Рада з фінансової стабільності

Рада з фінансової стабільності — міжвідомчий орган, створений Президентом України Петром Порошенком 24 березня 2015 року.

Метою Ради є забезпечення своєчасного виявлення і мінімізації ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави.

Створення Ради було передбачене Законом України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» від 28 грудня 2014 року, який уніс до законодавства таку норму:

Наявність ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, що загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи країни, підтверджується відповідним рішенням Ради з фінансової стабільності, повноваження якої визначаються указом Президента України[1].

Рада утворена і положення про неї затверджене Указом Президента України від 24 березня 2015 року[2].

Завдання

Основними завданнями Ради є:

1) обмін інформацією та своєчасне виявлення поточних та потенційних зовнішніх і внутрішніх загроз та системних ризиків для забезпечення фінансової стабільності й мінімізації їх негативного впливу на фінансову систему держави;
2) узгодження упереджувальних заходів та заходів швидкого реагування (антикризовий менеджмент) за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави.

Склад Ради

До Ради входять:

  1. Голова Національного банку України (за згодою);
  2. Міністр фінансів України;
  3. Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
  4. Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг;
  5. Директор−розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  6. Заступник Голови Національного банку України, визначений останнім;
  7. Заступник Міністра фінансів України, визначений останнім.

Співголовами Ради є за посадами Голова Національного банку та Міністр фінансів.

Члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.

Повноваження

Рада відповідно до покладених на неї завдань:

  • виявляє, аналізує, здійснює оцінку та моніторинг поточних та потенційних зовнішніх і внутрішніх загроз та системних ризиків для фінансової системи держави з метою виявлення ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави;
  • здійснює підготовку рекомендацій щодо мінімізації системних ризиків, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави;
  • підтверджує наявність ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави, що надає право Національному банку України визначати тимчасові особливості регулювання та нагляду за банками або іншими особами, які можуть бути об'єктом перевірки Національного банку України;
  • розробляє ефективні механізми співробітництва та координації дій із забезпечення фінансової стабільності держави, в тому числі щодо вдосконалення законодавчого регулювання у цій сфері;
  • виконує деякі інші повноваження.

Рішення Ради носять рекомендаційний характер.

Рішення Ради про підтвердження наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави, є підставою для використання Національним банком України права визначати тимчасові особливості регулювання та нагляду за банками або іншими особами, які можуть бути об'єктом перевірки Національного банку України.

Засідання Ради проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал. Протягом першого року існування Рада провела 6 засідань[3].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.