Публічна школа

Публічна школа — зазвичай (в різних країнах) школа (початкова або середня), яка контролюється і фінансується державою (за рахунок стягнутих з населення податків), і освіта в якій безкоштовна.

За країнами

Австралія

Державні школи (також звані публічними школами) безкоштовні для громадян Австралії, що постійно проживають в країні, приватні ж школи зазвичай платні. Державні школи в Австралії можуть бути поділені на дві категорії: відкриті і конкурсні (англ. Selective school). Відкрита школа приймає без обмеження всіх з встановленого їй урядом району. У державних школах навчаються близько 65 % всіх австралійських школярів, а решта приблизно 34 % — у католицьких і приватних школах. Державні школи в Австралії світські. Незалежно від того, чи є школа частиною державної системи освіти, вона зобов'язана дотримуватися певних рамок навчальної програми, встановлених для її штату або території. Встановлена ​​програма, проте, забезпечує деяку гнучкість в навчальному плані, так щоб при бажанні шкіл в них могли вивчатися такі предмети, як релігія. Більшість австралійських школярів носять шкільну форму.

Велика Британія

У Великій Британії термін «державна школа» означає школу, яка фінансується державою і безкоштовна для учнів. А так звані публічні школи — це один з різновидів шкіл, які є незалежними від держави і є платними.

Нідерланди

Державні школи в країні управляються муніципальними органами або призначаються знову ж муніципалітетами керуючими комітетами. При цьому більшість шкіл в Нідерландах — 60 % — є приватними; приватні школи зазвичай управляються асоціаціями або фондами.

Росія

Перші державні школи в країні були засновані Катериною Другою в 1786 році. У царській Росії державні школи були в підпорядкуванні або безпосередньо міністерству народної освіти, або (в разі професійних шкіл) навчальним відділам профільних міністерств. У недержавних же шкіл були свої внутрішні органи управління — піклувальні ради.

Після Жовтневого перевороту нова радянська держава вирішила зосередити управління освітою в в своїх руках. У прийнятому в грудні 1923 році новому статуті Єдиної трудової школи (ЄТШ) вже прямо говорилося, що «існування приватних шкіл не допускається»

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.