Прийоми стрільби з пістолета

«Військова справа у Вікіпедії» Стрільба із пістолета ведеться із положення стоячи, з коліна, лежачи, з руки і з упору або при русі на машині і т.п. Всі прийоми стрільби стрілець виконує швидко, не зупиняючись спостерігати за ціллю.

Стрільба з пістолета складається з виконання наступних прийомів:

- підготовка до стрільби (зарядження пістолета, прийняття положення для стрільби);

- здійснення пострілу (прицілювання, натиснення на хвіст спускового гачка);

- припинення вогню (припинення натиснення на хвіст спускового гачка, включення запобіжника, переведення його в положення "запобігання", розрядження пістолета).

В бою вогонь із пістолета ведеться самостійно. З навчальною ціллю для стрільби в різних положеннях подається команда (приблизно) "По такій-то цілі, лежачи (з коліна, стоячи) - вогонь". По цій команді необхідно прийняти вказане командою положепння, виключити запобіжник (опустити прапорець вниз), дослати патрон в патронник (передернути затвор), прицілитись, здійснити вистріл самозапалюванням. Вистріл по цій команді може бути здійснений також з попереднім виведенням курка на бойову готовність. В цьому випадку, після постановки курка на бойову готовність необхідно прицілюватися і натискати на хвіст спускового гачка. Для виконання прийомів стрільби, забезпечуючих найкращу міткість і комфортність дій стрільця, кожен військовослужбовець зобов'язаний в залежності від своїх індивідуальних особливостей виробити найбільше вигідніше і стійкіше положення для стрільби, добиваючись при чьому однорідного положення рукоятки в руці и найбільше зручного положення корпуса, рук та ніг.

Підготовка до стрільби

При підготовці до стрільби по команді "Зар'яджай" стрілець повинен:

- вийняти пістолет із кобури; вийняти магазин з основи рукоятки; засунути пістолет в кобуру;

- спорядити магазин патронами, для чого, утримуючи магазин в лівій руці, правою рукою вкладає в магазин один за іншим патрони, натискаючи при цьому великим пальцем до тих пір, поки патрон не зайде за верхні загнуті краї бокових стінок корпуса магазину, підсунути його капсулем впритик до задньої стінки корпуса магазину;

- вийняти пістолет із кобури і вставити магазин в основу рукоятки;

- послати патрон в патронник ствола для чого включити запобіжник (опустити прапорець вниз), відвести лівою рукою затвор в крайнє заднє положення і відпустити його;

- включити запобіжник (перевести прапорець запобіжника великим пальцем правої руки так, щоб він закрив червоний кружечок) і покласти пістолет в кобуру.

Для прийняття положення до стрільби стоячи

Для прийняття положення до стрільби стоячи необхідно:

- Повернутися напівоберту ліворуч і, не приставляючи праву ногу, виставити її вперед в напрямку до цілі на ширину плечей (як зручніше відносно росту), розприділив вагу тіла рівномірно на обидві ноги;

- Відстібнути кришку і вийняти пістолет із кобури;

- Тримати пістолет дульною частиною вверх правого ока, зберігаючи при цьому положення кисті руки на висоті підборідка; ліва рука повинна бути вільно опущена вздовж тіла або складена за спину;

- Утримуючи пістолет дульною частиною вверх, покласти великий палець правої руки на прапорець запобіжника і відпустити його вниз (відключити запобіжник); вкласти вказівний палець в спускову скобу, не торкаючись спускового гачка. Примітка: 1. При стрільбі с лівої руки положення корпуса протилежне; правою рукою вийняти пістолет з кобури і перекласти його в ліву руку; 2. Якщо стрільба буде вестися з попереднім зведенням курка, а не самозводом, то після виключення запобіжника необхідно натиснути великим пальцем правої руки на головку курка, поставити курок на бойову готовність.

Для прийняття положення до стрільби з коліна

Для прийняття положення до стрільби з коліна потрібно виставити назад ліву ногу так, щоб носок її ступні не був проти каблука правої ноги; швидко опуститися на ліве коліно і присісти на каблук; праву ногу від коліна до ступні тримати по-можливості відносно, носок ступні – в напрямку до цілі; вийняти пістолет із кобури, виключити запобіжник (опустити прапорець вниз); поставити курок на бойову готовність, якщо стрільба буде вестися з попереднім зведенням курка.

Для прийняття положення до стрільби лежачи слід зробити повний крок правою ногою вперед і трішки вправо; нахиляючись вперед, опуститися на ліве коліно і поставити ліву руку на землю перед собою пальцями вправо; після чого, спираючись послідовно на стегно лівої ноги і передпліччя лівої руки, лягти на лівий бік і швидко перевернутися на живіт, розкинувши ноги злегка в сторони носками назовні. Вийняти пістолет із кобури, виключити запобіжник і поставити курок на бойову готовність; якщо стрільба буде вестися самозводом, то після виключення запобіжника вкласти вказівний палець правої руки в спускову скобу, не торкаючись спускового гачка.

Для прийняття положення до стрільби лежачи слід зробити повний крок правою ногою вперед і трішки вправо; нахиляючись вперед, опуститися на ліве коліно і поставити ліву руку на землю перед собою пальцями вправо; після чого, спираючись послідовно на стегно лівої ноги і передпліччя лівої руки, лягти на лівий бік і швидко перевернутися на живіт, розкинувши ноги злегка в сторони носками назовні. Вийняти пістолет із кобури, виключити запобіжник і поставити курок на бойову готовність; якщо стрільба буде вестися самозводом, то після виключення запобіжника вкласти вказівний палець правої руки в спускову скобу, не торкаючись спускового гачка.

Здійснення пострілу

Для здійснення вистрілу зі всіх положень для стрільби потрібно: вибрати точку прицілювання; не зупиняючи спостерігання за ціллю; витягнути праву руку з пістолетом вперед, утримуючи пістолет за рукоятку кистю правої руки; покласти вказівний палець цієї руки правим суглобом на хвіст спускового гачка; витягнути з лівої сторони рукоятки великий палець правої руки паралельно направленню ствола; витягнуту праву руку тримати вільно, без напруги, кисть цієї руки тримати в площині, що проходить через вісь канала ствола і ліктя руки; рукоятку пістолета не стискати і тримати її по можливості одноманітно.

Для прицілювання затримайте дихання на природному видиху, заплющте ліве око, а правим дивіться через проріз целика на мушці так, щоб мушка виявилась по-середині прорізу, а вершина її нарівні з верхніми краями целика; в такому положенні підведіть пістолет під точку прицілювання (не завалючи його) і одночасно почніть натискати на хвіст спускового гачка. Примітка: якщо стрільцю важко закрити окремо ліве око, дозволяється прицілюватися з відкритими обома очима.

Для спуска курка необхідно, утримуючи дихання, плавно натискати першим суглобом вказівного пальця на хвіст спускового гачка, поки курок незамітно для стрільця, подібно до того, як сам собою, не зірветься з бойової готовності, поки не відбудеться вистріл. При попередньо зведеному курку необхідно мати на увазі, що спусковий гачок має деякий вільний хід, при якому вистріл може не відбутися. При натискання на хвіст спускового гачка тиск пальця приводить прямо назад. Стрілець повинен плавно збільшувати тиск на хвіст спускового гачка протягом того часу, коли вершина рівної мушки зміщується з точкою прицілювання; коли ж мушка віддалиться від точки прицілювання, стрілець повинен, не збільшуючи, але і не послаблюючи тиск, виправити наведення і, як тільки рівна мушка знову зміститься з точкою прицілювання, знову плавно посилити натиск на хвіст спускового гачка. При спуску курка не потрібно переживати за невеликі коливаннями мушки в точці прицілювання; бажання здійснити спуск обов’язково в момент найкращого збігу мушки з точкою прицілювання може потягнути за собою смикання за спуск, а звідси неточний постріл. Якщо стрілець, натискаючи на хвіст спускового гачка, відчуває, що не може більше дихати, потрібно, не послабляючи і не збільшуючи натискання пальця, перевести дихання і знову затримати його, продовжуючи плавно дожимати хвіст спускового гачка.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.