Палац культури імені Івана Котлова (Кременчук)

Палац культури імені Івана Федоровича Котлова, клуб імені Івана Федоровича Котлова — палац культури у Кременчуці. Будівля є пам'яткою архітектури[2].

Палац культури імені І. Ф. Котлова
Взимку (січень 2012)

49°02′00″ пн. ш. 33°26′02″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Кременчук
Архітектор Ф. Мазуленко[1]
Дата початку спорудження 1925
Дата закінчення спорудження 1 травня 1927[2]
Відкриття 1 травня 1927[1][3]
Стиль Український архітектурний модерн з елементами української народної архітектури[2]
Поверхів 2
Власник Місто[1]
Адреса Вул. Академіка Герасимовича, 1[4][5]

Палац культури імені І. Ф. Котлова
Палац культури імені І. Ф. Котлова (Україна)

 Палац культури імені І. Ф. Котлова у Вікісховищі

Розташування

Палац розташований на правому березі Дніпра, у місцевості Крюків. Адреса вул. Приходька, 100. Поруч з будівлею знаходиться парк[1].

Опис

Автор проєкту — уродженець Кременчука Ф. Мазуленко. Палац збудовано в стилі українського модерну з використанням елементів української народної архітектури. Всередині клубу є фоє, вестибюль, зал для глядачів на 800 місць з амфітеатром, балконом і клубної, де розташовувалися кімнати для гурткової роботи та бібліотека на 8 тис. томів з читальним залом. Стіни і стелі клубу розписані в національному українському стилі.[3]

Клуб названо на честь кременчуцького комуніста-революціонера Івана Федоровича Котлова (1874 — 1919 рр.), який у 1900 — 1916 рр. працював малярем у Крюківських вагоноремонтних майстернях.

Історія

Прийняли рішення зводити новий клуб у колишньому саду священика Архангельського між вулицями К. Лібкнехта і Поселянскою.[3]


Палац було побудовано в 19251927 роках за рішенням робітників Крюківських вагоноремонтних майстерень. Відкриття відбулось 1 травня 1927 року.[3]

Тут розміщувався один з перших робітничих клубів в Україні.

Культурне значення

Будівля палацу є історичною та культурною пам'яткою унікальної архітектури. Його статус регламентує Постанова Кабміну від 3 вересня 2009 року «Про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України»[1].

Станом на 2005 рік у палаці діяли такі гуртки для дітей[6]:

  • Народний ансамбль бального танцю «Астра».
  • Дитячий ансамбль народного танцю «Цвіт калини».
  • Дитячий ансамбль естрадного танцю.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.