Піксі (зачіска)

Пі́ксі (від pixie — «фея» або «ельф»[1]) — жіноча зачіска з короткими підстриженими і бічними пасмами та довшим волоссям на маківці. Свою популярність ця зачіска отримала в 50-х роках завдяки Одрі Хепберн, що з'явилася з цією зачіскою в фільмі «Римські канікули». Зачіска піксі буває різної довжини — від ультракороткої до більш подовженої або асиметричного варіанта. У зачісці піксі можуть бути багато видів чубчиків: наприклад густих, подовжених, філірованих або покладених на одну сторону[2].

Акторка Морена Баккарін в 2010 році із зачіскою піксі.

Перевагами цієї зачіски є простота виконання і розмаїття образів які можна створювати на базі даної короткої зачіски. На основі цієї зачіски можна створити як спокусливі вечірні образи так і суворі ділові. Піксі найбільш добре підходить жінкам (дівчатам) з витягнутим овальним або трикутним обличчям і великими виразними рисами. Ультракороткі пасма цієї зачіски змушують зосередити увагу на виразних очах, носику і губах. Якщо жінка (дівчина) має дрібні риси обличчя, то дана зачіска не прикрасить зовнішність. Не підійде така зачіска, якщо волосся сильно в'ється, оскільки на кучерявому волоссі складно сформувати пір'їнки — основну «фішку» даної зачіски. А ось на тонке волосся ця зачіска лягає непогано. Невелика довжина пасемок робить волосся візуально більш густим і об'ємним, що позитивно відображається на загальному вигляді зачіски.

Різниця між піксі і гарсоном

Ці зачіски схожі, часто плутаються чи помилково ототожнюються. Головне, чим відрізняється зачіска гарсон від зачіски піксі — загальним оформленням. Гарсон вимагає рівних, акуратних (суворих) ліній, а в піксі, навпаки, лінії зачіски вільні і ламані. Зачіска піксі заснована на виконанні філірування «пір'їнками», а при виконанні зачіски гарсон важливо забезпечити плавні переходи, щоб зачіска була гладкою[3]. Крім того відразу помітна різниця в формі чубчика і переході від нижньої до верхньої частини потиличної зони. На відміну від «Піксі», у «Гарсон» зрізи не «рвані», філірування мінімальне, чубчик рівний і густий[4].

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.