Пловдивський античний театр

Пловдивський античний театр — один з найбільш добре збережених римських театрів, розташований в центрі міста Пловдив, Болгарія. Імовірно, він був побудований в кінці правління імператора Траяна[1]. Театр був виявлений в ході археологічних розкопок, що проводилися у 1968—1979.

Пловдивський античний театр

42°08′48″ пн. ш. 24°45′03″ сх. д.
Країна  Болгарія
Розташування Пловдив
Тип Roman theatred

Пловдивський античний театр
Пловдивський античний театр (Болгарія)
 Медіафайли у Вікісховищі

Театр може вміщати від 5000 до 7000 глядачів, і продовжує використовуватися в даний час[2][3]. Входить до переліку 100 туристичних об'єктів Болгарії.

Розташування

Театр розташований в Старому місті Пловдиві, у сідловині між пагорбами Таксим і Джамбаз.

Опис

Глядацькі місця орієнтовані на південь, до древнього міста в низині і Родопських гір. Театр являє собою півколо із зовнішнім діаметром 82 метри. Ділиться на зоровий зал (аудіторіум) і сцену (орхестра). Глядацький зал видовбаний у схилі пагорба. Зона для глядачів (кавеа) складається з 28 концентричних мармурових рядів сидінь, які розділені проходом на два яруси. Верхній ярус перетинають вузькі радіальні сходи. Глядацькі місця оточують підковоподібну сцену діаметром 26,64 м[4]. Сценічні приміщення (скена) розташовані південніше основної сцени. Вони мають 3 поверхи, підтримувані колонами. Проскеній (стіна за сценою) має висоту 3,16 м і декорований іонічною мармуровою колонадою. Фасад скени, звернений в глядацький зал, складається з двохрівневого портика, на першому рівні якого знаходяться колони іонічного ордера, а на другому римсько-коринфського ордера. На фасаді скени — 3 симетрично розташованих портали. Вхід в орхестру з'єднує кавеа і сценічні приміщення. Критий прохід починається в центрі орхестри і веде через сценічні приміщення назовні. Інший критий прохід починається в центральній частині верхнього ряду залу і з'єднує кавеа з Тримонциумом.

Примітки

  1. Nicolay Sharankov: Unknown Governors of Provincia Thracia, Late I-Early II Century AD.
  2. Kasssbova. Bulgaria. Архів оригіналу за 28 березня 2016. Процитовано 2 квітня 2017.
  3. Kostash. Prodigal Daughter: A Journey to Byzantium.
  4. Античният Филипопол
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.