Підлясько-Берестейська западина

Підлясько-Берестейська западина — велика негативна тектонічна структура Російської плити Східно-Європейської платформи на південному заході Білорусі і суміжній території Польщі.

Тектонічні структури Білорусі

На півночі і півдні обмежена розломами субширотного поширення Свіслоцьким і Північно-Ратнівським, за якими розташовані відповідно Білоруська антекліза та Ратнівський горст Волино-Подільської плити. Східна межа з Поліською сідловиною проведена умовно за глибиною залягання поверхні кристалічного фундаменту 500 м нижче рівня моря. На заході западина примикає до лінії Тейсейра - Торнквиста. Витягнута у субширотному напрямку на 350 км, ширина 90-130 км.

Має вигляд структурної затоки, яка центроклінально замикається на сході і відкривається на заході. Поверхня фундаменту заглиблюється від 500 до 9000 м нижче рівня моря, ускладнена розломами північно-східного напрямку і локальними малоамплітудними височинами, які проявляються у платформовому чохлі до нижнього девону включно. Заповнене піздньопротерозойськими, палеозойськими, мезозойськими і кайнозойськими відкладеннями. Основний етап формування каледонський (ранній кембрій — ранній девон).

Література

  • Зінавенка Г. Падляска-Брэсцкая ўпадзіна // БЭ ў 18 т., т. 11. Мн., 2000.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.