Рада Євроатлантичного Співробітництва
Рада Євроатлантичного Співробітництва (СЕС, біл. Савет Еўраатлантычнага Супрацоўніцтва) — організація, метою якої є сприяння в зміцненні діалогу між Республікою Білорусь та НАТО, заснованого на принципах євроатлантичних цінностей та розвитку євроатлантичних зв'язків.
Місія Ради
Сприяння євроатлантичної інтеграції Білорусі як гарантії демократичного розвитку країни шляхом здійснення інформаційних і навчальних програм які сприяють становленню демократичних цінностей в білоруському суспільстві.
Білорусь і НАТО
Зміцнення міжнародної безпеки для Республіки Білорусь, є одним з пріоритетних завдань зовнішньої політики Білорусі. Для вирішення цього завдання Білорусь завжди докладала максимум зусиль, дотримуючись послідовної і відповідальної політики. Керівництво країни надає особливе значення розвитку взаємовигідних, стабільних відносин з НАТО та її державами-членами, які в наш час[коли?] мають спільний кордон з Організацією Північноатлантичного Договору (НАТО). Республіка Білорусь взаємодіє з НАТО в рамках Ради Євроатлантичного партнерства (РЄАП) та програми «Партнерство заради миру» [1]. Білорусь надає особливе значення реалізації програми ПЗМ, розглядаючи її як одно з найважливіших інструментів розвитку практичного співробітництва як з Північноатлантичним альянсом, так і з окремими країнами Європи та Північної Америки [2]. У січні 1995 року Білорусь підключилася до участі в ПЗМ, підписавши Рамковий документ Програми [3]. 29 квітня 1996 Білорусь офіційно передала в штаб-квартиру НАТО Презентаційний документ за програмою ПЗМ, в якому визначила цілі та пріоритети своєї співпраці з НАТО. Рада Євроатлантичного Співробітництва за активну підтримку діалогу Республіки Білорусь і НАТО.
Див. також
Примітки
- Білорусь в індивідуальній програмі партнерства з НАТО і в Партнерстві заради миру. Архів оригіналу за 29 серпня 2011. Процитовано 21 липня 2011.
- Розвиток відносин Білорусь-НАТО в рамках програми «Партнерство заради миру". Архів оригіналу за 16 липня 2012. Процитовано 21 липня 2011.
- Відносини НАТО з Білоруссю
Посилання
- Інформаційний семінар СЕС / Брест липень, 2011 року
- Рада Євроатлантичного Співробітництва
- Підбивання підсумків СЕС в Бресті[недоступне посилання з липня 2019]
- НАТО може виділити Білорусі грант в 507 тис. євро на проект знищення радіоактивних відходів
- Білорусь і НАТО планують підписати меморандум про взаємний захист інформації обмеженого поширення
- Білорусь і НАТО: відносини можуть розвиватися і далі[недоступне посилання з квітня 2019]
- У Білорусі за підтримкою НАТО знищуються наземні міни