Останній етап

Останній етап (пол. Ostatni Etap) — польський художній фільм (1948) режисером і співавтором якого є Ванда Якубовська, зображуючи її досвід в Освенцімі концентраційного табору під час Другої світової війни .[1]

The Last Stage
нім. Die letzte Etappe
Front cover of Polish Film Magazine Nr. 36 with actors from the movie "The Last Stage"
Жанр драматичний фільм
Режисер Wanda Jakubowska
Сценарист Wanda Jakubowska
Gerda Schneider
У головних
ролях
Tatjana Gorecka
Antonina Gorecka
Barbara Drapinska
Оператор Монастирський Борис Савелійович
Композитор Роман Палестер
Художник Roman Mannd
Дистриб'ютор Film Polski
Тривалість 81 min. / 110 min. (USA)
Мова Польська, німецька, російська
Країна Польща
Дата виходу 28 March 1948 (Poland)
IMDb ID 0040674
 Останній етап у Вікісховищі

Цей фільм був однією з ранніх кінематографічних спроб описати Голокост, і його досі широко цитують наступні режисери, включаючи Стівена Спілберга у «Списку Шиндлера» .

Сюжет

Марта Вайс (Барбара Драпінська), польська єврейка, прибуває на вагонах для худоби до концтабору Освенцім. Перебуваючи там, вона привертає увагу охоронців, оскільки вона є багатомовною і працює перекладачем. Коли вона запитує про фабрику в таборі, один з ув'язнених повідомляє їй, що це крематорій і що решта її родини, ймовірно, була вбита. Персонаж Марта Вайс базується на справжньому житті Мала Зімебаум.

У бараках багато жінок вмирають і хворіють. Євгенія, в'язень і лікар, намагається з усіх сил надавати їм допомогу, але не може зробити багато, оскільки запаси обмежені. Жінки дізнаються, що до табору приїжджає міжнародна комісія, яка спостерігає за умовами ув'язнених. Євгенія вивчає кілька ключових фраз німецькою мовою і здатна сказати спостерігачам, що все, що вони бачать, це брехня, і люди вмирають. На жаль, командири кажуть спостерігачам, що Євгенія психічно хвора.

На зміну Євгенії приходить Лалунія, полячка, яка стверджує, що її помилково зібрали і яка каже, що вона лікар, хоча насправді вона лише дружина фармацевта. Однак замість того, щоб давати ліки жінкам табору, вона розподіляє їх серед Капо в обмін на розкіш, як одяг та парфуми. Помічник медсестер обшукує її кімнату та конфіскує ліки, що залишилися. Пізніше Лалунія передає помічника і вбиває її після виявлення повідомлень, які вона писала про те, що росіяни наступають.

Тим часом Марта може тимчасово врятуватися, щоб переправити інформацію про табори передавачу опору. Коли її повертають до табору, її катують, а потім засуджують до смерті через повішення. В'язень звільняє її зап'ястя і передає їй ніж, перш ніж вона помре, і вона повідомляє табору, що приїжджають росіяни, і рубає обличчя нацистського полководця, який її катував. Перш ніж охорона зможе помститися, над головою почуються літаки, і Марта розуміє, що росіяни прийшли їх звільнити.

Випуск

Фільм виграв « Кришталевий глобус» на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у 1948 році, а також був номінований на Велику міжнародну премію на Венеціанському кінофестивалі в 1948 році та на премію BAFTA за найкращий фільм з будь-якого джерела в 1950 році.

Примітки

  1. Reimer, R.C.; Reimer, C.J. (2012). Historical Dictionary of Holocaust Cinema. Scarecrow Press. с. xvii. ISBN 978-0-8108-7986-7.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.