Психологія мистецтва

Психоло́гія мисте́цтва — розділ психології, що вивчає психологічні аспекти для встановлення найбільш загальних закономірностей всіх видів художньої діяльності, розкриває механізми становлення особистості людини-творця, аналізує різні форми впливу мистецтва на людину.

Специфіка психології мистецтва щодо інших мистецьких дисциплін полягає не тільки в її предметі, а й в методах. Сильна сторона психології у вивченні мистецтва полягає у володінні експериментальною методологією і можливістю будувати свої концепції на основі не тільки теоретичних міркувань і даних самоспостереження, але також і експериментально отриманих факторів. Саме психології доступно вивчення конкретних приватних механізмів і тонких індивідуальних відмінностей у сприйнятті і впливі мистецтва. У сучасній психології мистецтва поки відсутнє загальноприйняте поняття про її предмет: чи є мистецтво форма пізнання чогось, перетворення чого-небудь, чого саме, і т. ін.

Досліджують процеси виникнення художнього образу, трансформацію вражень, творче уявлення та мислення, психічні стани, порушують проблему активності митця, його обдарованості, таланту, генія.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.