Особисті немайнові права автора

Особисті немайнові права автора, також немайнові авторські права — разом з майновими правами становлять авторські права.

В Україні Особисті немайнові права автора можуть належати виключно фізичній особі і визначаються статтею 14 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

До особистих немайнових прав автора належать:

  1. право зазначення авторства, також право авторства — право вимагати визнання свого авторства шляхом зазначення належним чином імені автора на творі і його примірниках і за будь-якого публічного використання твору, якщо це практично можливо;
  2. право на ім'я — справжнє, псевдонім або анонімність:
    1. право дозволяти або забороняти використання твору під справжнім ім'ям автора
    2. право на псевдонім — право вибирати псевдонім, зазначати і вимагати зазначення псевдоніма замість справжнього імені автора на творі і його примірниках і під час будь-якого його публічного використання;
    3. право на анонімність — забороняти під час публічного використання твору згадування свого імені, якщо він як автор твору бажає залишитись анонімом;
  3. право на цілісність твору — право вимагати збереження цілісності твору і протидіяти будь-якому перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора.

До немайнових прав також належить право на захист репутації — захищати твір, включно із його назвою від будь-якого викривлення, що може завдати шкоди честі та гідності автора. Це право пов'язане з правом на цілісність твору.

Особисті немайнові права автора не можуть бути передані (відчужені) іншим особам.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.