Прапор Павлограда

Затверджений разом з гербом міста рiшенням Павлоградської міської ради N° 301-17/V 10 квітня 2007 року. Розроблений «Агенцією сучасної реклами» (Павлоград).

Прапор Павлограда

Правила використання

1. Прапор міста Павлограда — квадратне полотнище, розділене білою діагональною смугою зліва на жовту (від древка) і зелену частини. В жовтій частині зображені дві сині перехрещені стріли вістрями вгору, над якими знаходиться семипроменева червона зірка. В зеленій частині зображений білий кінь.

2. Прапор міста піднімається:

— на будинку, де проходить сесія міської ради, у сесійній залі на весь період сесій;

— на будинках міської ради, міськвиконкому — постійно.

3. Прапор міста може підніматися на будинках органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів, організацій, підприємств м. Павлограда в дні державних і місцевих свят, при прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях. Зображення прапора м. Павлограда може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.

4. Прапор міста при одночасному піднятті з державним прапором України не повинен перевершувати його за параметрами.

Опис

Квадратне полотнище. Зліва (з верхнього кута від вільного краю) діагональна біла смуга (завширшки 1/6 сторони прапора), у верхньому жовтому полі дві сині перехрещені стріли вістрями вгору, над ними семипроминева червона зірка, і нижнє — у нижньому зеленому полі білий кінь.(Див. також п. 1 рішення міськради)

Значення

Прапор, вiдровiдно до п. 12 Методичних рекомендацiй… УГТ повторюе без щита кольори, фiгури та роздiлення герба Павлограда. Стрiли iз зiркою (надто малi на малюнку герба) нагадують про козацьке минуле iз зазначенням в документi про територiальну належнiсть до Самарськiй паланки. Але про це мав би скорiше нагадувати ïï геральдичний символ кiнь. Але коню, що в старому гербi 1811 року (наслiдування якому декларувалося при затвердженнi сучасного герба), вказував на розвиток кiннозаводськоï справи, в офiцiйному обгрунтуваннi герба надано не iсторичне, а алегорiчне тлумачення: надiйнiсть, сила i працелюбнiсть. Бiлим кiнь зображений задля додержання геральдичного правила «метал на емаль». Бiла смуга символiзуе рiчку Вовчу Зелений та жовтий кольори запозиченi з герба 1811 року.

Джерело

  • Геральдика Дніпропетровщини. Офіційні символи територіальних та муніципальних утворень: [Історичні нариси]. — Д.: Арт-Прес, 2012. с.165−192с. іSBN 978-966-348-279-8

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.