Палац Чепаук

Палац Чепаук (англ. Chepauk Palace) — колишня офіційна резиденція наваба Аркоти з 1768 по 1855 роки. Палац розташований на околиці міста Чепаук, штат Ченнаї, Індія та збудований в індо-сарацинському архітектурному стилі. Є архітектурним та історичним символом міста Чепаук, а також історичною пам'яткою штату Ченнаї.

Палац Чепаук, панорама.

Історія

Наприкінці Карнатських війн, попередньо незалежне королівство Карнати, стало під протекторат Ост-Індійської компанії Британії. Наваб, Мухаммед Алі Хан Валая був близьким другом і союзником британців та залежав від військ компанії задля свого захисту. Так, у 1764 році він надумав побудувати для себе палац за валами форту Святого Джорджа.[1] Однак, через обмеженість місця, Валая був змушений відмовитись від своїх планів і, замість цього, збудував палац у місті Чепаук, за кілька миль на південь від форту[1].

У 1840-х Палац Чепаук став центром проведення спортивних турнірів Мадраса. Тут проходили турніри зі сквошу, крикету, тенісу, хокею на траві та інших видів спорту.

Тут же і знаходився Крикетний клуб Макдраса (Madras Cricket Club).[2]
Коли князівством Карнати перестало існувати у 1855 році, за доктриною Лапсе, палац Чепаук був виставлений на аукціон, щоб оплатити борги Наваби та, зрештою, був придбаний урядом Мадрасу. Палац слугував офісом Департаменту по державним прибуткам і зборам (The office of the revenue board) та Секретаріату департаменту громадських робіт (The Public Works Department (PWD) Secretariat). У 1871 році Роберт Чісхолм побудував нову будівлю державного архіву та департаменту по державним прибуткам.

Палац Чепаук є частиною комплексу Ezhilagam, де розміщені урядові установи. Через зневажливе ставлення до пам'ятки архітектури, а також зруйновані стіни палацу його прозвали «будівлею нестабільної конструкції» (structurally unstable).[3]

Зараз палац є історичною та архітектурною пам'яткою Індії.

Архітектура

Палац Чепаук складається з двох частин — північна частина відома, як Калса Махал, в той час, як південна частина відома, як Хумаюн Махал. Палац побудований на території у 117 акрів та оточений стіною.[1]

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Srinivasachari, C. S. (1939). History of the city of Madras written for the Tercentenary Celebration Committee. Madras: P. Varadachary & Co.
  2. Chennai | India. Encyclopedia Britannica. Процитовано 19 листопада 2015.
  3. Once crown of Chennai, Chepauk Palace now falling to pieces - The Times of India. The Times of India. Процитовано 19 листопада 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.