Паоло Джовіо

Паоло Джовіо (Paolo Giovio; 1483–1552) — італійський лікар, історик, колекціонер.

Паоло Джовіо
італ. Paolo Giovio
Народився 19 квітня 1483(1483-04-19)
Комо
Помер 10 грудня 1552(1552-12-10) (69 років)
Флоренція
Країна  Міланське герцогство
Місце проживання Портретна колекція Джовіо
Діяльність єпископ
лікар
історик
колекціонер
Alma mater Падуанський університет
Знання мов латина[1] і італійська
Заклад Римський університет ла Сапієнца
Magnum opus Descriptio Larii Lacus (Paolo Giovio)d
Посада католицький єпископ і diocesan bishopd
Конфесія Католицька церква[2]
Брати, сестри Benedetto Gioviod

Біографія

Про молоді роки Паоло Джовіо відомо мало. Він народився в Ломбардії, в місті Комо, а його родина походила з острова Комачіна на озері Комо. Його батько, нотаріус, помер близько 1500 року. Джовіо навчався під керівництвом свого старшого брата Франческо, історика і гуманіста. Незважаючи на інтерес до літератури, його відправили до Падуї вивчати медицину.

Джовіо працював лікарем в Комо, однак коли у місті поширилася епідемія чуми, переїхав до Рима, де облаштувався у 1513 році. Папа Лео X призначив його на кафедру філософії моралі у Римському університеті, а також надав йому титул лицаря. У цей же період Джовіо почав писати історичні начерки. Після смерті Лео X написав присвячені йому мемуари.

У 1517 році Джовіо був призначений особистим лікарем кардинала Джуліо ді Джуліано де Медічі (майбутнього папи Климента VII). З 1526 по 1528 рік перебував на острові Іскія як гість Вітторії Колонни. Він допомагав Клименту VII при пограбуванні Рима 1527 року. У 1528 році став єпископом Ноччерським.

У своєму трактаті De optima victus ratione у галузі медицини, він висловив роздуми щодо тогочасної фармакології і необхідності покращення мір запобігання хворобам. У 1925 році написав книгу про посольство Дмитрія Герасимова до Климента VII, яка містить детальні географічні відомості про Московію.

У 1536 році Джовіо добудував для себе дім на озері Комо, який отримав назву Музео і використовувався для розміщення його колекції портретів відомих осіб. Разом з картинами, він збирав страрожитності, його колекцію одну з перших поповнили предмети, привезені з Нового Світу. Серія копій картин з його колекції, відома як Серія Джовіо, нині експонується в Галереї Уффіці.

У 1549 році папа Павло III відмовив йому у титулі єпископа Комо, після чого він вирішив переїхати до Флоренції, де помер у 1552 році.

Твори

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.