Податок на дерева
Податок на дерева — податок, уведений за часів Сталіна на фруктові дерева і навіть кущі[1][2].
Це призвело до ефекту кобри, а саме масового вирубування дерев селянами, що згодом спричинило дефіцит фруктів, який декілька десятиліть не могли побороти.
Дехто стверджує, що ідея цього менеджерського ходу була придумана міністром Звєрєвим[3]. Сталін же не побачив в цьому жодної прихованої небезпеки.
Податок був скасований Маленковим у 1954 році, тоді ж коли були зменшені на 60 відсотків податки на селян[4].
"Податки завжди були тяжким тягарем для колгоспників. Ще за законом Верховної Ради СРСР від 1939 р. оподатковувалася орна земля, кожна тварина, яка була у власності колгоспника, та кожне плодове дерево. Платниками податків були господарства членів колгоспів, а також інших громадян, яким наділяли присадибні ділянки (вчителі, медичні працівники та ін.). Податок вираховували з кожного підсобного господарства відповідно до площі земельної ділянки. Фінансові органи становили детальні платіжні повідомлення – документи, у яких було визначено грошову суму чи натуральну величину й чітко виписано термін внесення платежів. Ці повідомлення вручалися під розписку, що надавало їм додаткової обов’язковості виконання"
Сьогодення
Нині цей податок намагалася ввести Дніпропетровська міськрада[5].
Примітки
- податок на дерева кущі - Пошук Google. www.google.com.ua (укр.). Процитовано 24 березня 2017.
- Горбачев, Михаил Сергеевич; Логинов, В. Т.; Пучкова, Л. Н.; Королева, Н. Ф.; исследований, Международный фонд социально-экономических и политологических (1 січня 2009). Собрание сочинений (рос.). Изд-во Весь мир.
- Сухоруков, Д. С. (1 січня 2000). Записки командующего-десантника (рос.). ОЛМА Медиа Групп. ISBN 9785224013838.
- Реформы Маленкова. www.contrtv.ru. Процитовано 24 березня 2017.
- В Днепропетровске ввели налог на деревья. Процитовано 24 березня 2017.
6. ПОДАТКОВА СИСТЕМА В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 40-Х – ПОЧАТКУ 50-Х РР. ХХ СТ.: МОВОЮ ДОКУМЕНТІВ http://eprints.zu.edu.ua/8295/1/натикач.pdf