Пан Пан

Паньпань (в китайських джерелах Дяньсунь, потім Дуньсунь) — тайське князівство, що існувало приблизно в III—VII століттях в північно-західній частині Сіамської затоки, в основному на перешийку Кра, ймовірно, з центром у місті Такола.

Пан Пан

Про державу відомо небагато. Припускають, що являла собою своєрідну місто-державу (торгівельну політію). За однією з теорій сповідували вішнуїзм.

Паньпань пізніше була завойована державою Шривіджая під проводом Дхармасету десь в 775 році н. е.[1] Ця теорія знаходить своє підтвердження в існуванні Королівства Патані, яке займає ту ж саму область сьогодні, і яке так само відрізняється в культурі і мові від інших малайських областей, розташованих поблизу.

Паньпань посилало данину в Китай: під час Південних і Північних Династій в 529, 533, 534, 535 і 571 роках[2] і династії Тан в 616 та 637 роках[3].

Примітки

  1. Munoz, Paul Michel. Early Kingdoms of the Indonesian Archipelago and the Malay Peninsula. — Singapore : Editions Didier Millet, 2006. — P. 130–131. — ISBN 9814155675.
  2. Annals of Liang dynasty. Annals of Chen dynasty
  3. Annal of Tang dynasty. Foreign countries at the South

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.