Понте аль Індіано

Понте аль Індіано
Понте аль Індіано
Понте аль Індіано
43°47′23″ пн. ш. 11°11′45″ сх. д.
Офіційна назва Ponte all'Indiano
Країна  Італія
Розташування Флоренція  Італія
Перетинає Арно
Тип конструкції вантовий міст
Основний проліт 206 м
Загальна довжина 347 м
(з дорожньою інфраструктурою — 4 км)
Кількість смуг руху 4
Відкрито 1978
Конструктор, архітектор Adriano Montemagnid, Paolo Sicad і Fabrizio de Mirandad
Ідентифікатори і посилання
Structurae 20000626

Понте аль Індіано
Понте аль Індіано (Італія)
 Понте аль Індіано у Вікісховищі

Понте аль Індіано (італ. Ponte all'Indiano) міст через річку Арно у Флоренції, який є першим у світі вантовим мостом. Назва мосту походить від розташованого неподалік у відомому парку Кашине монументу аль Індіано (Monumento all'Indiano).

Історія мосту

Міст був побудований між 1972 і 1978 компанією Società C.M.F. S.p.A за проектом містобудівних архітекторів Адріано Монтеманьо і Паоло Сіка та інженера-конструктора Фабріціо де Міранда, знаного фахівця з тримальних конструкцій.

Проект виграв національний конкурс, організований муніципалітетом Флоренції в 1968 році, і відразу ж привернув до себе увагу, оскільки він включав в себе пішохідний мостик, який звисав нижче проїжджої частини. За тримальну конструкцію мосту інженер Фабріціо де Міранда в 1978 у Гельсінкі отримав європейську нагороду CECM ECCS (European Convention for Construction Metallica). Цей міст став першим у світі вантовим мостом з великим прольотом (206 м), і одним з найбільших в Італії серед вантових мостів, збудованих у ХХ ст.

Сусідніми мостами є: Міст автостради А1 і пішохідний міст Passerella dell'Isolotto.

Галерея

Література

  • Fabrizio De Miranda, Il ponte strallato sull'Arno a Firenze in località l'Indiano, in "Costruzioni Metalliche" n. 6/1978.(італ.)
  • Sica P., Scritti e progetti per Firenze: 1963-1988, Venezia 1989.(італ.)
  • Andreini L., Ponte all'Indiano a Firenze, in "Rassegna di Architettura e Urbanistica", 117, pp. 127–134,Roma 2005. (італ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.