Особняк Варгуніна (Санкт-Петербург)

Особняк Варгуніна (Санкт-Петербург) — приватний будинок для промисловця Костянтина Варгуніна, котрий вибудував архітектор Олександр Іванович фон Гоген (1856-1914).

О.фон Гоген, проєкт особняка для К. Варгуніна, 1896 р., головний фасад (для Санкт-Петербурга)

Історія створенння

Всі характерні риси обдарування архітектора відбилися в проєкті особняка для К. Варгуніна (для Санкт-Петрбурга). Олександр фон Гоген не стільки дотримувався чистоти одної стилістики, скільки вдало використовував суміш різних стилів, створюючи чергове буржуазне і пишне помешкання. Навіть в головному ( вуличному ) фасаді особняка присутні окремі елементи ренесансу і класицизму (руст, замкові камені над вікнами, декор вікон другого поверху), необароко (тісніва і пишність декору на фасаді, лучковий фронтон ризаліту, вази та обеліски на парапеті, пишність декоративних ґрат з ліхтарями). Найменше в декорі і в архітектурних елементах стилю модерн — активне використання асиметрії, гранит цоколя тощо. На головному фасаді жодного разу не виявлено саму стіну, бо вся вона прихована за пишним декором.

Буржуазна, майже барокова пишність притаманна і інтерьєрам особняка Варгуніна - декор парадних сходинок перетворив кімнату на чергову парадну залу маєтку, а сама зала (прохідна за функцією) стала найбільшою за розмірами. Перебільшення декору притаманно і пишному каміну в парадній їдальні, де присутні риси французького ренесансу і маньєризму. Використання різних елементів стилів минувшини притаманно і іншим спорудам архітектора. Якщо фасади особняка Матильди Кшесінської витримані в строгій стилістиці північного модерну, то інтер'єри та їх декор постійно відсилали до рівноваги і регламенту класицизму.

Використання

Використовується як Будинок реєстрації шлюбів.

Проєкт, галерея файлів

Див. також

Джерела

  • ж «Строитель», 1900, №1-2.
  • Горюнов В. С., Тубли М. П. Архитектура эпохи модерна. М., 1992
  • Сарабьянов Д. В. Модерн. История стиля. Галарт, 2001
  • Кириков Б.М., Штиглиц М.С. Петербург немецких архитекторов. СПб., 2002.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.