Писаний Камінь

Пи́саний Ка́мінь геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована у Верховинському районі Івано-Франківської області, на північ від села Верхній Ясенів і за кілька кілометрів на південний схід від села Буковець та Буковецького перевалу.

Писаний Камінь
Писаний Камінь

48°10′44″ пн. ш. 24°59′14″ сх. д.
Країна  Україна
Регіон Івано-Франківська область
Розташування  Україна
Івано-Франківська область,
Верховинський район,
на північ від с. Верхній Ясенів і на південний схід від с. Буковець
Система Покутсько-Буковинські Карпати
Тип геологічна пам'ятка природи
Висота 1221 м
Висота відносна 20 м
Площа 5 га
Маршрут з Буковецького перевалу або зі села Криворівні
Ідентифікатори і посилання
Писаний Камінь
Писаний Камінь (Івано-Франківська область)
 Писаний Камінь у Вікісховищі

Площа природоохоронної території 5 га. Перебуває у відання Верховинського МГЛ.

Писаний Камінь — група мальовничих скель. Величезні брили пісковика починаються з північного заходу з каменів заввишки 2—3 м і тягнуться ланцюгом (бл. 80 м) на південний схід, переходячи у масивні моноліти заввишки до 20 м. Верх каменів утворює горизонтальну площину.

Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев'ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.

Писаний Камінь — цікава історична і геологічна пам'ятка. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури.

Легенда про Писаний Камінь

Дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам'ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків

Галерея

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.