Рада дванадцяти

Ра́да двана́дцяти (італ. Consiglio dei XII) — найвищий судовий орган у мікродержаві Сан-Марино.

Рада дванадцяти
Consiglio dei XII
Рада дванадцяти розташована у Палаццо Публіко
Вид верховний суд
Інстанція суд найвищої інстанції
Юрисдикція Сан-Марино
Заснований 1600 р.
Склад судді обираються Генеральною радою
Термін служби 6 років
Суддів 12
Голова капітан-регент
Розташування Сан-Марино
Consiglio dei XII (італ.)

Вона обирається Генеральною радою зі своїх членів на шестирічний термін й обов'язково повинна складатися з дванадцяти осіб.

Очолюють Раду дванадцяти капітани-регенти, які не мають у ній право голосу, при цьому вони можуть бути наділені таким правом тільки в тому випадку, якщо обрані як члени.

Рада дванадцяти є останньою судовою інстанцією у справах загальної юрисдикції (цивільних і кримінальних) апеляційною інстанцією третього рівня. Також вона виконує функції органу адміністративного судочинства. Як адміністративний суд розглядає справи, пов'язані з придбанням іноземцями права власності на нерухоме майно, що розташоване на території Республіки, а також придбанням майна юридичних осіб; приймає рішення за клопотаннями про надання правової допомоги.

Крім того, в складі Ради дванадцяти утворюється Колегія піклувальників (Collegio dei Garanti), яка має право приймати рішення про конституційність норм і врегульовувати конфлікти юрисдикції між конституційними органами влади.

Два урядових інспектора представляють Раду у фінансових і сімейних питаннях.

Історія

Прообраз Ради дванадцяти було створено ще у XV ст. Витоки сягають муніципальної ради, яка наділялась широкими повноваженнями. Уперше організацію Ради дванадцяти закріплено у Законодавчому статуті 1600 року. Закон від 5 червня 1923 року № 13 встановив, що Рада є найвищим судовим органом загальної й адміністративної юрисдикції та детально визначив її функції[1].

Див. також

Примітки

  1. Стефано Пальмуччі. Походження та природа Ради дванадцяти (італ.). Архів оригіналу за 29 вересня 2012. Процитовано 18 вересня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.