Пикалюк Василь Степанович

Василь Степанович Пикалюк (нар. 16 листопада 1954, село Масловець Любомльського району Волинської області) — український діяч медицини, доктор медичних наук, професор, академік АН ВО України.

Пикалюк Василь Степанович
Ім'я при народженні Василь Степанович Пікалюк
Народився 16 листопада 1954 р.
с. Масловець, Любомльський район, Волинська область
Країна  Україна
Діяльність лікар
Alma mater Тернопільський медичний університет
Галузь Анатомія
Заклад Волинський національний університет імені Лесі Українки
Посада професор, завідувач кафедри і проректор
Звання Професор
Ступінь Доктор медичних наук (1991)
Членство АН ВО України
Нагороди

Біографія

Народився 16 листопада 1965 року в селі Масловець Любомльського району Волинської області у селянській родині. Із семи років відвідував Масловецьку початкову школу; з 5 до 8 класу навчався в Головнянській середній школі; 9–10-й закінчував у Луцькій середній школі-інтернаті. У 1972 році вступив до Тернопільського медичного інституту, який закінчив з відзнакою (1978) за спеціальністю «Лікувальна справа». Інтернатуру проходив у хірургічному відділенні Луцької міської лікарні. Після закінчення Тернопільського медичного інституту був рекомендований в аспірантуру кафедри нормальної анатомії. Закінчивши аспірантуру, з 1981-го до 1985 року, працював асистентом цієї ж кафедри. 1983 року, після успішного захисту дисертації «Ріст, будова та формоутворення скелету під впливом штучно міне­ралізованої води різного сольового складу», йому присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук. У листопаді 1985 року за конкурсом обраний доцентом кафедри нормальної анатомії Луганського медичного інституту. Там пропрацював 10 років, у вересні 1991 року за результатами захисту дисертації «Особливості росту, будови, формоутворення та регенерації скелету під впливом хімічних агентів зовнішнього середовища різної етіології та інтенсивності» вченому присвоєно науковий ступінь доктора медичних наук, у лютому 1993-го — вчене звання професора. Працював на посадах декана медичного факультету та проректора з навчально-методичної роботи.

В 1995 році, після реорганізації Луцького педагогічного інституту у Волинський університет імені Лесі Українки, на конкурсній основі був обраний на посаду проректора по науковій роботі (до 2000 року), паралельно працююючи професором кафедри фізіології людини і тварин (2000—2001), протягом 12 років — заступник голови спеціалізованої Вченої ради та з 2000 року завідувачем кафедри фізичної реабілітації інституту фізичної культури та здоров'я. Розробив авторські курси (з повним навчально-методичним забезпе­чен­ням): «Нейроанатомія», «Пластична анатомія», «Функціональна ана­то­мія», «Анатомічні основи вищої нервової діяльності» для студентів біологічних факультетів класичних університетів, інституту мистецтв, інституту здоров'я та фізичної культури, інституту соціальних наук. Відкрив і організував роботу двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, засновник потужного редакційно-видавничого відділу «Вежа», трьох фахових наукових журналів. Звільнився 2001 року у зв'язку із закінченням терміну контракту й строкового договору та обранням на конкурсних засадах на посаду завідувача кафедри нормальної анатомії людини Кримського медичному університету ім. С. І. Георгієвського, де працював до липня 2018 року. На базі кафедри анатомії людини створений унівекальний навчально-методично науково-музейний комплекс. Він включає в себе 12 секційних та препарувальних залів, іменні музеї М. І. Пирогова, Войно-Ясенецького, В. В. Бобіна, морфологічний та антропологічний музеї з унікальними колекціями черепів, муміфікованих тіл, корозійних бальзамованих, пластинованих препаратів (в загальній складності більше 2,5 тисяч експонатів; галерею анатомічних малюнків, картин, скульптур та наукові лабораторії мактро-мікро-ультра, гістології та гістохімії, 3-Д моделювання; макро-мікроаналізу, біометрій, віварій. Нагороджений почесними грамотами Кабміну та ВР Криму, Заслужений працівник освіти Криму, стипендіат президента України (2012—2014 рр.). Щорічний переможець рейтингових опитувань «Кращий лектор», «Ведучий науковець», «Фаховий викладач університету». З 2007 року — дійсний член Академії наук вищої освіти України.

З вересня 2018 року по серпень 2020 року — професор кафедри фізіології людини та тварин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Протягом 2019 року очолював робочу та проектну групи по підготовці пакету документів для ліцензування спеціальності «Медицина», яка успішно ліцензована з правом підготовки вітчизняних та іноземних громадян, що дозволило на базі нової спеціальності створити медичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки.

З вересня 2020 року займав посаду завідувача кафедри анатомії людини Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. З вересня 2021 року — професор кафедри анатомії людини Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Наукова діяльність

Обізна­ний із новими досягненнями науки. Активно керує підготовкою кандидатських і докторських дисертацій. Підготував 7 докторів і 26 кандидатів наук. Науковий керівник і визнаний вітчизняний лідер наукового напрямів «Екологічна та функціональна морфологія», який досліджує вплив екзогенних, антропогенних факторів різної етіології та інтенсивності на ріст, будову, формоутворення скелета, інших органів і систем та «Клінічна і експериментальна лікворологія».

Автор більше 700 наукових праць (окрім статей та тез, 9 монографій, 15 підручників, в тому числі два видання 3-томного базового підручника «Анатомія людини» українською, англійською, російською мовами за редакцією проф. В. Г. Ковешнікова; 48 посібників і практикумів, 6 словників  та 32 патентів й авторських свідоцтв). Автор пріоритетних наукових публікацій, захищених авторськими свідоцтвами та патентами по методиках захисту від гіпергравітаційних перевантажень, систематиці стовбурових клітин, вомероназального органі, серцевих ендокриноцитах, упркумвентрикулярній системі, тератології.

Очолював Кримське республіканське товариство морфологів. Член правління Всеукраїнського наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів та топографоанатомів, член правління Асоціації французько-української співпраці у сфері охорони здоровя' та фармації, заступник голови спе­ціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій Крим­сько­го державного медичного університету, протягом 6 років експерт ВАКу, член редакційних колегій 6 (шести) фахових наукових видань. Офіційний опонент або ж рецензент при захисті чи апробацій докторських та кандидатських дисертацій.

Наукову та освітню діяльність поєднує з активною суспільно-гро­мадською роботою. Десять років був членом Наглядової та Коорди­наційної рад Міжнародного фонду «Відродження», членом правління Української спілки освітян та науковців, очолював обласні відділення СФУЛТ у Луганську та Луцьку, співзасновник громадського об'єд­нання українців Криму «Наша рада», член правління Наукового товаристтва імені Тараса Григоровича Шевченка. Друкується в художньо-публіцистичній періодиці, співпрацює із засобами масової інформації.

За запрошенням читав відкриті лекції для студентів медичних університетів Сорбонни (Парижу), Центрально-Європейському університеті (Праги), Кракова, Любліна, Москви, Санкт-Петербурга.

З 2008 по 2014 роки — експерт Міністерства освіти і науки (МОН) і Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України по впровадженню системи тестового оцінювання «КРОК», голова морфологічної експертної групи.

Наукові профілі

Грантова діяльність

  • 1987—1992 роки — відповідальний виконавець держбюджтної теми: «Особливості морфогенезу скелету під впливом змодельованих екзогенних факторів різної етіології та інтенсивності».
  • 1996—2000 роки — керівник держбюджетної теми: «Регіональний екоантропогенний вплив аварії на ЧАЕС на органи та системи людського організму».
  • 2002—2012 роки — «Особливості морфогенезу органів та систем під впливом факторів гіпергравітації та пошук ймовірних систем захисту».
  • 2014—2018 роки — керівник держбюджетної теми «Експериментальна ксенолікворологія».
  • 2015—2019 роки — держбюджета тема «Вплив екзогенних факторів різної етіології на остеогенез».
  • 2019—2022 роки — Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти».
  • 2019 рік — грант Асоціації французько-української співпраці у сфері охорони здоров'я та фармації.

Патенти, авторські свідоцтва

  • Декларативний патент на винахід. № 32897 А від 15.02.2001 року. «Отоскоп». Мазур М.М., Іванюк В.А., Пикалюк В.С.
  • Декларативний патент на винахід. № 40718 А від 15.09.2001 року. «Консервуючий засіб для музейних препаратів». Пикалюк В.С., Ларіонов Г.М.
  • Декларативний патент на винахід. № 13161 від 15.03.2006 року. «Пристрій для захисту біологічних об’єктів при гравітаційних перевантаженнях». Пикалюк В.С., Мостовий С.О.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір. № 23833 від 05.03.2008 року. «Системно-цілісний підхід до розгляду стовбурних клітин в організмі». Шаймарданова Л.Р., Пикалюк В.С.
  • Декларативний патент на винахід. № 35792 від 10.10.2008 року. «Спосіб корекції несприятливої дії гравітаційних перевантажень в експерименті». Пикалюк В.С., Мороз Г.О., Кутя С.А.
  • Декларативний патент на винахід. № 37164 від 25.11.2008 року. «Спосіб корекції несприятливої дії гравітаційних перевантажень препаратом «Ліпофлавон» в експерименті». Пикалюк В.С., Мороз Г.О., Кутя С.А.
  • Декларативний патент на винахід № 34756 від 26.08.2008 року. «Спосіб візуалізації тетрациклінових міток» Дяченко О.П., Кутя С.А.
  • Патент на корисну модель. № 39660 від 10.03.2009 року. «Спосіб бальзамування анатомічних препаратів» Пикалюк В.С., Шадуро Д.В.
  • Патент на корисну модель. № 40919 від 27.04.2009 р. «Спосіб діагностики алкогольної нефропатії». Сатаєва Т.П., Лазарєв К.Л., Колбасін П.М., Пикалюк В.С.
  • Патент на корисну модель. № 46420 від 25.12.2009 р. «Спосіб реабілітації хворих після нефректомії». Сатаєва Т.П., Лазарєв К.Л., Ніколаєнко О.М., Колбасін П.М., Пикалюк В.С.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 32058 від 12.02.2010 року. «Систематизація стовбурових клітин». Шаймарданова Л.Р., Пикалюк В.С.
  • Патент на корисну модель. № 50830 від 25.06.2010. (Бюл. № 12). «Спосіб визначення синтопії вомероназального органа людини». Пикалюк В.С., Богданов В.В., Степанюк Я.В., Антонюк О.П.
  • Патент на корисну модель. № 201106266 від 03.10.2011року. «Спосіб отримання нативного біологічного препарату ліквору». Пикалюк В. С., Шаймарданова Л. Р, Ткач В. В. та ін.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір - № 40746 від 31.10.2011 р. «Перспективи застосування ксеногенної спинномозкової рідини для профілактики вікових морфофункціональних змін судинних сплетень шлуночків головного мозку». Пикалюк В.С., Гасанова І.Х.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір. № 44968 від 31.07.2012 р. Методичний посібник «Методика виготовлення наочних натуральних та корозійних анатомічних препаратів». Шадуро Д.В., Пикалюк В.С.
  • Патент на корисну модель. № 67957 від 12.03.2012 року. «Спосіб виготовлення корозійних анатомічних препаратів». Шадуро Д.В., Пикалюк В.С.
  • Патент на корисну модель. № 73918 від 10.10.2012. Спосіб визначення об’єктивізованих критеріїв оцінки розвитку носової перегородки у плодовому періоді онтогенезу людини. Макар Б.Г., Пикалюк В.С. та ін.
  • Патент на корисну модель. № 75539 від 10.12.2012. Мірна дошка для рентгеностереометрії плечової кістки. В.С. Пикалюк, Р.С. Рамський
  • Патент на корисну модель. № 74237 від 25.10.2012. Пристрій для вимірювання біомеханічних характеристик кісток дрібних біооб’єктів. В.С. Пикалюк, С.А. Кутя, Г.О. Мороз, Столоногов О.О., Ліскевич Р.В.
  • Патент на корисну модель. № 80384 від 27.05.2013. Спосіб визначення критеріїв формування третього шлуночка головного мозку в пренатальному періоді онтогенезу. Макар Б.Г., Пикалюк В.С., Решетілова Н.Б., Гасанова І.Х.
  • Патент на корисну модель № 74220 від 25.10.2012 р. Спосіб біологічної стерилізації тварин. Пикалюк В.С., Бессалова Є.Ю., Ткач В.В., Кривенцов М.А., Кисельов В.В., Шаймарданова Л.Р.
  • Патент на корисну модель № 87612 від 10.02.2014 р. Пристрій для вимірювання біомеханічних характеристик кісток дрібних біооб’єктів при деформації на розтягнення. В.С. Пикалюк, С.А. Кутя, Ліскевич Р.В., Столоногов О.О.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 57557 від 09.12.2014 р. Науково-методичне видання «Ембріологічний словник». Пикалюк В.С., Бойчук Т.М., Антонюк О.П., Макаліш Т.П.
  • Патент № 67957 (UA) от. 20.07.2015 Бюл. № 20. Спосіб виготовлення корозійних анатомічних препаратів. Шадуро Д.В., Пикалюк В.С.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 63413 навчальний посібник: «Природжені вади розвитку людини. Загальні положення тератології». Бойчук Т.М., Олійник І.Ю., Антонюк О.П., Пикалюк В.С. Дата реєстрації 04.01.2016 р.
  • Патент на корисну модель.№ u 201602171 від 26.09.2016, Бюл. №18. Спосіб обробки поліпропіленових сітчастих ендопротезів. Пикалюк В.С., Іващук О.І., Гривенко С.Г., Журавель Є.А., Хатіпов А.С.
  • Патент на корисну модель.№ u 201602172 від 26.09.2016, Бюл. №18. Спосіб обробки поліпропіленових ендопротезів для герніопластики. Пикалюк В.С., Іващук О.І., Гривенко С.Г., Журавель Є.А., Хатіпов А.С.
  • Патент на корисну модель № 164292 від 5.08.2016. Спосіб отримання нативного біологічного препарату ліквору. Пикалюк В.С., Ткач В.В. Кривенцов М.А., Шаймарданова Л.Р., Бессалова Е.Ю., Кисельов В.В., Зайвий Ю.П., Лесковский А.О.
  • Спосіб біологічної стерилізації тварин. Патент на корисну модель № 164293 від 5.08.2016. Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Ткач В.В., Кривенцов М.А., Кисельов В.В., Шаймарданова Л.Р.
  • Патент на корисну модель. № 146133 від 20.01.2021. Спосіб обробки поверхні поліпропіленових імплантатів для покращення характеристик їх біосумісних властивостей. Гривенко С. Г., Пикалюк В. С., Семенов Ю.О., Бегма М. А.
  • Патент на корисну модель. № 146637 від 10.03.2021. Спосіб обробки поверхні поліпропіленових імплантатів для покращення характеристик їх біосумістних властивостей. Гривенко С. Г., Пикалюк В. С., Семенов Ю.О., Кондратюк Е.Р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 103990 книга «Human anatomy». Пикалюк В.С., Ковешніков О.В., Сікора В.З., Головацький А.С., Костиленко Ю.П. Дата реєстрації 14 квітня 2021 р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 103989 книга «Анатомія людини». Пикалюк В.С., Ковешніков О.В., Сікора В.З., Головацький А.С., Костиленко Ю.П. Дата реєстрації 14 квітня 2021 р.
  • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 95636 складений твір «Тератологічний тлумачний словник». Пикалюк В.С., Антонюк О.П., Кривецький В.В., Шевчук Т.Я., Шварц Л.О. та ін.

Монографії, словники

  • Абакаров М.Х. Пикалюк В.С.Романюк Б.П. Количественные  характеристики в гистологии, цитологии  и эмбриологии. Луганск, 1990. С. 91.
  • Ивченко В.К., Пикалюк В.С., Шевченко С.Д., Фролов  В. М., Фадеев Г.И. Костные кисты у детей. Клинико-иммунологическая характеристика и лечение. Луганск, 1992. 284.с.
  • Пикалюк В.С.Наукові праці викладачів, співробітників і студентів Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Бібліографічний показчик за 1998р. Луцьк: Вежа. 2000.186.с.
  • Пикалюк В.С. Матеріали до  звіту про результати наукової  діяльності Волинського державного університету  імені Лесі Українки за 1998 рік. Луцьк: Вежа, 1999. 35с.
  • Пикалюк В.С.Матеріали до  звіту про результати наукової діяльності Волинського державного університету імені Лесі Українки за 1999р. Луцьк: Вежа, 2000. 79 с.
  • Пикалюк В.С.  Омельковец Я.А., Сологор К.А., Білецька М.Г. Порівняльна анатомія хребетних тварин. Луцьк: Вежа; 2003. 312с
  • Бабанін А.А Пикалюк В.С.,Білецька М.Г., Зінченко О.П. Російсько-український  тлумачний словник основних біологічних  термінів. Сімферополь, 2004. 328.с.
  • Пикалюк В.С.,Османов А.Ю. Фило,- онтогенез органов и систем. Симферополь, 2007 с.  286 с.
  • Пикалюк В.С.Методичні аспектми дослідження скелету людини і тварин. Науково-методичне видання.Сімферопіль.2008. 272с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В.П. Кафедра анатомії людини.  Музей анатомії людини та історії морфології. Сімферополь, 2009.  6 с.
  • Пикалюк В.С., Бабанін А.А., Кісельов В.В. Професори-морфологи України. Довідник. Сімферополь, 2009. С. 116.
  • Пикалюк В.С.,Бабанін А. А., Кисельов В. В. Професори-морфологи України. 3-е вид, перераб. та доп. – Сімферополь, 2010.138с.
  • Бессалова Е. Ю., Ткач В. В., Кривенцов М. А., Киселев В. В., Шаймарданова Л. Р. Ликвор как гуморальная среда организма. Симферополь, 2010. 297с.
  • Пикалюк В.С.,Османов А. Ю. Філо-, онтогенез органів і систем людини. Сімферополь: Доля, 2011.312 с.
  • Пикалюк В.С.,Шкуренко В. П., Зайченко А. И., Кутя С. А., Бессалова Е. Ю., Яровая О. Я., Гафарова Э. А. Страницы истории кафедры нормальной анатомии КГМУ в лицах и судьбах. Симферополь. 2011.192с
  • Пикалюк В.С.,Кутя С.А., Мостовой С. О., Шаймарданова Л. Р., Шевчук Т. Я. Регенерація скелету. Роль системи крові і окремих факторів в її перебігу. Сімферополь, 2011. 248 с.
  • Пикалюк В.С., Безруков О. Ф. Щитовидно-паращитовидный комплекс (анатомо-физиологический очерк). Учеб. пособие для студентов, интернов, врачей. Симферополь, 2011 136с.
  • Пикалюк В.С., Бойчук Т.М., Антонюк О.П.,. Макаліш Т.П. Ембріологічний словник. Сімферополь-Чернівці, 2013. 256 с.
  • Пикалюк В.С. Научная школа кафедры нормальной анатомии. Научные анатомические школы России. Санк-Тетербург, 2015. с.64-69.
  • Бойчук Т.М., І.Ю.Олійник, О.П.Антонюк, Пикалюк В.С. Природжені вади розвитку людини. Загальні положення тератології. Чернівці: Медуніверситет, 2015. 361 с.
  • Волошин М.А., Ю.Б. Чайковський, Пикалюк В.С., Професори-морфологи України.Довідник. Запоріжжя, 2015. 72 с.
  • Пикалюк В.С.,Малов А.Е., Кутя С.А., Кривенцов М.А. Морфологическая научная школа. Научное издание. Симферополь: ИТ «Ариал», 2017. 40 с.
  • Пикалюк В.С.,Антонюк О.П., Кривецький В.В., Шевчук Т.Я.та ін.. Тератологічний тлумачний словник/укл.: В.С.Пикалюк. Луцьк:Вежа-Друк, 2019, 576 с.
  • Пикалюк В.С.,Антонюк О.П.,Небесна З.М., Соколюк В.М. та ін..Тератологічний тлумачний словник. Вид.2-ге, доп. і  перероб. Луцьк: Вежа-Друк, 2019.560 с.
  • Пикалюк В.С.Mortei docent vivas. Мертвые учат живых. Из истории капфедры нормальной анатомии человека КГМУ, Электронный ресурс. Видеофильм. Симферополь.2010.
  • Primus inter pares. Первая среди равных. Электронный ресурс. Видеофильм. Симферополь, 2017.

Наукові статті

  • Пикалюк В.С., Матюхин П.В. Изменение процессов репаративной регенерации длинных трубчастых костей при отравлении диптерексом и ионоловой терапии. Закономерности морфогенеза. Ярославль, 1989. С. 31-39.
  • Пикалюк В.С. Влияние  пестицидов различных групп  на остеогенез скелета в зависимости от дозы, срока и химической структуры применяемого пестицида. Проблемы гистофизиологии соединительной ткани. Новосибирск, 1989. С. 158-160.
  • Пикалюк В.С. Пролиферативные особенности скелета по  данным  радиографии  при токсическом экспериментальном поражении пестицидами  и антиоксидантной коррекции. Вопросы морфологии. Самарканд, 1990. С. 64-66.
  • Ковешников В.Г, Пикалюк В.С. Каликин К.Г., Недоступ Н.Ф. Экологические аспекты в морфогенезе костной системы. Экология промышл. региона Донбасса  и  реактивность организма:   Сборн. н. трудов сотрудников института, в.7. Луганск, 1990.С.35-39.
  • Пикалюк В.С. Строение,  рост и формообразование костей при токсическом воздействии на организм пестицидов и антиоксидантной терапии. Архив анатомии, гистологии и эмбриологии. 1991. №5.С. 5-12
  • Пикалюк В.С. Строение, рост, формирование и регенерация скелета под влиянием отдельных химических факторов  (экспериментально-морфологическое исследование). Автореферат  дисс .докт. мед. наук. Харьков, 1991.- 30 С.
  • Пикалюк В.С. Особенности изменения морфотруктуры скелета под влиянием продуктов термоокислительной деструкции. Гигиена и сан. 1992. №11-12. С. 71-74.
  • Ковешников В.Г., Пикалюк В.С, Пролиферативные процессы в скелете белых крыс при экспериментальном введении дипала и антиоксидантной терапии токоферолом. Морфология, 1993, №3-4. С. 34-39.
  • Пикалюк В.С., Тамара И.В. Самойленко А.А, Фадеев Г.И., Швец А.И. Влияние деминерализованно­го костного матрикса на стимуляцию репаративной регенерации костной ткани. Актуальные вопросы морфологии. Уфа, 1995. С. 181-189.
  • Пикалюк В.С., Ковешников В.Г. 3 досвіду роботи Луганського медичного університету по організації безперервної освіти. Роль вузов в решении проблем непрерывного образования: Мат-ли конф. Харьков, 1995. С. 74-76.
  • Пикалюк В.С., Швець А. И. Ивченко В.К. Фадеев Г.И. Тамара И.В. Самойленко А.А. Влияние измельченного деминерализированного матрикса на стимуляцию остеогенеза. Вісник наукових досліджень, 1995.№5.с. 57-61
  • Пикалюк В.С. Екохімічна остеоантропологія як складова  частина інтегративної, її формування і перспективи. Науковий вісник ВДУ, 1997. №1.С.4-6.
  • Пикалюк В.С, Лихотоп Р.И. Науковий потенціал України - сьогодення і перспективи розвитку. Науковий вісник ВДУ, 1997. №2.С.4-10.
  • Пикалюк В.С. Актуальні питання клітинних механізмів ростової осифікації скелета. Український медичний альманах.- 1998. №3. С.49-51.
  • Пикалюк В.С. Морфофункціональні аспекти поняття росту та мінералізації кістки. Науковий вісник ВДУ, серія "Біологія. Медицина". 1998, №4.С.5-10.
  • Пикалюк В.С., Горбань Є. Жданова Н. Лихотоп Р. Жданов А. Законодавчо-нормативна база України з питань інтелектуальної власності. Науковий вісник ВДУ, серія "Історичні науки".1999.№5. С.177-187.
  • Пикалюк В.С., Голуб В. Голуб С. Кузьменко А. Аналіз радіаційної ситуації до і після аварії на ЧАЕС в контрольованій зоні Волинської області. Науковий вісник ВДУ, серія: Біологічні науки.- №4 .1999.С.5-7.
  • Пикалюк В.С. 3 любов'ю до Пушкіна. Струни життя: Поезія, проза, публіцистика, Луцьк: Ред.-вид. відділ "Вежа" Волин. держ. ун­ту ім. Лесі Українки, 1999. С.52-72.
  • Пикалюк В.С. Сімейна реліквія, або ж просто пам'ять серця (Доля пересічного волинянина). Роде наш красний. -Луцьк: Вежа, 1999. - Т.З. -С.572-577.
  • Пикалюк В.С., Лавринюк B.Є. Особливості внутрішньоутробно­го остеогенезу щурів під експериментальним впливом продуктів термодеструкції поліетилену. Укр. мед. альманах. -2000.-№3.-С. 128-130.
  • Пикалюк В.С., Ягенський А.В., Степук О.В., Романенко Н.В., Вдовенко О.В., Журавльов О.А. Медико-біологічні наслідки    аварії    на ЧАЕС  для   жителів Волині: кардіоваскулярний аспект. Укр. мед. альманах. -2001.-J4ol.-C. 135-137.
  • Пикалюк В.С., Довгалюк Т.Я., Клімова P.O., Лавренюк В.Є. Свинцева інтоксикація   та    її вплив на кісткову тканину. Укр. мед. альманах. 2001-№2.-С.48-49.
  • Пикалюк В.С., Родіонова Н.В, Музиченко О.С., Клімова Р.О. Морфологічна реакція скелета на  інкорпорацію радіонуклідів. Буковинський мед. вісник. Том 5. №3-4. Чернівці  - 2001. С. 185-188.
  • Пикалюк В.С., Лавринюк В.Є. Особливості  морфоструктури  скелету щурів під впливом продуктів  термодеструкції поліетилену. Укр. мед. альманах, 2002, №2 -С.175-179.
  • Пикалюк В.С., Климова Р.О., Шевчук Т.Я., Музиченко О.С. Структурно-метаболічні наслідки  екзогенного впливу на організм  остеотропних антропогенних  факторів. Тавр. мед.- биол. вестник– 2002. Т5, V 5, №3 – С.140-142.
  • Пикалюк В.С., Шкодівський М.І., Мороз Г.О., Верченко І.А. Порівняльна оцінка динаміки морфологічних змін тонкокишкових  трансплантатів при їх розташуванні у  черевній та грудній  порожнинах. Клінічна анатомія та оперативна хірургія - №1, 2002 – С. 61-64
  • Пикалюк В.С. Об’ємно-просторова характеристика структури кістки  за даними  растрової електронної мікроскопії. Укр. мед. альманах, - 2003, №2 – С 117-121.
  • Пикалюк В.С. Волковец Д.В. Строение и функция вомероназального органа. Збірник статей міжнародної  конференції “Саміт  нормальних анатомів України  та Росіі .Тернопіль, Укрмедкнига, 2003 – С. 111-117.
  • Пикалюк В.С., Белоцерковский В.П., Довгалюк Т.Я. Уровень пролиферативной активности остеогенных клеток по данным  авторадиографии с3Н –тимизином. Укр.морф.альманах, 2003, №1 – С.53-58.
  • Пикалюк В.С., Лавринюк В.Е., Белоцерковский В.П., Кутя С.А. Особенности внутриутробного остеогенеза при воздействии на организм ряда  веществ различной химической природы. Вісник морфології, в..№2. 2003. С-277-279.
  • Пикалюк В.С., Волковец Д.В. Структурно-функциональная  характеристика вомероназального (Якобсонова) органа. Клінічна анатомія та оперативна хірургія – 2003, № 4 – С. 51-55.
  • Пикалюк В.С., Ткач В.Г. Морфологические аспекты  эндокринной функции  сердца. Таврич. мед.-биол.вестник, 2003, №4– С.176-186.
  • Пикалюк В.С. Кількісний стереометричний аналіз  мікроструктури кістки в растровій електронній  мікроскопії. Проблеми  остеології – т.6, №4, 2003. С. 27-33
  • Пикалюк В.С., Мостовой С.О., Чернов А.Г., Плеханова К.А. Динамика  фенетических изменений костей крыс,  подвершихся воздействию гравитационных перегрузок. Тавр. мед.- биол. вестник, 2004, т.7, №4. С. 193-199.
  • Пикалюк В.С., Усова О.В. Стан центральної геодинаміки у мешканців радіаційно забруднених районів Волині. Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві. Збірник наукових праць. –Луцьк, 2005. С. 91-95.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г. А., Кирсанова Н. В. Морфологические изменения в надпочичниках крыс под воздействием поперечно-напрвленных гравитационных нагрузок. Тавр. мед.- биологич. вестник т. 8, №3, 2005 р. – с. 81 -84
  • Пикалюк В.С. Використання сучасних растрових комп’ютерно-стереометричних технологій для вирішення проблем експериментальної остеології. Вісник морфології, 2004. т. 10, №2 – с. 414-420.
  • Пикалюк В.С., Чернов А. Т., Федченко К. А., Денисенко Т. В. Изменения биомеханических показателей плечевых костей крыс при воздействии гипергравитации и в  условиях защиты от нее. Клін. анатом. та операт. хірургія. Т. 4. №4. -2005 – С.11-14
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А., Верченко И. А. Топографические особенности роста позвонков в условиях действия   поперечно-направленных гравитационных перегрузок. Современные аспекты фундаментальной и прикладной морфологи. – Санки- Петербург : Из-во СПГМУ 2004.- с. 182-185.
  • Пикалюк В.С. Якісна та кількісна характеристика стереометричної структури кістки за даним растрової мікроскопії. Проблемы, достижения и преспективы... – Симферополь, 2006, т. 142, ч. 1. – С. 60-63
  • Пикалюк В.С., Чернов А. Т.,Кутя С. А.,Каширина Н. К.Ультраструктурные изменения, возникающие в  длинных трубчатих костях половозрелых крыс под влиянием випер- гравитации. Укр. морф. журнал, 2006. – т. 4, № 2 – с. 90 – 93
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А., Чернов А. Т., Верченко И. А. Особенности роста и строения костей при воздействии гравитационных перегрузок на организм крыс различного возраста.
  • Пикалюк В.С., Мостовой С.О. Современные представления о биологии и функции костной ткани. Тавр. мед. – биол. вестник, 2006. –Т.9, №3, ч. 1. – с. 186-195
  • Пикалюк В.С., Мостовой С.О., Хилько В.В. Репаративный остеогенез нижней челюсти на фоне хронической интоксикации ацетатом свинца. Укр. морф. альманах. – Т.5, №1, 2007.-С. 73-82.
  • Пикалюк В.С., В. В. Богданов, В. В. Богданов. Ontogenesis of the Human Vomeronasal organ. Таврический мед.-биол. вестник. -  2007. -  Т. 10. - № 3. – С. 276-279.
  • Пикалюк В.С., Е. Ю. Бессалова, В А. Королев, В. В. Ткач, В. В. Ткач. Сравнительный анализ строения и функции яичников млекопитающих. Проблемы, достижения и перспективы… - Симферополь, 2007. – Т. 143, ч. IV. – С. 3 - 13
  • Пикалюк В.С. Фракційний склад органічного матрікса, мінеральногокомпонента і механіко-пластичні властивості кістки. Проблемы, достижения и перспективы… - Симферополь, 2007. -  Т. 146, ч. IV. – С. 68-74
  • Пикалюк В.С., Мостовой С.О. Влияние препарата “Магне-В6” на течение репаративного  остеогенеза нижней челюсти в раннем послеоперационном периоде. Клін. анатомія та опер.х-гія № 3,2007, с. 39-44
  • Пикалюк В.С., Г.Р.Аджисалиев. Возрастные особенности морфометрических показателей эндокринных клеток желудка крыс при воздействии гравитационных перегрузок и при  различных вариантах защиты от них. Тавр.мед.-биол.вестник – 2007, т.10, № 4
  • Пикалюк В.С., И.А.Верченко. Возрастные особенности   микротвердости позвонков  различных отделов в процессе систематического воздействия  гипергравитации и защите от неё. Корелляционная    взаимосвязь микротвердости с показателями минеральной насыщенности  и процентного содержания органических веществ. Тавр.мед.-биол.вестник – 2077, т.10, № 4.
  • Пикалюк В.С., Мостовой С.О. Гистоморфостуктура регенерата нижнечелюстной кости при хронической свинцовой интоксикации и проводимой  антитоксической коррекции с помощью препаратов тетацин-кальций и “Магне В6”. Роль природных факторов и туризма в формировании  здоровья населения. – Уфа, 2007. – с.124-128
  • Пикалюк В.С., Шимкус Т.С., Щербина А.Ю. Гистологическое строение легких крыс при коррекции гравитационных перегрузок различными методами. Роль природных факторов и туризма в формировании  здоровья населения. – Уфа, 2007. – с.152-155
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. Стволовая система. Морфологія –2008, - т.11- с.16-21
  • Пикалюк В.С., Богданов В.В., Богданов В. В., Ковтун М.Ф., Степанюк Я.В. Вомероназальный орган: история открытия. Ринологія, 2007, № 4 – с.71-73
  • Пикалюк В.С., Богданов В.В., Богданов В.В. Вомероназальный орган:пренатальный и постнатальный онтогенез. Ринология, 2008, № 1, - с.54-61
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Шаймарданова Л.Р. Гипофизарный механизм атрезии фолликулов в яичниках свиней при экспериментальном   бесплодии, вызванном парентеральным введением спинномозговой жидкости. Вісник ДАЄУ – 2008, № 1 (21), т.1 – с.165-173.
  • Пикалюк В.С. Фракційний склад органічного  матрикса, мінерального компонента і механіко-пластичні властивості кістки. Укр.морф.альманах. – 2008, т.6, № 2. – с.149-155
  • Пикалюк В.С., Пилипчук В.В. Комбіноване застосування фармакологічних засобів під час довготривалого медикаментозного супроводу спортивної діяльності легкоатлетів-стайєрів. Тавр.мед.-биол.вестник, - 2008, т.11, № 3, ч.2. – с.121-126
  • Пикалюк В.С., Бобин В.В., Кирсанова Н.В., Шкуренко В.П., Свербилова Т.Л., Яровая О.Я. История кафедры анатомии Крымского гос.мед.ун-та им.С.И.Георгевского. Тавр.мед.-биол.вестник, - 2008, т.11, № 3, ч.1 – с.184-190
  • Пикалюк В.С., А.А.Бабанин, В.А.Ольховский, И.В.Бобина. Профессор Виктор Владимирович Бобин – первый заведующий кафедрой нормальной анатомии человека Крымского гос.мед.ун-та: страницы жизни и научно-пед.деятельности. Тавр.мед.-биол.вестник, 2008, т.11, № 3, - с.178-182.
  • Пикалюк В.С., Розгонюк Ю.Д., Мороз Г.А.Профессор Р.И.Гельвиг – основоположник крымской морфологической школы. Тавр.мед.-биол.вестник – 2008, т.11, № 3, ч.1 – с.190-193.
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А., Верченко И.А. Микроэлементы и костная ткань. Тавр.мед.-биол.вестник, - 2008, т.11, № 3, ч.1-с.168-173
  • Пикалюк В.С., Киселёв И.В. Костные морфогенетические белки и их роль в репаративном остеогенезе разных групп костей. Тавр.мед.-биол.вестник, - 2008, т.11, № 3, ч.1.-с.163-168
  • Пикалюк В.С., Щербина А.Ю., Шаланин В.В. Ультраструктурные изхменения кардиомиоцитов крыс линии Вистер разных возрастов под воздействием    гравитационных перегрузок и их коррекции. Тавр.мед.-биол.вестник – 2008, т.11, № 3, ч.1 – с. 155-159
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. К механизму взаимодействия интегративных систем организма. Тавр.мед.-биол.вестник – 2008, т.11, № 3, ч.1 – с.173-178
  • Пикалюк В.С. Артефакти, що виникають при виготовленні гістологічних препаратів кістки та короткі відомості про методику їх трактування. Тавр.мед.-биол.вестник, 2008., - т.11, № 3, ч.1 – с. 193-198
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. Нове у системній анатомії – стовбурова система. Інформаційний вісник АН ВО України, Київ, - 2008, № 4, с.41-54
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. Современные аспекты системы стволовых клеток.Клінична анатомія та опер. хірургия.Т.7, №4, 2008 – с.91-101
  • Пикалюк В.С., Кривенцов М.А.Ультрамикроскопическая  характеристика брыжеечных лимфатических узлов при паректеральном введении спиномозговой жидкости. Клінична анатомія та опер. хірургия.Т.7, №4, 2008 –с.56-61
  • Пикалюк В.С. Морфогенез органів і тканин під впливом екзогенних факторів. Морфологія, т.11, №4, 2008 – с.97-99.
  • Пикалюк В.С., С.О. Мостовой, Е.М. Максимова, И.А. Наухацкий. Кристаллическая фаза в составе регенерата нижней челюсти на фоне хронической свинцовой интоксикации и проводимой антитоксичной терапии. Морфология, 2009, т. 3, №1-с 67-83
  • Пикалюк В.С., В.В. Богданов, В.В. Богданов. Методы исследования вомеро-назального органа: современное состояние, проблемы и перспективы исследования. Ринология, 2009, №2 – с.59-70.
  • Пикалюк В.С., Аджисалиев Г.Р., Кутя С.А.Дисперсійний аналіз впливу гравітаційних перевантажень і методи їх корекцій на деякі кількісні показники шлунку. Світ медицини та біології – 2009, №3, с – 10-14
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Кривенцов М. А., Шаймарданова Л. Р., Киселев В. В. Онтогенетические особенности морфофункциональных характеристик и регенераторных  потенций различных органов и систем при введении спинномозговой жидкости.Морфология. – 2009. - №4.c/85-96
  • Пикалюк В.С., Рамский Р. С., Куценко С. И., Павелко А. В.Оптимизация уровня остеотомии при удлинении плеча у больных ахондроплазией с анатомо-биомеханических позиций. Укр. морф. альманах. – 2010. - №2.- С.176-179
  • Пикалюк В.С., Пилипчук В. В. Иммунограмма спортсменов-стайеров: клинические сдвиги и метаболическая коррекция. Укр. морф. альманах. – 2010. - №2.- С.140-144
  • Пикалюк В.С. Объемно-просторова та кількісна характеристика структури кістки за даними растрової електронної мікроскопії. Н. пр. конф. «Прикладні аспекти морфології»,присв. пам’яті проф. Б.В. Шутки. Збірник тез. – Ів. –Франківськ, 2010. – С. 121 - 124
  • Пикалюк В.С. Особенности пренатального онтогенеза под влиянием экзогенных химических факторов. Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2010. – Т.9.- с.121-124
  • Пикалюк В.С., Мороз Г. А., Кутя С. А. Содержание маркеров тканевого метаболизма в сыворотке крови неполовозорелых крыс при воздействии на организм гравитационных перегрузок и использовании глутарина. Акт. проблеми сучасної медицини: Вісник Укр. Нац.. стом. академії. – 2010. – Т.10, в. 1 (29). – С. 65 - 69
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А. О деятельности врачей-труэнтов, вошедших в историю морфологии в виде эпонимов. Морфология. – 2010. – Т.IV, №1. – С. 74-78
  • Пикалюк В.С., Верченко І. А. Вікові морфофункціональні особливості хребців за умов експериментальної гіпергравітаціїта її корекції. Труды КГМУ. – 2010. – Т. 146, ч. V.- с. 44-49
  • Пикалюк В.С., Пилипчук В. В. Стрес-індуковані зрушення вмісту гормонів, вітамінів та біологічно-активних амінів у плазмі крові спортсменів на тлі аеробного енергозабеспечення. Труды КГМУ. – 2010. – Т. 146, ч. ІІ.- с. 93 - 97
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е. Ю. Мемориальная комната Бобина Виктора Владимировича.Асклепий. – 2010. – Т. 13, №1. = С 88 - 97
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А., Шадуро Д. В.Модификация методики  гистологического исследования костной ткани. Морфология. – 2010. – Т. IV, №2. – С. 72-76
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л. Р. Перспективы исследования взаимодействия «взрослых» стволовых клеток. Тавр. мед.-биол. вестник. – 2011. – Т. 14, №1. – С. 169 – 172
  • Пикалюк В.С., Петровский В. В.Особенности топографических взаимоотношений сосудистого русла и нервных сомато-вегетативных структур пояснично-крестцовой области. Тавр. мед.-биол. вестник. – 2011. – Т. 14, №1. – С. 106 – 109
  • Пикалюк В.С., Мостовой С. О.,Плеханова К.А. Исследование изменений формы и процессов роста нижней челюсти методами геометрической морфометрии при смоделированных переломах у лабораторных белых крыс 1,4 поколений, получавших на протяже-нии всей жизни интоксикацию ацетатом свинца. Вісник проблем біології і медицини. – 2011. – Вип. 2, Т. 2. – С. 191-195
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А., Верченко И. А., Кодиров М. М. Возрастные особенности микроархитектоники губчатого вещества позвонков крыс при действии гравитационных перегрузок. Вісник проблем біології і медицини. – 2011. – Вип. 2, Т. 2. – С. 157-160.
  • Пикалюк В.С., Киселев В. В., Варочкин К. В., Ткач В. В. Эффект парентерального введения ксеногенной спинномозговой жидкости при экспериментальном моделированном гипокортицизме у белых крыс. Вісник проблем біології і медицини. – 2011. – в. 3, Т. 1 (87). – С. 80-83.
  • Пикалюк В.С., Шадуро Д. В. Развитие инновационных методик в морфологии. Проблемы и перспективы инновационного развития экономики. М-лы XVI междунар. н.-пр. конф. – Киев-Симферополь-Алушта. – 2011. – С. 327-361
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л. Р. Гистоморфологические изменения костного мозга бедренных костей крыс под воздействием ксеногенной спинномозговой жидкости в различных возрастных группах. Вісник Сумського держ. ун-ту. – Серія Медицина. – 2011. – 1.- С. 40-46
  • Пикалюк В.С. Залюблений у життя,анатомію і... своїх учнів. Клінична анатомія та оперативна хірургія. – 2011. – Т. 10, №3. – С. 83-85.
  • Пикалюк В.С., Петровский В. В. Топография и количественная характеристика регионарных лимфатических сосудов и узлов нервных образований пояснично-крестцовой области. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 193-197.
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л. Р., Кисельов В. В. Гістоморфологічні зміни кісткового мозку стегнових кісток щурів різних вікових груп під впливом ксеногенної спиномозкової рідини. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3 (додаток). – С. 87-91
  • Пикалюк В.С., Морфологічні можливості кісткового стереометричного аналізу мікроструктури кістки за результатами растрової електронної мікроскопії. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 214-216
  • Пикалюк В.С., Кутя С. А. Методика отримання та забарвлення зрізів недекальцинованих зрізів кістки. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 203-206
  • Пикалюк В.С., Мостовой С. О., Плеханова К. А., Верченко И. А. Баланс микроелементов регенерата нижнечелюстной кости на фоне свинцового отравления и антитоксической коррекции. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 207-2011
  • Пикалюк В.С., Богданов В. В. Вомероназальный орган человека.. Современное состояние, проблемы и перспективы исследования. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 197-200
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е. Ю. Возможности макро-микроанатомических методов в исследовании гипофизов белых крыс. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 200-202.
  • Пикалюк В.С., Волковец Д. В., Нечипоренко Г. В., Кривенцоа М. А. Ультрамикроскопические изменения паренхимы почки под воздействием гипергравитации в условиях применения физического или фармакологического методов коррекции. Український морфологічний альманах. – 2011. – Т.9, №3. – С. 202-206
  • Пикалюк В.С., Бессалова Є. Ю.«Деревья умирают стоя» (к 80-летию со дня рождения проф. В. В. Ткача). Клінична анатомія та оперативна хірургія. – Т. 10, №4. – 2011. – С. 108-111
  • Пикалюк В.С. Чому не працює болонська система підготовки лікарів у медичних університетах України? Впровадження нових технологій за кредитно-модульної системи організації навчального процесу – м-ли Всеукр. наук. навч.-метод. конф. – Тернопіль: ТДМУ, 2012. – С. 479-481.
  • Пикалюк В.С., Гасанова И. Х., Костов А. М. Морфофункциональные особенности отдельных органов и систем при експериментальной ожоговой болезни. Анатомо-хірургічні аспекти дитячої гастроентерології. – М-ли 3-го наукового симпозіуму. – Чернівці, 2012. – С. 145-148.
  • Пикалюк В.С., Двирский А. Е., Двирский А. А. «Идеал женщины» Н. И. Пирогова и евгеника Ф. Гальтона. Клінична анатомія та опреративна хірургія. – Т. 11, №1. – 2012. – С. 110-114
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. Перспектива вивчення стовбурових клітин в Україні. Крымский журнал экспериментальной и клиничной медицины. – 2012, Т.»., №1-2 (5-6).
  • Пикалюк В.С., Королев В.А., Бессалова Е.Ю., Ткач В.В., Макалиш Т.П. Роль цереброспинальной жидкости в механизмах взаимодействия нервной эндокринной и имунной систем. Акт.Вопросы морфологии. Труды международной научной конференции посвященной 100-летию со дня рождения проф. Б.В. Перлина- Кишенев, - 2012 – С. 312-317.
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А., Мороз Г.А., Столоногов А.О., Лискевич Р.В. Возрастные особенности механико- пластических свойств позвонков при систематическом  гипергравитационном воздействии в эксперименте. Клінічна анатомія та оперативна хірургія, Т.11, №4. – 2012 – с.18-22
  • Пикалюк В.С., Рамский Р.С., Куценко С.Н. Анатомо-хирургическое обоснование операционніх доступов для имплантации внутрикостного дистанционного устройства системы Блискунова при удлинении плеча. Укр. морфологічний альманах, 2012, Т.10, №4. – С.89-92
  • Пикалюк В.С., Гафарова Э.А., Кривенцов М.А. Ультромикроскопическое строение печени под воздействием гипергравитации в эксперименте. Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – Т.12, №1 – 2013. –С.36-40
  • Пикалюк В.С., Гасанова И.Х., Шаланин В.В. Размеры хороидных эпендимоцитов сосудистых сплетений желудочков головного мозга при введении ксеногенной мозговой жидкости в эксперименте. Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – Т.12, №1 – 2013. – С.33-36
  • Пикалюк В.С., Рамский Р.С., Куценко С.Н.Анатомо-топографическое и биомеханическое обоснование удлинения плеча имплантируемыми интрамедулярными дистракционными аппаратами системы Блискунова. Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – Т.12, №1 – 2013. – С. 66-73
  • Пикалюк В.С., Гасанова И.Х. Морфологические преобразования сосудистых сплетений желудочков головного мозга крыс предстарческого возраста при введении ксеногенного ликвора. Журнал клінічних та експериментальних наукових досліджень - №1, 2013. – С. 34-39
  • Пикалюк В.С., Бессалова Г.Ю., Королев В.А. Биологические эффекты цереброспинальной жидкости на систему репродукции млекопитающих.Журнал клінічних та експериментальних наукових досліджень - №1, 2013. – С. 45-54
  • Пикалюк В.С., Гафарова Э.А., Кривенцов М. Возрастные гисто- и цитоморфометрические преобразования печени крыс, подвергхшихся систематическому воздействию гипергравитации. Журнал клінічних та експериментальних наукових досліджень - №1, 2013. – С. 28-34
  • Пикалюк В.С., Л.Л. Корсунская, А.О. Роменский, Л.Р. Шаймарданова. Циркумвентрикулярная система как «ворота» в головной мозг. Таврич. мед.-биол. вестник, Т.16, №1, ч.1(61), 2013. – С. 270-276
  • Пикалюк В.С., Абсеттарова А.И., Шаймарданова Л.Р. Изменения миолограммы животных после облучения с последующей коррекцией ксеногенной цереброспинальной жидкостью. Таврич. мед.-биол. вестник, Т.16, №1, ч.1(61), 2013. – С. 183-187
  • Пикалюк В.С., С.Г. Гривенко, А.С. Хатіпов, Є.А. Журавель. Еволюція трансплантатів у герніології та шляхи їх вдосконалення. Таврич. мед.-биол. вестник, Т.16, №1, ч.1(61), 2013. – С. 245-252
  • Пикалюк В.С., В.Н. Куница, Н.П. Барсуков,  Н.А. Новосельская,О.Я. Яровая. Морфологические особнованияе необходимости восстановления целостности стволов блуждающего нерва. Світ медицини та біології. №3, 2013. – С. 26-29
  • Пикалюк В.С., Л.А. Кутузова, Н.Н. Каладзе, О.Я. Яровая, В.Н. Куница. Особенности морфологической структуры миокарда у экспериментальных животных с моделированным адъювантным артритом. Укр. журнал экстремальной медицины им. Г.А. Можаева – Т. 14, №3, 2013. – С. 34-38
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Шаймарданова Л.Р., Яровая О.Я., Ткач В.В. Морфология аденогипофиза крыс в норме. Світ медицини та біології. №3, 2013. – С. 71-74
  • Пикалюк В.С., Рамский Р.С., Куценко С.Н. Кровоснабжение плечевой кости как критерий выбора уровня остеотомии при удлинении плеча. Укр. мед. альманах, 2012, Т.15, №6, С. 132-134
  • Пикалюк В.С., Бессалова Є.Ю., Кісельов В.В. Роль і місце спинномозкової рідини в нейроендокринній регуляції діяль ності репродуктивної системи живого організму. Крымский журнал экспериментальной и клинической медицины. – 2012, Т.9, №3-4(9-8) – С. 41-46
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р. Нове в системній анатомії – стовбурова система. Науково-інформаційних вісник АНВО України – 2013, №5(88) – С. 74-82
  • Пикалюк В.С., Kutia S.A., Pikalyuk V.S, Shaymardanova L.R., Zukow W. Famous morphologists who died young. J. of Healh Sciens, 2013; 3(10), –  С. 347-358
  • Пикалюк В.С., Л.Л. Корсунская, В.В. Ткач, А.О. Роменский. Современные возможности ликворотерапии постинсультных больных и детей с резидуальными энцефалопатиями. Таврический медико-биологический вестник, Т.16, №4-2013. – С. 176-182.
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Ткач В.В., Королев В.А. Морфологические и биохимические показатели репродуктивной системы самцов при парентеральном введении цереброспинальной жидкости в эксприменте. Весенние анатомические чтения – Гродно, 2014. – С.17-22
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Олейникова О.К.,  Королев В.А., Волков П.М. Роль цереброспинальной жидкости в морфологической и функциональной интеграции регуляторных систем. Физиология и медицина. Исследования, высокие технологии, стартапы. Сборник статей VI между народ. Н-практ. Конференции. Санкт-Петербург: из-во Политехнического университета – 2014. – С.6-9
  • Пикалюк В.С., Д.В. Шатов, В.В. Шаланин, Т. С. Шимкус. Влияние ксеногенной цереброспинальной жидкости на паренхиму  легких крыс после однократного тотального облучения. Морфология, - 2014, Т.8, №2. – с. 77-89.
  • Пикалюк В.С., Свербилова Т.Л., Бессалова Е.Ю., Шимкус Т.С., Шаймарданова Л.Р. Методы стимулирования самостоятельной работы студентов при изучении курса анатомии человека. Макро-микроскопическая анатомия органов и систем в норме, эксперименте и патологии. – М-лы международн.н-практ. конференции. – Витебск: ВГМУ, 2014 – с. 243-246.
  • Пикалюк В.С., Е.Ю.Бессалова, О.К.Олейникова. Современный взгляд на  регулятор-ную роль цереброспинальной жид-кости в организме млекопитающих животных и человека. Акт.вопросы антропологии, вып. 9. – Минск: «Бел.наука», 2014 – с. 265-274.
  • Пикалюк В.С., Макаліш Т.П. Морфологічні особливості білої пульпи селезінки новонароджених щурів після  введення ксеногенної цереброспінальної рідини. Журнал клін.та експер.досл.- 2015, т.1, № 1,  - С.32-37
  • Пикалюк В.С., Овчаренко В.В., Плеханова К.А., Волков П.М., Макалиш Т.П. Трехмерная реконструкция селезенки по серийным гистологическим срезам. Отечественная наука в эпоху изменений : постулаты прошлого и теории нового времени. VII междунар.конференция.Ежемесячный научный ж-л, № 3 (8), 2015 ч.5-с.45-48.
  • Пикалюк В.С., Кількісний стереометричний аналіз мікроструктури кістки за результатами растрової електронної мікроскопії. Морфологічні дослідження  виклики сучасності: збірник тез доповідей н.пр.к-ції – Суми: СумДУ, 2015, с. 119-121.
  • Пикалюк В.С., Т.П.Макалиш. Морфометрические особенности селезенки крыс периода полового созревания при действии ксеногенной цереброспинальной жидкости. Акт.питання мед.науки та практики: Зб. наук.пр. ДЗ «ЗМАПО МОЗ України»; Випуск 82, т.1, к.2. – Запоріжжя, 2015 -  с.110-116.
  • Пикалюк В.С., А.И.Абсеттарова, С.И.Какура. Возрастные особенности костного мозга при лучевом поражении и введении ксеногенной цереброспинальной жидкости. Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук.пр. ДЗ «ЗМАПО МОЗ України»; Випуск 82, т.2, к.1. –  Запоріжжя, 2015 -  с.12-19
  • Пикалюк В.С., Крівенцов М.А., Дев’ятов Н.В., Куниця В.М., Бессалова Є.Ю., Шаймарданова Л.Р. Реакція периферичної  крові щурів на опромінення і введення ксеногенної цереброспінальної рідини. Вісник Львівського університету. Серія біологія. -2015 р.с.72-81
  • Пикалюк В.С., Абсеттарова А.И., Шаймарданова Л.Р. Обобщенные результаты исследований по изучению влияния ксеногенной цереброспинальной жидкости  на нормальный и облучённый костный мозг. Крымский журнал экспериментальной и клинической медицины. – 2015, т.5, № 1 (17) – с. 50-59
  • Пикалюк В.С., Житовецкая Ю.А., Алиева Э.Э., Бессалова Е.Ю. Сиреномелия – редкая аномалия среди экспонатов музея кафедры анатомии человека в Крыму. Весенние анатомические чтения. Сборник статей н.-пр.к-ции, посв.памяти доц. М.А.Колесова – Гродно, ГрГМУ – с.56-62.
  • Пикалюк В.С., Шаланин В.В., Журавель Е.А., Асанова З.В. Структурные изменения легких крыс при ингаляции аэрозоля безникотиновой жидкости для электронных сигарет. Журнал анатомии и гистологии – 2016, - т.5, № 2, с. 41-45
  • Пикалюк В.С., Кривенцов М.А.,  Девятова Н.В. Пролиферативнырй потенциал тимуса в постлучевом периоде при введении ксеногенной спинно-мозговой  жидкости. Крымский журнал экспер.и клин медицины – 2016, № 3, т. 6. – с.64-70
  • Пикалюк В.С., Макалиш Т.П.  Структурные особенности селезенки половозрелых крыс в норме и после облучения. Крымский журнал экспер.и клин.медицины.-2016, № 3, т.6.-с.70-76
  • Пикалюк В.С., Шаймарданова Л.Р., О системе стволовых клеток. Клин.медицина – 2016, № 2, т.6. -.133-136.
  • Пикалюк В.С., Ткач В.В., Чопикян А.А. Ликворотерапия: развитие и современные аспекты. Крымский журнал экспер. и клин.медицины – 2016, № 3, т.6 – с.168-177.
  • Пикалюк В.С., Ткач В.В.,Роменский А.О., Шаймарданова Л.Р. Некоторые аспекты циркум-вентрикулярной системы. Крымский журнал экспер. и клин.медицины – 2016, № 3, т.6 – с.177-182.
  • Пикалюк В.С., Д.В.Шатов, В.В.Шаланин. Обзор методов количественной оценки повреждения легких. Морфология, 2016, т.10, № 3 – с.389-394
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А., Назаревская М.П., Мороз Г.А., Кривенцов М.А. Джованни Батиста Канано (1515-1579). Морфологія, 2015, т.9, № 4.-с.103-106.
  • Пикалюк В.С. Primus inter pares./ Первая среди равных. Электронный ресурс: Видеофильм Симферополь,2016.
  • Пикалюк В.С., Кривенцов М.А., Макалиш Т.П., Кутя С.А. Научная школа крымских анатомов. Мат-лы н.-пр.к-ции с междунар. участием «Учителя и ученики: преемственность поколений», - М.,2016 – с.144-145
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Куница В.Н., Яровая О.Я., Волоцкая Н.И., Зверева Е.Е. Память о святителе Крымском Луке в Симферополе. Сборник тезисов участников II н.к-ции «Дни науки КФУ» - Симферополь, 2016., т.6-с.311-312.
  • Пикалюк В.С., Овчаренко В.В., Малов А.Е., Плеханова К.А., Абибулаев И.Х. Использование 3-Д реконструкции с последующей 3-Д печатью на этапе преодоперационного планирования в соответствии с индивидуальными анатомическими особенностями пациента. Сборник тезисов участников II н.к-ции «Дни науки КФУ» - Симферополь, 2016., т.6-с.314-315.
  • Пикалюк В.С., Малов А.Е., Васильев В.А. Повышение эффективности анатомических исследований сердца. Тихоокеанский медицинский журнал.Владивосток: Медицина ДВ, 2016, № 3 – с.71-72
  • Пикалюк В.С., С.А.Кутя, В.В.Киселёв, Г.А.Мороз, М.А.Кривенцов. Об эпонимах артерий головного мозга. Журнал неврологии и психиатрии им.С.С.Корсакова. Спецвыпуск.2016; 116(12): 45-48.
  • Пикалюк В.С., Шатов Д.В. Низкий уровень освоения анатомии человека: взгляд изнутри. Журнал анатомии и гистопатологии.2017. т.6. № 5. с.50-51
  • Пикалюк В.С., Кривенцов М.А., Мороз Г.А., Кутя С.А. Динамика  структурных  преобразований и экспрессии маркеров СД68 и Кi67 в тимусе крыс после однократного воздействия ионизирующего излучения. Морфология. 2017. т.152, № 6. с.35-40.
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А., Мороз Г.А., Верченко И.А., Шимкус Т.С., Гафарова Э.А., Аджисалиев Г.Р. Морфогенез органов при гипергравитационном воздействии. Укр.морф.альманах им.В.Г.Ковешникова, 2017, т.15,№ 4, с.50-59.
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А. Патентно-информационная деятельность кафедры нормальной анатомии КМА им.С.И. Георгиевского за последние 15 лет. Единство науки, образования и практики. Сб. статей. М. 2018 – с.30-34.
  • Пикалюк В.С., Кутя С.А., Николаева Н.Г., Мороз Г.А., Полищук Е.А. Описание илеоцинального клапана Николасом Тульпом. Експериментальная и клиническая гастроентерология. № 5 (53), 2018.- с. 150-153.
  • Пикалюк В.С., Гривенко С. Г.. Ізосімов В.В.,Умеров Е.Е Діагностика та прогнозування перебігу ранового процесу у трофічних виразках при хронічній венозній недостатності нижніх кінцівок.  Вісник проблем біології і медицини.Випуск1, том 1(148),2019.с.291-295
  • Пикалюк В.С., Мотузюк О. Гістологічні особливості литкового м’яза щура  за умов хронічної алкоголізації та ішемії різної тривалості. Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки : Серія: Біологічні науки, 2019, 3 (387), с. 137 – 147.
  • Пикалюк В.С., Мостовой С. Морфофункциональное состояние нижнечелюстных костей  лабораторных белых крыс при 1- и 3-х месячном воздействии  бисфосфонатов в дозах, вызывающих остеонекротические изменения. Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки : Серія:  Біологічні науки, 2019, 3 (387), с. 154 – 162
  • Пикалюк В.С., Лавринюк В.Є., Грейда Н.Б., Кирпа С.Ю. Атипова ехограма легеневої артерії: клініко-ехокардіографічна диференціація. Молодий вчений. N 4 (80).2020. с.92-96
  • Pylakiuk V.S., Dudchenko V.S., Maksimova O.,.KyptenkoL.I.,T kach G.Y.. Morphologcal Characterristcs Correctson ofLong Tubular Bone Regeneration under Chronic Hyperglycemia  Ifluence Analytical CellularPathologi, 2020.  р.54-60.
  • Пикалюк В.С., Н.М.Прокопчук, Н.В.Гельнер, ,О.П. Антонюк. Цитогенетичне дослідження хромосомної патології плодів у першому триместрі. Клінічна  та експериментальна   патологія.Т..xix  ,N1(71),2020, с.72-78.
  • Pylakiuk V.S., Mostovoy S., Plekhanova K., Peshkov M., Tkach G. Mandible Aseptic Osteonecrosis Caused by admission of the Narcotic Substances Containing Amino phosphonic Impurities: Levelling with Trilon B. Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – 2020. – №1. – С. 72 –79.
  • Пикалюк В.С., Шевчук Т. Я., Апончук Л. С.,  Шварц Л. О. Визначення типів центральної гемодинаміки у спортсменів різної спортивної. Міжнародний науковий журнал «Граль науки». 2021. № 4. С. 553–555.
  • Пикалюк В.С.,Е.В.Бобина. Виктор Владимирович Бобин-ученый,педагог, общественный деятель. Клінічна анатомія та оперативна хірургія. Т.19. №4. 2020. C.72-75.

Підручники, посібники, методичні рекомендації

  • Пикалюк В.С., Омельянец Н.И., Рахманин Ю.А., Кондратюк В.Н. Гигиенические рекомендации по созданию физиологически полноценной (по минеральному составу) питьевой воды, получаемой искусственным путем. Киев, 1981. 81 с.
  • Пикалюк В.С., Романюк Б.П., Высоцкий И.Ю., Гречишкина Т.Ф. Методические рекомендации по обоснованию предельно допустимых вредных веществ в воде. Ворошиловград, 1989. 176 с.
  • Пикалюк В.С., Абакаров М.Х. Омельковець Я.Л. Кількісні характеристики в морфології. Навч. посібник. Вид. 2-ге, доповн. і переробл. Луцьк: Ред.-вид. відділ "Вежа" Волин. держ. ун- ту ім. Лесі Українки, 1999. 108 с.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г.А., Кутя С.А. Методическое пособие по изготовлению анатомических препаратов. Симферополь. 2004. 79 с.
  • Пикалюк В.С., Шелепа Е.Д., Дьяченко М.И., Шкуренко В.П, Ивахненко В.И., Яровая О.Я., Кутя С.А. Опорно-двигательный аппарат. Учебный практикум. Сімферополь, 2004. 255 с.
  • Пикалюк В.С., Гринчук В.А., Велемець В.Х., Довгалюк Т.Я. Нейроанатомия. Луцк: Вежа, 2004. 354 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В.П., Кутя С.А. Органы внутренней секреции. Симферополь, 2004. 96 с.
  • Пикалюк В.С., Кирсанова Н.В., Новосельская Н.А. Черепные нервы и органы чувств. Учебный практикум для студентов. Симферополь, 2004. 92 с.
  • Пикалюк В.С., Тараканов И.И., Верчено И.А. Лимфатическая и имунная системы. Учебое пособие для студентов. Симферополь, 2004. 68 С.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г.А., Кутя С.А., Кирсанова Н.В. Центральная нервная система. Учебный практикум для студентов. Симферополь, 2005. 148 с.
  • Пикалюк В.С., Шкодивский И. И., Аджисалиев Г. Р., Кульбаба Н. В, Гривенко С. Г. Краткий справочник артерий человека. Ученый практикум для студентов. Симферополь, 2005. 96 с.
  • Пикалюк В.С., Свербилова Т. Л. Анатомо-физиологическая характеристика вегетативной нервной системы. Учебное пособие для студентов. Симферополь, 2005. 82 с.
  • Pykaliuk V.S., Moroz G. A., Novoselskaya N. A. Organisation of educational process on human department according to credit – modulars system. Module I. Simferopol, 2005. 180 с.
  • Пикалюк В.С., Ивахненко В. Н., Белоцерковский В. П. Мышцы и фасции человека. Симферополь, 2005. 244 с.
  • Пикалюк В.С., Гринчук В. О., Велемець З. Х., Шевчук Т. Я. Внутрішні органи та серцево- судинна система людини. Луцьк : Надстир’я, 2005. 441 с.
  • Пикалюк В.С., Бабанин А. А., Шкуренко В. П., Кутя С. А. Общая анатомическая терминология. Симферополь, 2006. 12 с.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г. А., Кутя С. А. Организация учебного процесса на медицинских факультетах при изучении анатомии человека по кредитно-модульной системе. Симферополь, 2006. 116 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В. П., Шумкий А. С. Артросиндесмология. Симферополь, 2006. 192 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуреко В.П., Кутя С.А. Органы внутренней секреции. Симферополь, 2007. 96 с.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г.А., Кутя С.А. Организация учебного процесса на медицинских  факультетах при изучении анатомии человека по кредитно-модульной системе. Симферополь, 2007. 196 с.
  • Пикалюк В.С., Кирсанова Н.В., Мороз Г.А., Новосельская Н.А., Свербилова Т.Л., Шкуренко В.П., Яровая О.Я., Белоцерковский В.П. Организация самостоятельной работы студентов при изучении курса нормальной анатомии человека на фармацевтическом факультете. Симферополь, 2007. 244 с.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г.А., Новосельская Н.А. Организация самостоятельной работы студентов стоматологического факультета при изучении курса анатомии человека. Симферополь, 2007. 208 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В.Г., Костиленко Ю.П., Лузін В.І., Роменський О.Ю., Бобрик І.І., Федонюк Я.І., Сікора В.З. Анатомія людини. В трьох томах.Том 2. Луганськ: ТОВ “Віртуальна реальність”, 2007. 260 с.
  • Pykaliuk V.S., M.A.Voloschin, V.G.Koveschnikov, V.I.Luzin,I.I.Bobrik, Ja.I. Fedonyuk, V.Z.Sikora. Human Anatomy. In three volumes.Vol.2.-Lugansk: LTD “Virtualnaya realnost”; 2008. 248 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В.П., Кутя С.А. Введение в анатомию. Опорно-двигательный аппарат. Учебный практикум. Симферополь, 2008. 265 с.
  • Пикалюк В.С., Пономаренко Е.А., Свербилова Т.Л., Фильцова М.С. Учимся читать тексты по анатомии. Уч.-мет.практикум. Симферополь, 2008. 167 с.
  • Pykaliuk V.S., Kutya S.A., Moroz G.A., Schkurenco V.P. Simpheropol. Organization of educational Process on Human Anatomy Department according to credit-modular system/ Module I/ - 2-end edition. 2008. 190 с.
  • Пикалюк В.С., В.Г. Ковешніков, І.І. Бобрин, А.С. Головацький, І.І.Ільїн, Г.С. Кірьякулов, В.О. Козлов, В.І. Лузін, О. Ю.Роменський, В.З. Сікора, Я.І. Федонюк, Б.В. Шутка. Анатомія людини. В трьох томах. Том 3. Луганськ: в-во «Шико»ТОВ «Віртуальна реальність», 2008. 400 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В.Г., Федонюк Я.І., Сікора В.З., Новосельська Н.О. Збірник ситуаційних задач з анатомії людини. Для самостійної підготовки студентів медичних факультетів. Видання друге, Сімферополь, 2009. 386 с.
  • Пикалюк В.С., Я.І. Федонюк. Анатомія людини з клінічним аспектом. Тернопіль, 2009. 920 с.
  • Пикалюк В.С., Швайко С.Є.,Дмитроца О.Р., Шевчук Т.Я., Поручинська Т.Ф., Поручинський А.І., Комшук Т.С. Залози внутрішньої секреції та обмін речовин. Опорний конспект лекцій. Луцьк, 2009. 387 с.
  • V.G. Koveschnikov. Humen Anatomy. In three volumes. Volum 3. Lugansk: LTD “ Virtualna realnost”, 2009. 324 p.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В.Г., Сікора В. З. Анатомія живота: навчальний посібник. Суми: в-во СумДУ, 2010. 186 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В. Г., Сікора В. З. Опорно-руховий аппарат: навчальний посібник. Суми: в-во СумДУ, 2010. 157 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В. Г., Сікора В. З. Спланхнологія. Серцево-судинна система: навч. посібник. Суми:в-во СумДУ, 2010. 134 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В. Г., Сікора В. З. Нервова система. Органи чуття:навч. посібник. Суми:в-во СумДУ, 2010. 110 с.
  • Пикалюк В.С., Коцан І.Я. , Гринчук В. О,, Вечемець В. Х., Шварц Л. О., Шевчук Т. Я. Анатомія людини. Луцьк: Вежа, 2010. 902 с.
  • Пикалюк В.С., Шевчук Т. Я. Вегетативна нервова система. Навч-метод. матеріали для організації самостійної роботи студентів заочної форми навчання. Луцьк: Вежа, 2010. 88 с.
  • Пикалюк В.С., Мороз Г. А., Кирсанова Н. В., Новосельская Н. А., Верченко И. А., Кутя С. А., Свербилова Т. Л. Нервная система и органы чувств. Уч. пособие для студ мед. вузов III – IV уровня аккредитации. Издание 3-е, испр.и доп. Симферополь, 2011. 258 с.
  • Пикалюк В.С., Новосельская Н. А., Кутя С. А., Верченко И. А., Свербилова Т. Л., Яровая О. Я. Спланхнология. Анатомия сердечно-сосудистой системы. Уч. пособие для студ мед. вузов III – IV уровня аккредитации. Издание 3-е, испр.и доп. Симферополь, 2011. 252 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В. П. До 120-річчя з дня народження першого завідувача кафедри анатомії КМІ, д.м.н., проф.В. В. Бобіна. Пам’ятний буклет: Сімферополь, 2011. 6 с.
  • Пикалюк В.С., Ковешніков В. Г., Сікора В. З. Анатомія грудей. Навчальний посібник. – Суми. 2011. 176 с.
  • Пикалюк В.С., В.Г. Ковешников, В.И. Лузин, О.Ю. Роменский, В.З. Сикора, М.В. Волошин. Анатомия человека. В трех томах. Том I (рус). Под редакцией В.Г. Ковешникова. Луганск: Шико, 2012. 344 с.
  • Пикалюк В.С., В.Г. Ковешников, В.И. Лузин, В.С., О.Ю. Роменский, В.З. Сикора, М.В. Волошин. Анатомия человека. В трёх томах. Том 3 (рус). Под редакцией В.Г. Ковешникова. Луганск: Шико ООО «Виртуальная реальность», 2013. 400 с.
  • Пикалюк В.С., Сікора В.З.,Устянський О.О., Бумейстер В.І., Болотна І.В., Сулім Л.Г., Овчаренко В.В. Ротова порожнина. Навчальний посібник для практичних занять студентів стом. та мед. факультетів ВНЗ III-IV рівнів акредітації (за ред. Пикалюка В.С.), Сімферополь, 2014. 68с.
  • Пикалюк В.С., Ковешников В.Г., Сікора В.З. та ін. Анатомія  кінцівок. Суми: СумДУ. 2014. 245 с.
  • Пикалюк В.С., В.Г.Ковешников, Лузин В.И. Анатомия человека. Том ІІ. За редакцией В.Г.Ковешникова. – Луганск: Шико, 2013. 265 с.
  • Пикалюк В.С., С.Є. Швайко, Дмитроца О.Р., Шевчук Т.Я., Поручинська Т.Ф., Поручинський А.І. Залози внутрішньої секреції та обмін речовин. Навч.посібник. Луцьк: Вежа, 2015. 509 с.
  • Пикалюк В.С., Зенин О.К.,Камница О.А.,Усович А.К. Анатомический глоссарий (опорно-двигательный аппарат, спланхнология) Учебное пособие. Пенза: изд-во ПГУ, 2016. 136 с.
  • Пикалюк В.С., Шкуренко В.П., Овчаренко В.В., Яровая О.Я.. Анатомия опорно-двигательного аппарата. Уч.-метод.пособие для студ.ВУЗ III-IV ур.аккредитации-издание пятое, Исправл.и дополнен. Симферополь, 2017, 262 с.
  • Пикалюк В.С., Кирсанова Н.В., Новосельская Н.А., Верченко И.А., Т.Л.Свербилова, Шаймарданова Л.Р. Нервная система и органы чувств. Уч.-метод.пособие для студ.ВУЗ III-IV ур.аккредитации-издание четвертое, испр.и дополненное – Симферополь,2017, 245 с.
  • Пикалюк В.С., Бессалова Е.Ю., Кирсанова Н.В., Новосельская Н.А., Шаймарданова тЛ.Р., Яровая О.Я., Большакова О.В. Анатомия человека с основами гистологии. Уч.пособие для студентов фармацевтического факультета. Симферополь. 2017. Электр.ресурс.
  • Пикалюк В.С., Новосельская Н.А., Свербилова Т.Л.,Яровая О.Я.,Зайченко А.И.,Верченко И.А.,Гасанова И.Х., Шаймарданова Л.Р. Спланхнология. Анатомия сердечно-сосудистой системы. Уч.-метод.пособие для студ.ВУЗ III-IV ур.аккредитации-издание пятое, Исправл.и дополнен. Симферополь, 2017. 226 с.
  • V.H.Koveshnikov, I.I.Bobryk, V.I.Luzin, V.S. Pykaliuk, O.Yu.Romenskyi, V.Z. Sicora. Human Anatomy. In three volumes / edited by V.H.Koveshnikov. Lviv: Magnolia 2021.Vol. 1. 328 p.
  • V.H.Koveshnikov, I.I.Bobryk, M.A. Voloshyn, Yu.P. Kostylenko, V.I.Luzin, V.S. Pykaliuk, O.Yu.Romenskyi, V.Z. Sicora, Ya.I. Fedoniuk. Human Anatomy. In three volumes / edited by V.H.Koveshnikov. Lviv: Magnolia 2021.Vol. 2. 212 p.
  • V.H.Koveshnikov, I.I.Bobryk, A.S. Holovatskyi, I.I. Iliin, H.S. Kiriakulov, V.O. Kozlov, Yu.P. Kostylenko, V.I.Luzin, V.M. Lupyr, V.S. Pykaliuk, O.Yu.Romenskyi, V.Z. Sicora, Ya.I. Fedoniuk, B.V. Shutka. Human Anatomy. In three volumes / edited by V.H.Koveshnikov. Lviv: Magnolia, 2021.Vol. 3. 356 p.
  • Пикалюк В.С., Абрамчук О.М., Григоришин П.М., Шафранюк В.П., Журавльов О.А. Медична та біологічна фізика: лабораторний практикум. Луцьк: Іванюк, 2021. 319 с.
  • Пикалюк В. С., Лавринюк В. Є., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Коржик О. В., Бранюк С. В., Апончук Л. С. Анатомія опорно-рухового апарату : навчально-методичний електронний посібник для студентів ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредетації за спеціальністю «Медицина». Луцьк, 2020. 309 с.
  • Пикалюк В. С., Лавринюк В. Є., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Коржик О. В., Бранюк С. В. Спланхнологія : навчально-методичний електронний посібник для студентів ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредетації за спеціальністю «Медицина». Луцьк, 2020. 160 с.
  • Пикалюк В. С., Лавринюк В. Є., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Коржик О. В., Бранюк С. В. Анатомія серцево-судинної системи. Органи імуногенезу: навчально-методичний електронний посібник для студентів ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредетації за спеціальністю «Медицина». Луцьк, 2020. 172 с.
  • Пикалюк В. С., Лавринюк В. Є., Шевчук Т. Я., Шварц Л. О., Бранюк С. В. Нервова та ендокринна системи. Органи чуття. Питання інтеграції систем організму: навчально-методичний електронний посібник для студентів ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредетації за спеціальністю «Медицина». Луцьк, 2020. 297 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.