Площа Іцхака Рабина

Площа Іцхака Рабина (івр. כיכר רבין), раніше називалася «Площа Царів Ізраїлю» (івр. כיכר מלכי ישראל) — площа в центрі Тель-Авіву, названа в 1995 році на честь прем'єр-міністра Ізраїлю Іцхака Рабина, убитого на цій площі 4 листопада 1995 року.

Площа Іцхака Рабина
Дата створення / заснування 1964
Названо на честь Іцхак Рабин
Держава  Ізраїль
Адміністративна одиниця Тель-Авів-Яфо
 Площа Іцхака Рабина у Вікісховищі

З північного боку площі розташована будівля мерії Тель-Авіва, зі сходу площа обмежена вулицею Ібн Габіроль, з півдня — вулицею Фришман, а із заходу — бульваром Бялика. Планування площі розробили в 1964 році архітектори Яскі та Александроні.

Історія

Меморіал на місці вбивства Рабина

До початку 1990-х років включно на площі організовували святкування Дня незалежності Ізраїлю, під час якого проходили паради Армії оборони Ізраїлю. Площа також була місцем багатьох політичних мітингів і демонстрацій, зокрема, у вересні 1982 року на площі проходила 400-тисячна демонстрація протесту проти участі Ізраїлю в різанині в Сабрі і Шатілі[1].

4 листопада 1995 року під час проведення мітингу на площі був убитий прем'єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабин. Після його загибелі тисячі ізраїльтян приходили на площу вшанувати пам'ять І.Рабина і запалювали поминальні свічки.

На місці загибелі Іцхака Рабина (в північно-східному куті площі, біля мерії) встановлено пам'ятник (на фото). Ближче до південного краю площі встановлено меморіал на згадку жертв Голокосту роботи скульптора Ігаля Тумаркин.

Плани реконструкції площі

Ще на рубежі 1990-х — 2000-х років жителі міста Тель-Авів неодноразово висловлювали критичні зауваження щодо зовнішнього вигляду площі, і були розроблені плани її реконструкції (частково затверджені), які передбачали модернізацію будівлі мерії і будівництво великого підземного паркувального комплексу під площею для вирішення проблеми парковки в цьому районі. Ці плани викликали заперечення з боку опозиції, яка вимагала збереження історично сформованого вигляду площі. Під тиском опозиції запланована реконструкція була відкладена.

Примітки

  1. Stewart, Catrina (17 квітня 2010). The decline of Israel’s left. New Statesman. Процитовано 22 вересня 2010.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.