Ода молодості

Ода молодості (юності) (пол. Oda do młodości) ода Адама Міцкевича, написана 26 грудня 1820 року, вважалася захопленою похвалою молоді.

Ода молодості
Ода молодості, рукопис 1820 року
Жанр вірш
Автор Адам Міцкевич
Мова польська
Написано 26 грудня 1820 року

Це перший твір в історії польської літератури, присвячений молоді, котра тут не трактується як феномен біологічної чи соціологічної сфери, а радше показується як "творча могутність божественної сили, складова універсального порядку" [1] . Це демонструють постійні порівняння Бога та молоді як сили закликання істот до існування.

Багато сучасників Міцкевича бачили в тексті явні переспіви поеми Фрідріха Шиллера « Ан Фрейд» та інших гімнів його авторства. Існують також численні посилання "на колективний героїзм у боротьбі з опонентом, освіченим (...), що уособлюється: з егоїзмом, забобонами та потойбічним світом (...)" [1] . Ода була, мабуть, найважливішим натхненником Марини Андрія Сладковича, однієї з найбільших любовних поем в історії словацького національного епосу [2] .

Автор обрав оду, жанр, близький до класичного стилю; таким чином він наблизив форму твору до епохи просвітництва . Стиль поеми високий, пафосний, а мова піднесена.

Зміст поеми

Головна сюжетна вісь пісні полягає в тому, щоб показати контраст між двома поколіннями - «молодим» та «старим». Останні називаються скелетами без серця і духу, їх також зображують як амфібійські раковини, занурені в себе . Отже, це люди, які не мають можливостей для романтичної піднесеності, вони замикаються на поради та погляди інших. Вони є представниками світу, який повинен померти і - що більше - від них нічого не залишиться, адже майбутнє належить молодому поколінню. Саме молодь дає крила і створює новий світ, нові реалії.

Особливості просвітництва
Романтичні риси
  • згадки про досягнення, де зір не досягає і не порушується, яка причина не порушиться, тобто посилання на сферу емоцій, спонукання їх слідувати за ними
  • концепція духовного світу
  • протиставлення двох світів - старого покоління та молодого світу
  • закликаючи до революційних змін
  • тема молоді як влади
  • заклики до дії, героїзму та ентузіазму
  • використання нових поетичних образів [3]

Посилання

Бібліографія

Зовнішні посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.