Поплавко Юрій Михайлович

Поплавко Юрій Михайлович
Народився 18 жовтня 1934
Країна  Україна
Alma mater Київський політехнічний інститут
Галузь електроніка
Звання професор
Ступінь доктор фізико-математичних наук

Поплавко Юрій Михайлович (18 жовтня 1934) — український вчений в галузі фізики діелектриків, педагог, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри мікроелектроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Життєпис

Народився 1934 року. Закінчив КПІ у 1957 р. і працює в ньому на посадах: інженера, асистента, доцента, а з 1976 р. – на посаді професора. У 1963 р. захистив кандидатську дисертацію з технічних наук, а у 1974 р. – докторську дисертацію з фізико-математичних наук. Підготував і читає курси: "Фізика твердого тіла", "Фізика діелектриків", "Магнітоелектроніка" та “Фізика фазових переходів”.

Наукова діяльність

Поплавко Ю. М. – відомий спеціаліст з фізики сегнетоелектриків та діелектриків. Опублікував більш 400 наукових праць, має більш як 20 свідоцтв на винаходи. Був науковим керівником багатьох важливих наукових робіт, у тому числі спільних проектів між Україною та Південною Кореєю, проекту Україна–США за програмою CRDF та спільних наукових проектів з Францією. 16 років керував Центрально-Українською секцією Міжнародного інституту Інженерів Електричної та Електронної Техніки (IEEE), зараз є довічним членом IEEE. За запрошенням зарубіжних університетів та фірм виступав з доповідями та лекціями у США, Німеччині, Великій Британії, Франції, Південній Кореї, Японії, Італії, Іспанії, Португалії, Болгарії тощо. Нагороджений знаком “Відмінник освіти України”, званням “Соросівський професор”, є Довічним стипендіатом Президента України.

Видав понад 15 навчальних посібників, підручників та монографій. За навчальні посібники тричі (1988, 2012 та 2017 рр.) був нагороджений Преміями і Дипломами КПІ. Працював у Методичній Раді інституту як керівник секції "Активне навчання студентів". За безпосередньої участі Поплавко Ю. М. було підготовлено близько 10000 інженерів з електронної техніки. Підготував понад 30 кандидатів та докторів наук. Створив наукову школу “Мікрохвильова діелектрична спектроскопія”. Був членом Експертної Ради ВАК України. Натепер є членом двох спеціалізованих рад із захисту докторських дисертацій та членом двох редколегій наукових журналів.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.