Пусті слова

Пусті слова — це повнозначні слова, які супроводжують інші повнозначні слова, беручи на себе вираження їх граматичних значень[1].

Пусті слова в різних мовах

Питання щодо статусу «пустих» слів

  • Французький лінгвіст, спеціаліст по вивченню слов'янських мов Люсьєн Теньєр, торкаючись питання класифікації частин мови, висловив твердження, що усі слова певної мови поділяються на «повні» і «пусті»[2].
  • Відомий мовознавець Микола Йосипович Конрад, вичаючи східні мови, зокрема японську, запропонував власне вчення про лексико-семантичні групи слів, і висловив припущення, що за значенням і функцією лексичні одиниці розподіляються на три класи: «повні», «пусті» та «службові» слова[3].
  • Сальваторе Дель Ґаудіо у праці «Аналітичні та синтетичні способи вираження граматичних відношень в італійській та українській мовах» до службових слів відносив, окрім, артиклів, прийменників (та післяйменників), допоміжних слів, сполучників й часток, ще й слова ступеня «пусті слова»[4].

Примітки

  1. Кочерган М.П. Вступ до мовознавства. — К.: ВЦ «Академія», 2006. — С.290
  2. Склад і ієрархія частин мови
  3. Сходознавство. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 10 липня 2013.
  4. Дель Ґаудіо Сальваторе. Аналітичні та синтетичні способи вираження граматичних відношень в італійській та українській мовах[недоступне посилання з вересня 2019]

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.