Орден де Моле
О́рден де Моле́ (англ. Order of DeMolay) — парамасонська організація для дітей віком від 12 до 21 року, чиї батьки перебувають в братерстві вільних каменярів. Організація називається на честь останнього великого магістра Ордену тамплієрів — Жака де Моле.
| |
Оригінальна назва | Order of DeMolay |
---|---|
Дата заснування | 1919 рік |
Тип | Парамасонська молодіжна організація |
Засновники | Frank S. Landd |
Члени | 15000 |
Положення | 39°16′41″ пн. ш. 94°40′18″ зх. д. |
Адреса | США, Канзас-Ситі (Міссурі), 10200 NW Ambassador Drive |
Офіційний сайт | demolay.org |
Орден де Моле у Вікісховищі |
Орден заснований у Канзас-Ситі в 1919 році. Відразу після заснування орден стає міжнародним молодіжним рухом. З 1990 року називається «Міжнародний орден де Моле»[1][2].
Історія
Орден де Моле була заснований Френком С. Лендом, бізнесменом зі штату Міссурі. Після Першої світової війни держави почали забезпечувати необхідним осиротілих хлопчиків унаслідок війни. Виникає потреба в організації, яка могла б об'єднати своїх сиріт з іншими хлопчиками й навчити їх навичок, що знадобляться в повсякденному житті, та відповідальності.
Організація швидко розвивалася, що призвело до її визнання серед масонського братства США та багатьох держав. Через розширення організації створюються багато капітулів ордену в США. З'являються капітули в інших країнах, у тому числі: у Канаді, на Філіппінах, в Австралії, Болівії, Бразилії[3], у Німеччині[4], в Італії[5], Японії, Португалії, Панамі, Великій Британії, Мексиці[1][2]…
Організація
У Міжнародному ордені де Моле перебуває приблизно 15 000 членів у США та Канаді.
Члени ордену перебувають під опікою дорослих за встановленими правилами й принципами. Члени об'єднання розвивають громадянську самосвідомість, навички керівництва та особистої відповідальності.
Орден розвиває сім основних чеснот:
- Синівська любов
- Шанування святинь
- Чемність
- Братство
- Лояльність
- Чистота
- Патріотизм
Під опікою масонства США Орден де Моле практикує свої ритуали посвячення. Кожен капітул ордену отримує гроші від ложі або іншої масонської організації[1].
Орден схожий на інші молодіжні об'єднання, які займаються подібною діяльністю: «Доньки Йова»[6], Міжнародний орден «Веселка» для дівчаток[7], Асоціація молоді «Надія братства» (AJEF), Орден «Хлопчиків-будівельників», Орден «Сузір'я дітей зірок».
Структура руху
Створені за зразком масонської ложі капітули є провідними органами ордену. Майстер-радник очолює капітул. Він обирається з членів капітулу, зазвичай це один із членів старших груп капітулу. Йому допомагають старший і молодший радники. Старший радник часто розглядається як майбутній майстер-радник. Усі офіцери капітулу призначаються майстром-радником, за винятком радників і скарбника, які обираються, а Секретар призначається радою капітулу.
Колишні члени ордену, масони, чи дорослі наставники наглядають за капітулом. Їх називають «татами» у пам'ять про батьків-засновників. Останні роки жінки також виступають радниками в групах, і їх називають «мамами».
У кожній країні є звання майстра-радника, яке обирається з глав капітулів. Міжнародні структури з великим майстром і секретаріатом створюють та керують міжнародним конгресом у штаб-квартирі Міжнародного ордену де Моле[1][2].
Офіцери капітулу (ієрархія)
Виборні посади:
- Майстер-радник
- Старший радник
- Молодший радник
- Скарбник
Призначувані посади:
- Секретар
- Старший диякон
- Молодший диякон
- Старший управитель
- Молодший управитель
- Оратор
- Сторож
- Капелан
- Маршал
- Прапороносець
- Дарувальник (роздає милостиню)
- Сім наставників (показують сім основних чеснот ордену де Моле)
- Органіст[2]
Діяльність
Орден де Моле бере участь у багатьох заходах: у зустрічах і заходах із членами орденів «Веселка для дівчат» та «Дочок Іова», у спортивних змаганнях, як-от у баскетболі, футболі, бейсболі, тенісі, пейнтболі, більярді, каное. Кожен капітул разом зі своїми членами вирішує те, що хотіли б зробити пізніше через планування та використання наявних грошей[1][2].
Нагороди й премії
Ступінь кавалера є найвищим званням, яке може отримати член Ордену де Моле. Цей ступінь також може бути присвоєний за участь у благодійності. Тому, хто отримав це звання, вручається диплом, у якому зазначаються видатні заслуги отримувача. Присвоюється члену ордену з 15 років, якщо він знаходиться в ордені не менше 2 років.
Ступінь почесного легіону (LOH) є найвищим званням, яке присвоюється на міжнародному рівні Міжнародною верховною радою ордену де Моле. Після внесення виправлень до статуту верховної ради в 1985 році кандидатам на це звання має бути не менше 25 років.
Верховна рада Ордену де Моле також може привласнювати ступінь почесного легіону за винятковий внесок у певній діяльності (гуманітарна діяльність, спілкування й обслуговування Ордену де Моле)[1][2].
Див. також
- Масонство
- Регулярне масонство
- Орден Східної зірки
- Орден Золотого ланцюга
Примітки
- History. DeMolay International (амер.). Процитовано 4 травня 2021.
- MasonicWorld.com. web.archive.org. 1 лютого 2016. Процитовано 4 травня 2021.
- Index of /. www.demolaybrasil.org. Процитовано 4 травня 2021.
- demolay.de / Deutsch / deutsch.html Орден де Моле в Німеччині
- DeMolay.it. www.demolay.it. Процитовано 4 травня 2021.
- Job's Daughters International. Job's Daughters International (амер.). Процитовано 4 травня 2021.
- Kansas: International Order of the Rainbow For Girls. www.iorg.org. Процитовано 4 травня 2021.