Проєкційна клавіатура

Проєкці́йна клавіату́ра — різновид комп'ютерної клавіатури, що являє собою оптичну проєкцію клавіатури на яку-небудь поверхню, на якій і проводиться дотик віртуальних клавіш. Клавіатура відстежує рухи пальців і переводить їх у натискання клавіш. Більшість розроблених систем може функціонувати також як віртуальна миша і навіть як віртуальна музична клавіатура піаніно. Пропонована до продажу система P-ISM, що реалізує проєкційну клавіатуру в поєднанні з невеликим відеопроєктором, є портативним комп'ютером розміром з друкарську ручку. Головний недолік такої клавіатури - неможливість друку в будь-яких умовах, наприклад на вулиці[1].

Проєкційна клавіатура

Принцип роботи

  1. Лазер або проєктор проєктує зображення клавіатури на плоску горизонтальну поверхню.
  2. Датчик або відеокамера в проєкторі фіксує рухи пальців.
  3. Обчислюються координати проведених дій і генеруються сигнали натискання на клавіші.

У деяких системах використовується другий невидимий інфрачервоний промінь.

  1. Невидимий інфрачервоний промінь проєктується поверх віртуальної клавіатури.
  2. Палець виробляє натискання віртуальної клавіші. Це натискання викликає переривання інфрачервоного променя, і інфрачервоне світло відбивається назад в проєктор.
  3. Відбитий інфрачервоний промінь проходить через інфрачервоний фільтр в камері.
  4. Камера фіксує кут випроміненого інфрачервоного променя.
  5. Сенсор обчислює, в якому місці був перерваний інфрачервоний промінь.
  6. Обчислюються координати проведених дій і генеруються сигнали натискання на клавіші.

Історія

Оптична віртуальна клавіатура була винайдена і запатентована інженерами IBM в 1992 році. За допомогою оптики вона виявляє й аналізує руху людських рук і пальців і інтерпретує їх як операції з фізично неіснуючим пристроєм введення, що являє собою поверхню з намальованими або спроєкційованими клавішами. Такий пристрій дозволяє емулювати необмежену кількість типів ручних засобів введення (миші, клавіатури і т. д.). Усі механічні вузли введення можуть бути замінені таким віртуальним пристроєм, оптимальним для конкретного додатка і для індивідуальних фізіологічних особливостей користувача, забезпечуючи зручність роботи і високу швидкість ручного введення даних.

У 2002 році американська стартап-компанія Canesta розробила проєкційну клавіатуру з використанням своєї власної «електронної технології сприйняття». Потім компанія продала ліцензію на технологію корейської фірмі Celluon.

Примітки

  1. Проєкційна клавіатура

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.