Орден Трудового Червоного Прапора

Орден Трудового Червоного Прапора (рос. Орден Трудового Красного Знамени, спочатку також писався в називному відмінку: орден «Трудовий Червоний Прапор») вручався за великі трудові заслуги перед СРСР і суспільством в області виробництва, науки, культури, літератури, мистецтва, народної освіти, охорони здоров'я, у державній, суспільній та іншій сферах трудової діяльності.

Орден Трудового Червоного Прапора
Орден Трудового Красного Знамени
Країна СРСР
Тип Орден
Вручається: окремі особи, організації, підприємства та колективи робочих
Підстава:
великі трудові заслуги перед Радянською державою і суспільством в області виробництва, науки, культури, літератури, мистецтва, народної освіти, охорони здоров'я, у державній, громадській та інших сферах трудової діяльності
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 28 грудня 1920
Перше: 28 липня 1921
Останнє: 21 грудня 1991
Нагороджено: 1 224 590
Нагороджені:
Категорія:Кавалери ордена Трудового Червоного Прапора (6667)
Черговість
Старша нагорода Орден Вітчизняної війни
Молодша нагорода Орден Дружби народів

 Орден Трудового Червоного Прапора у Вікісховищі

Орденом нагороджували:

  • громадян СРСР;
  • підприємства, об'єднання, установи, організації;
  • союзні й автономні республіки, краї, області, автономні області автономні округи, райони, міста й інші населені пункти;
  • могли бути нагороджені й особи, що не є громадянами СРСР, а також підприємства, установи, організації, населені пункти іноземних держав.

Першими в 1928 р. цю нагороду отримали авіамеханіки В. Федотов і М. Квятковський — рятувальники дирижабля «Італія», що зазнав аварії неподалік Шпіцбергена.

Орден за № 377 став першою урядовою нагородою жінки — трактористки Паші Ангеліної.

Галерея

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.