Підсилювальний каскад зі спільним колектором

Емітерний повторювач — окремий випадок повторювачів напруги на основі біполярного транзистора. Характеризується високим підсиленням по струму і коефіцієнтом передачі по напрузі, близьким до одиниці. При цьому вхідний опір відносно великий (проте він менший, ніж вхідний опір стокового повторювача), а вихідний — малий.

Емітерний повторювач на основі npn-транзистора
Схема підсилювача на емітерному повторювачі, що використовується на практиці. Резистори R1 і R2 задають початковий режим роботи транзистора («зсув»), C1 й C2 усувають постійну складову вхідного і вихідного сигналів

У емітерному повторювачі використовується схема підключення транзистора зі спільним колектором (СК). Тобто напруга живлення подається на колектор, а вихідний сигнал знімається з емітера. Внаслідок чого утворюється 100 % від'ємний зворотний зв'язок по напрузі, що дозволяє значно зменшити нелінійні спотворення, що виникають при роботі. Слід також відзначити, що фази вхідного і вихідного сигналу збігаються. Така схема включення використовується для побудови вхідних підсилювачів, у випадку якщо вихідний опір джерела великий, а також як вихідні каскади підсилювачів потужності.

Вихідні дані

  • Коефіцієнт підсилення по струму: Iвих/Iвх=Iе/Iб=Iе/(Iе-Iк) = 1/(1-α) = β [β>>1]
  • Вхідний опір: Rвх=Uвх/Iвх=(Uбе+Uке)/Iб

Переваги

  • Великий вхідний опір
  • Малий вихідний опір

Недоліки

  • Коефіцієнт підсилення по напрузі менше 1

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.