Плюшевий ведмедик

Плюшевий ведмедик — м'яка іграшка у вигляді ведмедика, розроблена одночасно виробниками іграшок Моррісом Міхтомом у США та Річардом Штайффом під керівництвом його тітки Маргарет Штайфф у Німеччині на початку 20-го століття та названий на честь президента Теодора Рузвельта. День плюшевого ведмедика (День ведмедика Тедді, англ. Teddy Bear Day) в США, Великій Британії, скандинавських країнах святкують 11 лютого.

Плюшевий ведмедик

Перші плюшеві ведмедики, які прагнули наслідувати форму справжніх ведмежат, дуже відрізнялися за формою, стилем, кольором та матеріалом. Вони стали предметами колекціонування. Ведмедики є одними з найпопулярніших подарунків для дітей, і їх часто дарують дорослим на знак прихильності, привітання чи співчуття.

Історія

У листопаді 1902 року президент США Теодор Рузвельт на полюванні в штаті Міссісіпі пошкодував ведмедя. Ця подія стала приводом для численних жартів. Зокрема, в одній з карикатур делегація ведмедів вимагала від Рузвельта підписати з людством пакт про ненапад.

Одну з карикатур помітив Морріс Мічтом (справжнє ім'я — Михайло Мішім[1])  — емігрант із Російської імперії, власник крамниці іграшок у Нью-Йорку. Дружина Мічтома — Роуз виготовила першого іграшкового ведмедика, на кшталт того, що був на карикатурі. Ведмежа було виставлене у вітрині магазину поруч із карикатурою президента США і отримало ім'я Ведмежа Тедді (скорочено від Теодор, англ. Teddy Bear). Мічтом був здивований, скільки людей звернулося до нього з проханням купити таку іграшку. Торговець звернувся до Рузвельта і попросив дати його ім'я цій іграшці і отримав згоду.

У 1903 Морріс Мічтом разом зі своєю дружиною заснував компанію Ideal Novelty and Toy Company, назва після смерті Морріса була змінена на Ideal Toy Company.

Трохи раніше, в 1902 році, в Німеччині, фірмою Steiff було виготовлено ведмежа 55 РВ. Маргарет Штайф випустила плюшевого ведмедика з рухомими лапами за дизайном її племінника Річарда. У 1903 році на виставці іграшок в Лейпцигу американець Герман Берг (брат композитора Альбана Берга) замовив відразу 3000 примірників, а на виставці в Сент-Луїсі в 1904 році було продано вже 12 000 ведмедиків, за що Маргарита і Річард отримали золоту медаль.

Північноамериканський педагог Сеймур Ітон написав серію дитячих книжок «Ведмеді Рузвельта», а композитор Джон Уолтер Браттон у 1907 році написав інструментальну композицію «Пікнік плюшевих ведмедиків», до якої у 1932 році написав слова Джиммі Кеннеді.

Ранні плюшеві ведмедики були схожі на справжніх ведмедів, з розширеними мордами та очима-намистинами. Сучасні плюшеві ведмедики, як правило, мають більші очі, лоб і менші носики, схожі на дитячі, зміни призначені для того, щоб підвищити «миловидність» іграшки. Деякі плюшеві ведмедики створені для представлення різних видів: білі та бурі ведмеді, панди та коали.

У той час як ранні плюшеві ведмедики були покриті коричневим мохеровим хутром, сучасні плюшеві ведмедики виготовляються з широкого спектру наявних у продажу тканин, найчастіше штучного хутра, а також велюру, деніму, бавовни, атласу та полотна.

У поп-культурі

Примітки

  1. Наволоцкая А. Город игрушки. // «Ведомости Законодательного Собрания Новосибирской области», № 3(1247) від 18 січня 2013.

Див. також

Посилання

-

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.