуку. У ході короткої сутички граф силою відкидає Обі-Вана і той непритомніє. Скайвокер, побачивши це, з почуттям люті кидається на Дуку та відрубує йому обидві руки (в другій частині саме Дуку відрубав Енакіну руку), а потім за наказом Палпатина, який знаходиться поруч, вбиває Дуку.

Невдовзі Енакіна та Обі - Вана Кенобі спіймали дроїди та привели до генерала Гривуса, який командує силами сепаратистів. За допомогою дроїда R2-D2, що супроводжував джедаїв, Скайвокер та Обі-Ван знищують всю охорону Гривуса, після чого Генерал втікає на зорельоті.

Після прибуття Кенобі, Енакіна та Палпатина до столиці Республіки, Обі-Вану Кенобі Рада джедаїв наказує знищити генерала Гривуса, адже по смерті цього головнокомандуючого військами сепаратистів закінчиться і Війна клонів. Однак доки Кенобі розшукував Гривуса, Палпатін, який насправді і був володарем ситхів Дартом Сідіусом, скористався відсутністю наставника Енакіна і переманив останнього на Темну сторону сили. Енакін Скайвокер на довгий час, до VI Епізоду, став Дартом Вейдером.

Тим часом Обі-Ван Кенобі знищує генерала Гривуса. Їхня сутичка була довгою, адже генерала у свій час навчив джедайському мистецтву володіння Світловим мечем граф Дуку, до того ж Гривус намагався знову втекти.

Коли радісний Кенобі повертається до армії клонів на здоровій тварині, яку використовують у світі Зоряних війн, як транспорт пересування, клони, згідно з таємним наказом Палпатіна під номером 66, відкрили вогонь по Кенобі. Джедаю вдається вижити. Невдовзі він разом із Йодою прибуває до Храму джедаїв та вбиває там всіх клонів.

Йода та Обі-Ван з жахом бачать, що в храмі вбиті всі джедаї, навіть юнлінги (діти, які в майбутньому стануть джедаями). А найжахливіше те, що дітей знищив Дарт Вейдер, колишній учень Кенобі Енакін.

Йода наказує Обі-Вану вбити Вейдера, а сам тим часом буде вести двобій із Сидіусом.

Епізод IV: Нова надія

В четвертій частині саги Обі-Ван кілька разів рятує вже юного Люка Скайвокера. Він вчить його основам джедайського мистецтва, проте закінчити навчання не встигає. На Зірці Смерті-1 його вбиває Дарт Вейдер.

В наступних двох епізодах він приходить до Люка як привид Сили. Коли Люк стає джедаєм, привид Обі-Вана, Йоди, а також і Енакіна Скайвокера, допомагали тому у відродженні Ордену джедаїв.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.