Протон (штучні супутники)

Протон — назва серії радянських важких дослідницьких штучних супутників Землі, призначених для вивчення енергетичного спектра і хімічного складу частинок первинного космічного проміння, а також інтенсивності й енергії спектра гамма-проміння і електронів галактичного походження.

Однотипні космічні апарати «Протон-1» — «Протон-З» виводились на еліптичні орбіти з максимальним віддаленням від Землі (в апогеї) близько 630 кілометрів і мінімальним (у перигеї) — 190 кілометрів. Маса кожного з них разом з обладнанням, розміщеним на останньому ступені ракети-носія, 12,2 тон. У комплекс наукової апаратури масою 3,5 тони входив іонізаційний калориметр, призначений для вивчення частинок з енергією до 1013 еВ. «Протон-4» масою близько 17 т (без останнього ступеня ракети-носія) було виведено на орбіту з апогеєм 495 км і перигеєм 255 км.

Унікальний комплекс наукового апаратури «Протон-4» масою 12,5 т дав змогу розширити діапазон досліджуваних енергій до 1015 еВ. У результаті наукових досліджень на Протонах одержано нові дані про космічне проміння і взаємодію з речовиною частинок надвисоких енергій.

Дати запусків Протонів

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.